Gimnastyka lecznicza z przepuklinami kręgosłupa okolicy lędźwiowej według Bubnovsky'ego

Gimnastyka z wypukłym kręgosłupem okolicy lędźwiowej według Bubnovsky'ego jest skutecznym sposobem na przywrócenie uszkodzonym tkankom ciała. Pomoże to nie tylko znacząco poprawić jakość życia, ale także da szansę na rezygnację z silnych leków. Jednak każdy pacjent z przepukliną lędźwiową przed zastosowaniem tej techniki powinien zrozumieć powody rozwoju tej choroby, aby uzyskać najlepszy wynik z leczenia.

Gimnastyka z wypukłym kręgosłupem okolicy lędźwiowej według Bubnovsky'ego jest skutecznym sposobem na przywrócenie uszkodzonym tkankom ciała.

Przyczyny choroby

Przepuklina okolicy lędźwiowej powstaje z pęknięcia dysku kręgosłupa, wewnątrz którego znajduje się rodzaj półpłynnego ziarna. Przepuklina jest jądrem, które wyszło z jego fizjologicznej pozycji, czyli z włóknistego pierścienia. Przyczynami są różne obrażenia.

Terapia najczęściej przynosi chwilową ulgę, ale nie ma stabilnej poprawy. Interwencja chirurgiczna również nie daje wyraźnej gwarancji, że przepuklina nie ogłosi się ponownie. Po zabiegu mogą wystąpić różne komplikacje i działania niepożądane.

Istota metodologii Bubnovsky'ego

Wiele osób cierpiących na tę chorobę przechodzi na terapię ruchową, która umożliwia znaczną poprawę stanu zdrowia, mobilności i ogólnego stanu pacjenta. Jest to technika Dr Bubnovsky, która obejmuje zestaw ćwiczeń mających na celu poprawę stanu pacjenta.

Podstawą metody Bubnovsky'ego jest wyleczenie za pomocą prawidłowych ruchów ciała (swoistych dla niego anatomicznie) za pomocą symulatorów. Podczas leczenia pęknięcia włóknistego pierścienia w okolicy lędźwiowej Bubnovsky nie stosuje żadnych leków.

Kompleks ćwiczeń z przepukliną lędźwiową

W domu i na sali ćwiczenia można wykonywać przy użyciu metody Bubnovsky'ego w celu poprawy zdrowia.

Nawet w najbardziej typowych warunkach domowych, możesz wykonywać ćwiczenia na metodzie Bubnovsky'ego w celu poprawy zdrowia.

Ćwiczenia znieczulające

Istotą leczniczej kultury fizycznej metodą dr Bubnowskiego jest poprawa plastyczności i ruchliwości kręgów w naturalny sposób. Dzieje się tak poprzez rozciąganie mięśni, stawów i więzadeł. Ponadto, dzięki temu poprawia się krążenie krwi uszkodzonego obszaru (okolicy lędźwiowej). Przy ciągłym stosowaniu gimnastyki Bubnovsky'ego usuwa się skurcze i bolesne odczucia.Leczniczy trening fizyczny Bubnovsky jest dostępny dla osób w każdym wieku i przy każdym treningu fizycznym.

Jeśli na początku dręczą go nieznośne bóle odcinka lędźwiowego, zaleca się rozpoczęcie od gimnastyki anastetycznej Bubnovsky, która usunie część bólu.

Można go wykonać leżąc na dywanie na podłodze lub łóżku, jeśli stan pacjenta jest poważny.

Konieczne jest opanowanie takich ćwiczeń dla działu sakralnego, co wiąże się z naprzemiennym wygięciem i zgięciem pleców. Jest wykonywany w kilku podejściach z powtórzeniem około 20 razy. Wszystkie ruchy powinny być płynne, a ich amplituda musi pozostać komfortowa dla danej osoby.

Następne ćwiczenie nazywa się "pompowaniem", którego istotą jest ruch ciała wzdłuż podłogi. Podobnie jak w pierwszym przypadku ruch powinien być płynny. Wystarczy mieć 3 podejścia 10-15 razy.

Znaczące zmniejszenie bólu z okolicy lędźwiowej pomoże w ćwiczeniu "Stan dziecka". Konieczne jest, aby jeść na piętach, a ręce wyciągnąć do przodu, co daje rozładunek kręgosłupa. Poza jest w stanie rozluźnić nie tylko dolną część pleców, ale cały kręgosłup.

  • Dzięki prawidłowo przeprowadzonym ćwiczeniom poprawia się krążenie krwi w całym organizmie, a co najważniejsze w uszkodzonym obszarze (okolice lędźwiowe).
  • Stale stosując gimnastykę Bubnovsky'ego, osoba może usunąć skurcze, bolesne odczucia.
  • Leczniczy trening fizyczny Bubnovsky jest dostępny dla osób w każdym wieku i przy każdym treningu fizycznym.

Nadaje się do usuwania dyskomfortu i "Mostu pośladkowego" metodą Bubnovsky. W tym celu wykonywana jest niekompletna wersja klasycznego mostu, kiedy tylko obszar lędźwiowy jest oderwany od ziemi. Wystarczy 3 podejścia na 15-20 razy.

Adaptacyjna gimnastyka

Dla tych, którzy nigdy nie byli zaangażowani w kulturze fizycznej, bardziej odpowiednie gimnastyka adaptacyjne Bubnovskaya (aka kinezyterapia), która przygotuje organizm do bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Aby wykonać najprostszych ćwiczeń Bubnovskaya ładowania muszą leżeć na plecach, położył dłonie na brzuchu, a następnie przez mocno skompresowanych usta ostro do wydawania dźwięku „PF”.

Kolejna pozycja według metody Bubnovskaya: siedząc na piętach jest konieczne, aby podnieść ciało w górę iw dół, wymachując rękami jednocześnie. Wydech odbywa się w pozycji siedzącej na piętach, oddech w pozycji wstępującej. W procesie tym przeprowadzane są lekkie nachylenia ciała do przodu.

Trzeba położyć się na podłodze, ugiąć kolana, położyć ręce za głową.Po wydechu następuje łatwe oderwanie od podłogi, po inhalacji - powrót do pozycji wyjściowej.

Aby wyeliminować ból, odpowiednie jest ćwiczenie "Chodzenie po pośladkach" według metody Bubnowskiego. Jego istotą jest poruszać się, siedząc wyłącznie na papieżu. Oddychanie powinno odbywać się w następujący sposób: wydech w momencie stresu i wdychanie - w czasie względnego relaksu.

Aby wyeliminować ból, odpowiednie jest ćwiczenie "Chodzenie po pośladkach" według metody Bubnowskiego.

Dobrze, jeśli do dyspozycji pacjenta będzie poziomy drążek. Nie próbuj go ciągnąć, po prostu powiesić, co pozwoli na rozciągnięcie kręgów.

Ćwiczenia z wykorzystaniem symulatora

W leczeniu przepukliny odcinka lędźwiowego według Bubnovsky'ego stosuje się specjalny symulator leczenia i rehabilitacji. Jest to wynalazek samego lekarza, zwany "symulatorem wielofunkcyjnym" (ITF). Uśmierza ból i skurcze. To samo ćwiczenie na symulatorze wykonuje się tylko pod nadzorem specjalisty.

Przeciwwskazania

Ćwiczenia przepuklin międzykręgowe według Bubnovsky są przeciwwskazane u osób z ryzykiem zawału serca lub udaru mózgu, pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi, a także tych, którzy niedawno mieli ciężkie choroby zapalne lub zakaźne.LFK na Bubnovsky nie może być wykonany nawet w niskiej temperaturze. Pod nadzorem lekarza, należy prowadzić wychowanie fizyczne dla pacjentów z sekwestrowaną przepukliną lędźwiową. We wszystkich innych przypadkach poprawa zdrowia Bubnovsky'ego stanie się skuteczną metodą leczenia kręgosłupa lędźwiowego.

Gimnastyka Bubnovsky / Gimnastyka z przepuklinami, występami, osteochondroza

Loading...