Terapia ruchowa i fizjoterapia

Ćwiczenia z wysunięciem odcinka szyjnego kręgosłupa

Kompleks terapeutyczno-sportowy może obejmować ćwiczenia z wysunięciem odcinka szyjnego kręgosłupa. Właśnie w tej części kręgosłupa rdzeń kręgowy jest najbardziej podatny na uszkodzenia, ponieważ szyja jest niechronioną strukturą pleców. Dzięki gimnastyce medycznej utrzymuje się napięcie mięśniowe i ruchliwość stawów, co pozwala na usunięcie obciążenia z kręgów i pozbycie się występu krążka międzykręgowego, a także zapobiega jego ponownemu pojawieniu się.
Gimnastyka dla kręgosłupa dr Popowa
Gimnastyka dla kręgosłupa dr Popowa
W poprzednich artykułach badaliśmy wiele skutecznych zestawów ćwiczeń fizycznych dla różnych chorób kręgosłupa. Niektóre z nich były dość proste, inne, wręcz przeciwnie, wymagały wstępnego treningu siłowego i udziału symulatorów. Niektóre opierały się na płynnych powolnych ruchach, inne w dynamice przypominały kształtowanie.
LFK z osteochondrozą szyjki macicy
LFK z osteochondrozą szyjki macicy
Gimnastyka na szyję z osteochondroza jest najprostszą i najbardziej dostępną metodą dla każdego, nie tylko w profilaktyce, ale także w leczeniu choroby. Osteochondroza, jak zapalenie korzonków, jak również artretyzm i artroza, poważnie ograniczają ruchliwość stawów, w tym krążków międzykręgowych. Przyczynia się to do powstawania towarzyszących powikłań w postaci przepuklin, zaburzeń metabolicznych w organizmie, obniżenia odporności, a ostatecznie zmniejszenia ogólnego stanu zdrowia.
Kompleksowe ćwiczenia dla szyi Bubnovsky
Kompleksowe ćwiczenia dla szyi Bubnovsky
Styl życia współczesnego człowieka wywołuje częste choroby układu kostno-stawowego, a mianowicie osteochondrozy szyjnej. Aby usunąć zapalenie w części szyjnej, zajmuje dużo czasu i wykonuje różne metody terapeutyczne - masaż, procedury sprzętowe, lekarstwo, gimnastyka. Wielu specjalistów w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania kręgosłupa zaleca pacjentom wykonywanie ćwiczeń dla Bubnovsky'ego z przewlekłą osteochondrozą szyjki macicy.
Ćwiczenia fizyczne z osteochondrozy
Ćwiczenia fizyczne z osteochondrozy
Osteochondrosis - zwrotu cywilizacji ludzkiej bierności fizycznej, siedzący tryb życia, które prowadzą ludzi w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Brak aktywności fizycznej, sportu zaniedbania, przejadanie się i otyłość prowadzą do rozprzestrzeniania się choroby kręgosłupa w zastraszającym tempie.
Ćwicz
Ćwicz "Złota rybka" dla zdrowia kręgosłupa
Ogromna większość ludzi prowadzi siedzący tryb życia, z którego kręgosłup staje się sztywniejszy i zdeformowany. Brak aktywności fizycznej prowadzi do zniszczenia dysków i chrząstek między kręgami. Ze względu na to, że kręgosłup jest połączony z wszystkimi narządami wewnętrznymi za pomocą zakończeń nerwowych, jego skrzywienie wpływa na nerki, serce, wątrobę i inne narządy wewnętrzne.
Ćwiczenia metodą Dr Bubnovsky
Ćwiczenia metodą Dr Bubnovsky
Choroby układu mięśniowo-szkieletowego (ODA) powodują, że życie człowieka jest gorsze. Nic dziwnego, że mówi: dopóki żyjemy, żyjemy. Problemy z kręgosłupem pozbawiają ludzi okazji do cieszenia się życiem, swobodnego przemieszczania się i podróżowania, aw najgorszym przypadku - do całkowitej niepełnosprawności i uzależnienia.
Ćwiczenia na kręgosłup według Norbekova
Ćwiczenia na kręgosłup według Norbekova
Akademik Norbekow i jego system leczenia całego organizmu są znane w medycynie od dawna. Jak dotąd jego proste na pierwszy rzut oka ćwiczenia kręgosłupa cieszą się ogromnym zainteresowaniem i znajdują wielu zwolenników, pomimo tego, że takie odmiany auto-treningu pojawiły się teraz bardzo często.
Ćwiczenia, jeśli boli kręgosłup
Ćwiczenia, jeśli boli kręgosłup
W naszym kręgosłupie pod wpływem nowoczesnego nieaktywnego sposobu życia i wewnętrznych procesów degeneracyjno-dystroficznych, z czasem pojawiają się niepożądane zmiany. Prowadzą one do tego, że doskonałe funkcje, jakie z natury przydają mu się (wspomaganie, napęd, tłumienie i działanie ochronne) zaczynają stopniowo zanikać.
Ćwiczenia, aby poprawić pochylenie
Ćwiczenia, aby poprawić pochylenie
Aby osoba wyglądała pięknie i czuła się pewnie, musisz być piękna nie tylko "twarzą, ubraniem, duszą i myślami", ale także postawą. Pochylenie lub skrzywienie kręgosłupa może przekreślić wszystkie dane zewnętrzne, bez względu na to, jak piękne są. Ponadto pochylenie przyspiesza rozwój zmian dystroficznych w kręgosłupie.
Ekstrakcja kręgosłupa w domu
Ekstrakcja kręgosłupa w domu
Już w czasach starożytnych lekarze kusili się rozciąganiem kręgosłupa w przypadku pojawienia się w nim patologii. Szczególnie często zabieg ten był stosowany w przypadku złamań i skoliozy, ale wkrótce zaczęto stosować metodę rysowania (trakcji) do osteochondrozy i przepukliny. Kaptur mógł zostać osiągnięty poprzez zwiększenie odległości między kręgami i zmniejszenie nacisku na dysk problemowy, dokonanie dekompresji nerwu i znaczne zmniejszenie bólu, co natychmiast wzbudziło zaufanie i miłość do
Od ciosów, kości stają się silniejsze tylko
Od ciosów, kości stają się silniejsze tylko
Wśród metod fizjoterapii jest wiele dowcipnych opartych na długotrwałych obserwacjach. Tak więc starożytny chiński zauważył, że od wielu kolizji rąk na twardą powierzchnię, co sam dłoni twardnieje w czasie, tak, że możliwe staje się łamać cegły. Osteopaci z niewielkimi ruchami frakcyjnymi wzmocniły stawy.
Gimnastyka na szyję według systemu Shishonin
Gimnastyka na szyję według systemu Shishonin
Ludzie, którzy nie są aktywnymi stylami życia i cierpią z powodu bólu szyi i pleców, przywracają ruchliwość kręgosłupa, pomagają w gimnastyce Shishonina z osteochondrozą regionu szyjnego. Istnieje wiele metod terapii ruchowej, ale ten kompleks leczenia, pod warunkiem, że jest regularnie i prawidłowo wykonywany, skutecznie łagodzi objawy bólu, a także zmaga się z przyczyną szyjnego osteochondrozy - osłabienia więzadeł i tkanek mięśniowych.