Katalog medyczny

Urazy i struktura piszczeli

Piszczele są częścią obwodowego szkieletu, który łączy kości klatki piersiowej i miednicy. Kości piszczelowe i kości strzałkowe tworzą goleni. Urazy tych części szkieletu trwale unieruchamiają człowieka i stanowią zagrożenie dla jego zdrowia. Struktura piszczeli Jak już wyjaśniliśmy, duża i mała piszczel tworzy goleń i znajduje się w jej wewnętrznej części.
Anatomiczna struktura, funkcja i patologia mięśnia trapezowego
Anatomiczna struktura, funkcja i patologia mięśnia trapezowego
Mięsień czworoboczny znajduje się w górnej części pleców i zajmuje powierzchowne położenie między łopatkami w tylnej części szyi. Ma postać trójkąta: jego podstawa jest skierowana w stronę kręgosłupa, a część ostra w kierunku końca łopatki. W ciele są dwa takie mięśnie. Znajdują się po obu stronach pleców i mają kształt trapezu.
Anatomiczna struktura, funkcje i możliwe urazy obojczyka
Anatomiczna struktura, funkcje i możliwe urazy obojczyka
Ludzki szkielet jest połączonym systemem, który zapewnia funkcje biologiczne i mechaniczne ludzkiego ciała. Wszystkie kości szkieletu odgrywają ważną rolę w podtrzymywaniu ludzkiego życia. W tym sensie obojczyk nie jest wyjątkiem. Pełni szereg funkcji zapewniających ruchomość kończyn górnych.
Anatomia kostki
Anatomia kostki
Nazwa kostki wymownie odzwierciedla jej strukturę i funkcje. Jest to połączenie goleni i stóp w jednym stawie. Niemożliwe jest wyobrazić sobie ludzkie ciało bez kostki, ponieważ zapewnia ruchliwość całego ciała. Dla biegania, chodzenia, ruchu w ogóle, jego normalne funkcjonowanie i zdrowy stan są bardzo ważne.
Rak kręgosłupa - zawsze istnieje wyjście
Rak kręgosłupa - zawsze istnieje wyjście
Kiedy osoba słyszy swoją diagnozę - rak, wydaje mu się, że życie już się skończyło. Wypełniając wszystkie recepty lekarzy, nie może pozbyć się strachu: robi wszystko, co robi dobrze i nie umiera jutro. Szczególnie przerażający ludzie, u których zdiagnozowano "raka rdzenia kręgowego". Brzmi to jak werdykt sędziego w pustej i ogromnej sali, w której mała osoba jest na zawsze sama.
Porównanie układu nerwowego człowieka i zwierząt
Porównanie układu nerwowego człowieka i zwierząt
Wszystkie odruchy zwierząt, praca narządów i gruczołów, interakcja ze środowiskiem są podporządkowane układowi nerwowemu. Wyższa aktywność - myślenie, pamięć, percepcja emocjonalna - jest charakterystyczna tylko dla wysoce rozwiniętych jednostek biologicznych, którym wcześniej przypisano tylko jedną osobę. Niedawno biolodzy upewnili się, że zwierzęta takie jak małpy, wieloryby, delfiny, słonie są w stanie myśleć, doświadczać, pamiętać i podejmować logiczne decyzje.
Rozpoznanie kręgosłupa z CT
Rozpoznanie kręgosłupa z CT
Przywykliśmy do tradycyjnych metod diagnozowania problemów pleców, które znamy od dzieciństwa: na przykład z prześwietlenia promieniami rentgenowskimi lub USG. Jednak metody te są raczej przybliżone i dalekie od wszechmocnych, i często można je wykorzystać do uzyskania jedynie ogólnego obrazu stanu chorego narządu. Zgodnie z obrazem rentgenowskim kręgosłupa widzimy złamanie kręgów, przemieszczenie, obecność patologii: osteochondrozy, spondylozy i innych procesów dystroficznych.
Powięź - nasze wsparcie i ochrona
Powięź - nasze wsparcie i ochrona
Nasz układ mięśniowo-szkieletowy jest złożony i niepowtarzalny. Aby w pełni sprostać funkcjom wspierającym i napędowym, wszystkie jego poszczególne węzły muszą być bezpiecznie zabezpieczone elastycznie i chronione, a sama ochrona musi być wystarczająco elastyczna. Mocowanie kości odbywa się za pomocą więzadeł, mięśni - za pomocą ścięgien.
Naczyniak kręgosłupa nie jest śmiertelny
Naczyniak kręgosłupa nie jest śmiertelny
Guz może rosnąć w dowolnym miejscu w ciele i pochodzić z dowolnej tkanki. Naczyniak - widok guza, którego źródłem jest śródbłonek naczyniowy pojawiają mogła: w mięśniach, tkance nerwowej w skórze w podskórnej tkanki tłuszczowej, a także występuje rdzeń naczyniaka w narządach wewnętrznych.
W jaki sposób MRI stawu kolanowego?
W jaki sposób MRI stawu kolanowego?
Kolano jest bardzo podatnym stawem ludzkiego szkieletu. Od dzieciństwa musi wytrzymywać duże obciążenia dynamiczne i upadki. Ale jeśli dzieci więzadła kolana i łąkotki są rzadko rannych, a przede wszystkim uraz kolana u dziecka leczonego z pomocą zielonki i bandaż, dorosły ma do czynienia ze znacznie bardziej poważnych problemów.
Jak działa i działa dłoń?
Jak działa i działa dłoń?
Ręka jest najbardziej funkcjonalnym segmentem ludzkiego szkieletu. To właśnie ten fakt wywyższa człowieka nad zwierzętami. Wyrażenie "jak bez rąk" słusznie odzwierciedla naszą bezradność i zamieszanie w uszkodzeniu tych części ciała. Potrzebujemy ich w każdej sekundzie naszego życia. Trudno sobie wyobrazić godne życie bez zdrowych i funkcjonalnych kończyn górnych.
Jak działa dana osoba: struktura organizmu i jego funkcje
Jak działa dana osoba: struktura organizmu i jego funkcje
Człowiek jest słusznie uważany za najbardziej złożony organizm żywy. Jego anatomia zapewnia normalną aktywność życiową i jej odporność na środowisko. Jeśli założymy pewną metaforę, ludzkie ciało w tym samym czasie i magazynu, a firma elektryczna i apteki, i oczyścić ścieki. Ze względu na swoją budowę anatomiczną organizmu człowieka ma moc i siłę.
W jaki sposób wykonywane jest nowoczesne badanie kręgosłupa?
W jaki sposób wykonywane jest nowoczesne badanie kręgosłupa?
Aby leczenie każdej choroby zakończyło się sukcesem, konieczna jest jego ostrożna diagnoza. Patologia kręgosłupa nie jest wyjątkiem. Uporczywe przewlekłe bóle pleców, lękowe, wcześniej nieobserwowane objawy, prowadzą do lekarza, aby dowiedzieć się o ich przyczynach. Jak wygląda współczesne badanie kręgosłupa i jakie są jego metody i możliwości?