Urazy

Stłuczenie kości ogonowej podczas zabiegu upadku

Urazy kości ogonowej są częste. Wystarczy, że przypadkowo spadniesz na ulicę lub w pokoju i możesz dostać nie tylko siniaka, ale także zwichnięcie lub złamanie tej części kręgosłupa. Jakie mogą być konsekwencje urazu, jak leczyć stłuczenie kości ogonowej w domu, jakie leki należy przyjmować - wszystko to powinno być szczegółowo omówione.
Czym jest siniak kręgosłupa?
Czym jest siniak kręgosłupa?
Kręgosłup odgrywa ważną rolę w konstrukcji szkieletowej, nie jest daremny w łacińska nazwa brzmi jak Columna vertebralis -. «Filar podtrzymujący” Jednak ma dość słabą ochronę, ponieważ Otacza go raczej cienka warstwa miękkiej tkanki. Uraz pleców (który z reguły oznacza uraz kręgosłupa) jest poważnym urazem wymagającym szybkiej i wykwalifikowanej pomocy ze strony specjalisty.
Jak leczyć zapalenie błony maziowej stawu biodrowego
Jak leczyć zapalenie błony maziowej stawu biodrowego
W stawie biodrowym występują często rozległe procesy zapalne - coxites, wpływające na tkanki więzadeł, ścięgien, toreb i błon maziowych. Takie zapalenie jest zwykle charakterystyczne dla zapalenia stawu biodrowego. Rodzaj Coxite - zapalenie błony maziowej stawu biodrowego u dorosłych jest zjawiskiem rzadszym niż zapalenie błony maziowej stawu kolanowego.
Rehabilitacja po operacji kręgosłupa
Rehabilitacja po operacji kręgosłupa
Przepuklina międzykręgowa odcinka lędźwiowego kręgosłupa jest niezwykle niebezpieczną patologią, która może znacznie skomplikować życie człowieka. Jednym ze sposobów leczenia jest interwencja chirurgiczna. Ale to nie jest ostatni etap walki z chorobą, ale początek nowego. Rehabilitacja po operacji na kręgosłupie jest obowiązkowa. Głównym zadaniem jest zapobieganie nawrotom choroby i powrót do normalnego stanu bez bólu.
Pęknięcie kręgosłupa nie jest drobnostką
Pęknięcie kręgosłupa nie jest drobnostką
Kręgosłup występuje w organizmie człowieka nie tylko funkcji ruchowej, ale również ochronną i gra: Chroni przed uszkodzeniem rdzenia kręgowego łączy mózg i rdzeń kręgowy Zapewnia autonomiczna komunikacja między wszystkimi organami Jest zatem oczywiste, że SPMT (uraz kręgosłupa) i pozornie nawet bardzo drobne - powiedzmy, „błahe” złamanie kręgosłupa mogą powodować śmiertelne, czasami nieprzewidywalne konsekwencje.
Pęknięcie kręgosłupa, jak leczyć?
Pęknięcie kręgosłupa, jak leczyć?
Pęknięcie kręgosłupa ma niezwykłą cechę odróżniającą go od innych podobnych urazów. Faktem jest, że pęknięcie kręgosłupa pojawia się podczas urazów uciskowych lub, innymi słowy, ściskania kręgu. Podobnie dzieje się przy podnoszeniu ciężarów, skokach z wysokości lub ostrych skręceniach. Na zdjęciach rentgenowskich problem ten przypomina pęknięcie w kręgu, ale w rzeczywistości jest to złamanie.
Zdrowa menisk jest podstawą długowieczności stawu kolanowego
Zdrowa menisk jest podstawą długowieczności stawu kolanowego
Między powierzchnie stawowe kolanowego tu dwie płyty szklistej chrząstki, łagodnie zakrzywiona w kształcie półksiężyca. Nazywane są łąkotki. Z pomocą tych bezpretensjonalny charakter części I upewnić się, że staw kolanowy został dostosowany do skomplikowanych ruchów obrotowych, stresów i wstrząsy.
Uraz urazu kręgosłupa szyjnego u noworodków
Uraz urazu kręgosłupa szyjnego u noworodków
Uraz urazu kręgosłupa szyjnego następuje z powodu ciężkich porodów i błędów medycznych. Takie urazy są nazywane natalne (związane z porodem). Mają poważne konsekwencje, natychmiast lub niepostrzeżenie wpływają na życie i rozwój dziecka w przyszłości. Dziecko z takimi uszkodzeniami powinno być leczone w szpitalu pod nadzorem ortopedów.
Czy mogę dostosować swój powrót do domu?
Czy mogę dostosować swój powrót do domu?
Wymaga się wymiany kręgów, gdy są one przemieszczane w wyniku procesów degeneracyjno-dystroficznych lub urazów. Czy mogę dostosować swój powrót do domu? Ściśle nie, może to zrobić tylko wykwalifikowany specjalista. W żadnym wypadku nie można nawet próbować zrobić tego samemu.
Czy możliwe jest wyleczenie złamania szyi uda?
Czy możliwe jest wyleczenie złamania szyi uda?
Złamanie szyjki kości udowej - charakteryzujące się uszkodzeniem integralności kości udowej. Traumatyzacja tkanki kostnej występuje w najbardziej narażonym miejscu - szyjce macicy, która łączy ciało kości z głową uda. W kontekście traumatologii taka trauma traktowana jest jako zdanie. Wyjaśnia to długotrwałe leczenie, które wymaga interwencji chirurgicznej, ciężkości wyleczenia i szeregu poważnych powikłań.
Urazy kręgosłupa szyjnego - najniebezpieczniejsze
Urazy kręgosłupa szyjnego - najniebezpieczniejsze
urazy rdzenia zawsze były uważane za najbardziej niebezpieczne, ponieważ nie tylko wystąpić pęknięcia mięśni, ścięgien, zwichnięcia i złamania kręgów, ale również może uszkodzić rdzeń kręgowy. Może to być spowodowane chwilowym i nagłego stosowania sił dynamicznych w obu kierunkach, jak to się dzieje na przykład w przypadku wypadków i upadków.
Złamanie kompresyjne odcinka piersiowego kręgosłupa
Złamanie kompresyjne odcinka piersiowego kręgosłupa
Uszkodzenie kręgów piersiowych jest rzadkie. Powód - jego względnie niewielka ruchliwość z powodu przywiązania do grzbietu żebra szkieletu kostnego. Ale jeśli doznają szkód, może to spowodować wiele udręk i doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Jednym z najczęstszych uszkodzeń klatki piersiowej jest złamanie kompresyjne kręgosłupa.
Złamanie kompresyjne kręgosłupa u dzieci
Złamanie kompresyjne kręgosłupa u dzieci
Kości małych dzieci znajdują się w fazie stałego wzrostu. Jest to obarczone częstą traumą. Najbardziej złożonym i niebezpiecznym złamaniem jest złamanie kompresyjne kręgosłupa u dzieci. Dzieci rzadko cierpią z powodu takich urazów, jednak mogą mieć negatywne konsekwencje. Dorośli muszą wiedzieć, jak chronić dziecko przed takimi urazami, jak diagnozować złamania kręgów i co zrobić w przypadku pierwszej pomocy.