Caripazim w leczeniu przepukliny kręgosłupa: instrukcje użytkowania

Wielu z tych, którzy cierpią na choroby kręgosłupa, a zwłaszcza kręgosłup, są nieufni wobec chirurgicznego rozwiązania tych problemów. Kiedy można uniknąć operacji, lekarze przepisują konserwatywne leczenie karipazymu w przepuklinę kręgosłupa, której instrukcja mówi, że wpływa ona na przepuklinę, zmiękcza ją i ułatwia uwolnienie zaciśniętych nerwów.

Karipazim z przepukliną kręgosłupa wpływa na przepuklinę, zmiękczając ją i ułatwiając uwolnienie zaciśniętych korzeni nerwów.

Wskazania do stosowania

Biorąc pod uwagę farmakokinetykę leku Karipazim, przepisuje się go w terapii:

 • artroza i zapalenie stawów o różnej etiologii;
 • zapalenie pajęczynówki rdzenia kręgowego i mózgu;
 • przepuklina dysków międzykręgowych, osteochondroza wszystkich części kręgosłupa, zapalenie korzonków;
 • zapalenie nerwu twarzowego;
 • po urazowych przykurczach, bliznach keloidowych.

Ponadto Karipazim stosuje się w celu przywracania i leczenia chorób skóry i błon śluzowych z głębokimi lub rozległymi oparzeniami, a także w stomatologii w leczeniu chorób błony śluzowej jamy ustnej.

 • Biorąc pod uwagę farmakokinetykę leku Karipazim, przepisuje się go w leczeniu artrozy i zapalenia stawów o różnej etiologii.
 • Karipazim jest przepisywany z przepukliną krążków międzykręgowych, osteochondrozą wszystkich części kręgosłupa, zapaleniem korzeni.
 • Karipazim stosuje się w leczeniu zapalenia nerwu twarzowego.

Skład i forma wydania

Karipazim jest naturalnym produktem leczniczym wytwarzanym z owoców papai. Substancje aktywne: enzymy papaina, chymopapaina, lizozina i proteinaza. Produkowany jest w postaci liofilizatu - proszku, z którego przygotowywany jest roztwór. Karipazim jest uwalniany w oddzielnych butelkach po 100 mg, 10 butelek jest pakowanych w pudełko.

Dawkowanie i administracja

Karipazym stosuje się miejscowo lub elektroforetycznie. Podanie domięśniowe, dożylne lub podskórne jest niedopuszczalne. Zewnętrzne stosowanie leku Karipazim jest skuteczne w oparzeniach lub wrzodziejących zmianach skóry i błon śluzowych.

W leczeniu chorób kręgosłupa Karipazim podaje się w procesie elektroforezy. Rozwiązanie przygotowano w następujący sposób:

 • 1 butelka proszku Karipazim;
 • 5-10 ml roztworu fizjologicznego;
 • 2-3 krople dimeksydu.

Składniki miesza się bezpośrednio przed użyciem i nakłada na papier umieszczony na elektrodach. Rozmiar elektrod do zabiegu wynosi 10-15 cm.

Karipazym stosuje się miejscowo lub elektroforetycznie.

Stosowanie karipazymu przez elektroforezę kręgosłupa zawsze wykonuje się z bieguna dodatniego. Na początku leczenia czas trwania zabiegu powinien wynosić 10 minut, następnie zostaje zwiększony do 20-25 minut. Natężenie prądu na początkowym etapie wynosi 10 mA, stopniowo zwiększa się do 15 mA. Temperatura elektrod nie jest wyższa niż + 37 ... + 39 ° С.

Dozwolone jest zarówno poprzeczne, jak i podłużne ustawienie uszczelek elektrod. Na pierwszym schemacie elektroda dodatnia znajduje się w okolicy lędźwiowej, a elektroda ujemna znajduje się w obszarze brzucha. W układzie poprzecznym elektroda dodatnia jest nakładana na obszar szyjki, a elektroda ujemna jest przykładana do talii lub ramion.

Opisana technika leczenia kręgosłupa przez karipazym jest możliwa nawet w domu za pomocą aparatu do elektroforezy. Możliwe jest zastąpienie leku analogami: Streptolaven, Trypsyna itp. Dawki dozwolone do leczenia w domu powinny być przepisane przez lekarza.

Efekty uboczne

Osoby z dużą wrażliwością mogą odczuwać reakcję alergiczną na karipazym. Przejawia się swędzeniem, czasem wraz ze wzrostem temperatury.W celu złagodzenia objawów leki przeciwalergiczne są przepisywane wewnątrz lub leczone miejscem podania leku.

Przeciwwskazania

Karipazim przeciwwskazane podczas zaostrzenia przepukliny kręgosłupa, towarzyszy stan zapalny, a także sekwestracja przepukliny i lokalizacji foramenalnom sekwestracji.

Ciąża i laktemia

W okresie ciąży i laktacji, stosowanie leku jest przeciwwskazane Karipazim, ponieważ nie ma danych na temat jego wpływu na płód i ciała matki poprzez karmienie piersią.

Podczas ciąży i laktacji stosowanie leku Karipazim jest przeciwwskazane.

Zastosowanie w dzieciństwie

Nie badano bezpieczeństwa i skuteczności karipazymu u dzieci.

Długość leczenia

Czas trwania elektroforezy kręgosłupa za pomocą leku Karipazim - procedury 20-30. Zgodnie z zaleceniem lekarza, drugi kurs można przepisać po 1-2 miesiącach.

Interakcje z innymi lekami

Nie odnotowano przypadków interakcji caripazimu z innymi lekami. Ponadto nie ma żadnych dowodów na wpływ na prowadzenie pojazdu. Nie badano zgodności z alkoholem.

Przedawkowanie

Przy przestrzeganiu wyznaczonych dawek Karipazimy w przypadkach przedawkowania nie jest to ujawniane.

Warunki urlopu od aptek

Zostaje wydany na receptę.

Warunki przechowywania

Przechowywać w temperaturze do + 15 ° C, w suchym, ciemnym miejscu.

Data wygaśnięcia

18 miesięcy. Po upływie daty ważności podanej na opakowaniu nie używać.

Elektroforeza z karipazymem

JAK WYKONAĆ WŁASNY ELEKTROFORIZĘ

Recenzje

Ольга, 48, Барнаул

W 2013 r. Zdiagnozowano przepuklinę kręgosłupa i zaoferowałem operację jako jedyną możliwą opcję leczenia. Dostałem 3 miesiące na przygotowanie się do operacji i zdecydowałem się na konsultację od innych lekarzy, aby dowiedzieć się, czy są jakieś inne opcje leczenia dla mojej diagnozy. Zalecono elektroforezę w przypadku Karipazimum w leczeniu przepukliny kręgosłupa, ale niektóre kursy przez 25 dni z przerwą 1 miesiąca zajmowałyby u mnie ponad 5 miesięcy.

Myśląc, wciąż zgadzałem się na jeden kurs. Nie doszło do znaczących zmian w moim stanie, kręgosłup bolał, jak poprzednio. Szkoda, że ​​musiałem się poddać, a ja pojechałem na kolejny kurs karipazimu i ze zdziwieniem zauważyłem, że leczenie zaczyna działać, a ból słabnie.Po trzecim kursie zdałem sobie sprawę, że operacja nie jest już potrzebna - ból kręgosłupa zniknął.

Podczas badania kręgosłupa lekarz stwierdził, że przepuklina zmniejszyła się o połowę. Ona już nie zakłóca życia, ale chciałby, aby go usunąć całkowicie, więc pomyśleć o drugim cyklu leczenia Karipazimom, zwłaszcza, że ​​cena pozwala.

Victor, 52 lata, Chmielnicki

Po odkryciu przepukliny kręgosłup był leczony w klinice przy pomocy gimnastyki leczniczej. Doradzali także Karipazimowi. Na dwa kursy elektroforezy udało mi się pozbyć bólu. Tak, to pomogło i gimnastyka, ale lekarze są przekonani, że jest to bardziej efekt leczenia przepukliny kręgosłupa Karipazimom. Teraz myślę o operacji całkowitego przywrócenia szkieletu, ale nie ma takiego bólu jak wcześniej.