Skuteczność stosowania akupunktury w leczeniu przepukliny kręgosłupa

Akupunktura dla rdzenia przepuklinę (akupunktury) można przypisać stosunkowo starym sposobie leczenia chorób, w oparciu o znajomość budowy anatomicznej człowieka. W tym przypadku ważne jest, aby wziąć pod uwagę lokalizację punktów akupunkturowych i ośrodków nerwowych. W ostatnich latach technika ta była szeroko stosowana w leczeniu pacjentów z osteochondrozą i przepuklinami międzykręgowymi.

Akupunktura z przepukliną nie daje 100% skuteczności, ale mimo to większość ekspertów twierdzi, że ta metoda może być stosowana jako uzupełnienie terapii zachowawczej.

Do dziś nie ma dowodów naukowych otrzymał od wyników akupunktury, ale istnieją dowody na to, że statystyczny za pomocą tej procedury, wielu pacjentów mogła uniknąć konieczności leczenia chirurgicznego.

Korzyści

Leczenie akupunkturą jest przekazywane przez przodków. Doktryna ta mówi, że pracując nad niektórymi obszarami ludzkiego ciała można znacznie poprawić ogólny stan zdrowia i wyeliminować patologiczne zmiany, które w nim nastąpiły.

Akupunktura z przepukliną okolicy lędźwiowej pozwala uzyskać wyraźne wyniki:

  1. Eliminacja skurczów mięśni wynikających ze zmiany położenia lub ściskania krążka międzykręgowego.
  2. Aktywacja pracy struktur nerwowych, która korzystnie wpływa na mięśnie i zapobiega rozwojowi dystrofii, a tym samym stagnacji procesów w kręgosłupie.
  3. Eliminacja stresu wywieranego na uszkodzone struktury kręgosłupa.
  4. Radzenie sobie z zespołem bólowym i naprawa uszkodzonego dysku.

Trudno przecenić jego znaczenie w leczeniu przepuklin międzykręgowych po skutecznym działaniu akupunktury. Należy pamiętać, że ta metoda jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje rozwoju niepożądanych reakcji i powikłań.

Dane teoretyczne

Akupunktura w przepuklinach kręgowych to wyjątkowa procedura, oparta na chińskich naukach religijnych, jest energią życiową Qi.

To on, krążąc wzdłuż meridianów człowieka, jest odpowiedzialny za funkcjonowanie wszystkich ludzkich narządów i układów. Ta energia nie powinna zakłócać zakłóceń na swojej drodze,w przeciwnym razie pogorszy się stan zdrowia ludzkiego.

Wraz z "zatykanie" ścieżek energetycznych występują różne choroby. Kiedy igły są wprowadzane w pewne obszary ciała ludzkiego, meridiany są oczyszczane, a zatem przywracane są normalne funkcje organizmu.

Od starożytności znane są prawie 600 aktywnych punktów na ciele ludzkim, które są dozwolone dla refleksologa. To z istniejącej choroby i ekspert jest popychany do wyboru stref wpływów. Z naukowego punktu widzenia ta metoda leczenia jest niczym więcej jak samo-hipnozą.

Skuteczność akupunktury

Wraz z rozwojem przepukliny w kręgosłupie następuje naciski na zakończenia nerwowe. W związku z tym pacjent odczuwa bolesny ból. Akupunktura w tym przypadku jest skutecznym środkiem przeciwbólowym. Procedura regeneracji pomaga przywrócić procesy naturalnego krążenia w kręgosłupie, co poprawia metabolizm. Po wyeliminowaniu nieprzyjemnych objawów i bólu usuwa się również przepuklinę.

Nie zaleca się stosowania akupunktury w przepuklinach kręgosłupa jako głównej terapii, ale w celu uzupełnienia leczenia medycznego.Dzięki takiemu podejściu proces odzyskiwania jest znacznie przyspieszony. Ważne jest, aby w tym samym czasie odwiedzić lekarza, aby stan organizmu chorego był pod kontrolą.

Pozytywny efekt akupunktury pojawia się po kilku sesjach. Najczęściej zespół bólu jest całkowicie usunięty, co jest spowodowane zmniejszeniem procesu zapalnego, a co za tym idzie, obrzękiem. Znaczenie akupunktury jest trudne do przeszacowania. Wynika to z faktu, że oprócz łagodzenia objawów, ta procedura pomaga wyrównać nacisk wywierany na struktury międzykręgowe. Dzięki szybkiemu rozpoczęciu leczenia za pomocą akupunktury wielu pacjentom udało się zapobiec konieczności interwencji chirurgicznej.

Przeciwwskazania

Akupunktura z przepukliną międzykręgową jest dość skuteczną i bezpieczną procedurą, ale mimo to istnieje wiele przeciwwskazań do wykonania:

  • obecność nowotworów o łagodnej lub złośliwej naturze;
  • dowolny okres ciąży;
  • podwyższona temperatura ciała;
  • patologia układu krążenia;
  • zaburzenia nerwowe.

Zaleca się stosowanie specjalnej diety przez cały okres leczenia, której skuteczność ma na celu zmniejszenie masy ciała i przywrócenie tkanek chrzęstnych. Jeśli dana osoba ma dodatkowe kilogramy, to radzenie sobie z tą chorobą będzie dość trudne.

Proces procedury

Akupunktura odbywa się w klasyczny sposób. Wpływ na ciało wykonuje się za pomocą cienkich igieł specjalnego przeznaczenia. Są one wprowadzane w pewne punkty znajdujące się na ciele człowieka, które są biologicznie aktywnymi strefami.

Podrażnienie tych stref wpływa na zakończenia mięśni i nerwów. Podobna wiedza jest wykorzystywana przez masażystów i terapeutów manualnych, zapewniając dotykowy wpływ podczas sesji.

Należy zauważyć, że w porównaniu z terapią manualną i masażem, akupunktura jest delikatniejszą techniką. Ostatnio popularna stała się akupunktura progresywna, która odbywa się poprzez przekazywanie impulsów elektrycznych przez igły. Intensywność ekspozycji jest ściśle regulowana indywidualnie, w zależności od cech każdego pacjenta.Przebieg leczenia to 3-10 sesji, które odbywają się przez 15 minut.

Zalecane jest łączenie akupunktury z terapią manualną i innymi terapeutycznymi metodami oddziaływania. Pomimo wysokiej skuteczności akupunktury, żaden specjalista nie bierze odpowiedzialności za wyznaczenie tej procedury za główną.

Przegląd cen

Koszt przeprowadzania zabiegów akupunktury różni się w zależności od regionu. W Moskwie sesje akupunktury kosztują od 1000 do 2500 rubli. W najbliższych miastach ceny są obniżone do 500-700 rubli. Zaleca się mieć co najmniej 3 sesje tygodniowo, aby uzyskać pozytywny wynik leczenia. Ważne jest wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem, aby uniknąć niepożądanych skutków.

Sesja akupunktury jest znacznie tańsza niż leczenie chirurgiczne. Wynik uzyskany po tej procedurze jest nieoceniony, ponieważ osoba powraca do pracy, ryzyko paraliżu kończyn i zespołu bólowego znika.

Obejrzyj wideo: Rwa kulszowa - leczenie (Listopad 2019).

Loading...