Osteochondroza

Ból w kości krzyżowej - przyczyny i metody leczenia

Ludzki kręgosłup jest ruchomym i elastycznym narządem składającym się z wielu segmentów połączonych "międzywarstwami" tkanki chrzęstnej - krążków międzykręgowych. Głównymi funkcjami ciała są utrzymywanie ciała w pozycji pionowej, umiejętność wykonywania różnych ruchów i uczestniczenia w pracy wewnętrznych układów ciała.
Wygładzona kifoza kręgosłupa: co to jest i jak sobie z tym poradzić?
Wygładzona kifoza kręgosłupa: co to jest i jak sobie z tym poradzić?
Kifoza - Krzywizna kręgosłupa w kształcie litery "S". Jeśli kąt nachylenia kręgosłupa wynosi od 15 ° do 30 ° - jest to normalna krzywizna, tak zwana "kifoza fizjologiczna", jeśli kąt nachylenia przekracza 30 °, jest to postać wzmocniona. Dzięki temu objętość klatki piersiowej staje się mniejsza, ściskają się krążki międzykręgowe, a później deformują się, uzyskując kształt klina, układ mięśniowy pleców i brzucha cierpi, a przepona opada.
Przepuklina paramedyczna krążka międzykręgowego - cechy choroby
Przepuklina paramedyczna krążka międzykręgowego - cechy choroby
Pierścień włóknisty można upuścić w różnych kierunkach, ściskając kręgi. W szczególności usuwanie krążka międzykręgowego jest możliwe w kierunku boczno-bocznym, bliżej środka, na prawo lub na lewo od środka worka opony twardej. Naciskanie pierścienia włóknistego w kierunku tylno-bocznym bliżej linii środkowej z kompresją rdzenia kręgowego jest klasyfikowane we współczesnej medycynie jako przepuklina paramedyczna krążka międzykręgowego.
Masaż osteochondrozy jako pełnoprawnej metody leczenia
Masaż osteochondrozy jako pełnoprawnej metody leczenia
Na chorego kręgosłupa obciążenie rozkłada się inaczej niż zdrowe, co prowadzi do napięcia i skurczu mięśni. Z tego powodu, a także z powodu bólu, tonus mięśni pleców i kręgosłupa w szczególności wzrasta patologicznie nierównomiernie. Jest to skurcz pobliskiej części mięśniowej kręgosłupa, który przyczynia się do powstawania zespołu bólowego w osteochondrozy.
Masaż z osteochondrozą
Masaż z osteochondrozą
Biorąc pod uwagę masaż pleców osteochondroza, ważne jest, aby postępować zgodnie z podstawowymi etapami jego zachowania, konsekwencją działań, tak aby nie zaszkodzić pacjentowi. Aby pomóc pacjentowi w wyzdrowieniu, wprowadzają nowe technologie w życie. W medycynie masaż leczniczy stosowany jest w osteochondrozy jako główna metoda leczenia, jako profilaktyka choroby, od wielu lat wspiera rehabilitację pacjentów cierpiących na osteochondrozy.
Sciatic Nerve Disease: jak długo mija ból?
Sciatic Nerve Disease: jak długo mija ból?
Naruszenie nerwu kulszowego i jego zapalenie - choroby są bardzo powszechne. Ischialgia dotyka ponad 20% mieszkańców świata. Przyczyną może być dowolny, ale etiologia choroby jest w zasadzie ważna dla lekarza prowadzącego, który musi ustalić przyczynę choroby, a następnie wyznaczyć odpowiednie leczenie.
Wykonywanie masażu szczyptą nerwu kulszowego
Wykonywanie masażu szczyptą nerwu kulszowego
Uwięźnięcia nerwu kulszowego może wystąpić po ściśnięciu włókien nerwowych wychodzących z kręgosłupa pod działaniem silnych wysiłku fizycznego, na przemieszczenie kręgów w stosunku do siebie, przechładzaniem przedłużonym nowotworową, osteochondroza, otyłości i ciąży. Jeśli pojawią się oznaki upośledzenia, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, aby rozpocząć leczenie.
Występ paramedyczny: istota, przyczyny, objawy choroby
Występ paramedyczny: istota, przyczyny, objawy choroby
Jak często nie tylko osoby starsze, ale także młodzi ludzie lub kobiety i mężczyźni w średnim wieku narzekają na nieprzyjemne odczucia z tyłu. Wśród schorzeń kręgosłupa bardzo często występuje protekcja ratownika. Ta dolegliwość jest rodzajem występu krążka międzykręgowego L5 S1. Ta edukacja lekarzy nazywa się pierwszym etapem przepukliny międzykręgowej.
Arthra: skuteczność w przepuklinie kręgosłupa
Arthra: skuteczność w przepuklinie kręgosłupa
Chondroprotektory to grupa leków, których działanie ma na celu zapobieganie niszczeniu tkanki chrzęstnej. Chondroprotektory są stosowane wyłącznie w złożonym leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego, na przykład osteochondrozy, wypukłości i przepukliny kręgosłupa. Same one nie działają, ale wraz z innymi lekami przyczyniają się do przywrócenia rozcieńczonej choroby chrząstki i tkanek kręgów.
Ultradźwięki z przepukliną kręgosłupa - cechy leczenia
Ultradźwięki z przepukliną kręgosłupa - cechy leczenia
W przeważającej większości przypadków przepuklina międzykręgowa jest zjawiskiem zależnym od wieku - rezultatem wieloletniej degeneracji otaczającego galaretowatego jądra chrząstki z jej późniejszym pęknięciem. Starzenie się kręgosłupa, które się zaczęło nazywa się osteochondroza, a tym bardziej staje się jego konsekwencją i komplikacją.
Deksametazon w przepuklinie rdzeniowej - cechy leku
Deksametazon w przepuklinie rdzeniowej - cechy leku
Przepuklina kręgosłupa jest bardzo groźną chorobą, która znacznie utrudnia normalne życie, ponieważ towarzyszy mu ostry ból. W przypadku, gdy przepuklina osiągnie duży rozmiar, tylko interwencja chirurgiczna może pomóc pacjentowi, jeśli choroba jest dopiero na etapie rozwoju, lekarz będzie musiał przepisać kompleksowe leczenie obejmujące przyjmowanie różnych leków, w tym deksametazonu.
Sekwencyjna osteochondroza kręgosłupa
Sekwencyjna osteochondroza kręgosłupa
Kręgosłup jest podstawową ludzką kamizelką. Jednocześnie każdy dzień musi wytrzymać obciążenia, które będą ostatecznie wywołują wiele chorób, które przynoszą osobę dyskomfort. Najczęściej zasłużenie nazywany osteochondroza kręgosłupa. Ale w medycynie jest inny termin, który często zaskakuje osobę - "wielosegmentową osteochondroza".
Główne objawy i leczenie wysunięcia dysków lędźwiowych
Główne objawy i leczenie wysunięcia dysków lędźwiowych
Występem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa jest wysunięcie krążka międzykręgowego, w którym nie występuje integralność pierścienia włóknistego. Ta zmiana zwyrodnieniowa jest częściej rejestrowana w obszarze kręgów L2-L3, L5-S1, ponieważ ma główny ciężar.