Przepuklina międzykręgowa, jak złagodzić ostry ból

Różne choroby układu mięśniowo-szkieletowego były przez długi czas leczone przy pomocy medycyny alternatywnej. Uzdrowiciele wiedzą, jak złagodzić ból przy pomocy środków przeciw przepuklinom międzykręgowym w domu. Do tego używają odwarów, naparów, okładów, docierania i masażu terapeutycznego.

Uzdrowiciele wiedzą, jak złagodzić ból przy pomocy środków przeciw przepuklinom międzykręgowym w domu.

Kompresy i nalewki

Mamusia z przepukliny

Substancja ta może być stosowana do łagodzenia bólu kręgosłupa na wiele sposobów:

 1. Aplikacja zewnętrzna. 5 g miodu zażywa 4 łyżki. l. mumię i rozpuścić w małej ilości ciepłej wody. Ten środek jest używany do smarowania miejsca problemu z zaostrzeniem bólu, po którym pacjent jest owinięty w ciepły koc.
 2. Masaż. Przed zabiegiem obszar chorobowy kręgosłupa jest rozmazany mieszanką jodowego oleju i kremu do masażu. Mumię rozpuszcza się w ciepłej wodzie (1 g na 1 łyżeczkę) i miesza z roztopionym miodem. Kompozycję wciera się w skórę okrężnymi ruchami. Po rozluźnieniu plecy pacjenta są rozsmarowane maścią leczniczą i dokładnie owinięte.
 3. Aplikacja wewnętrzna. Pół grama mumii miesza się z wywaru z fasoli, olejem różanym i żółtkiem jaja.Wziąć dwa razy dziennie przez godzinę przed posiłkiem. Kolejny przepis: 0,2 g mumii hoduje się w ciepłej wodzie, mleku lub soku owocowym w stosunku 1:20. To narzędzie pomoże również w przypadku rozerwania pęcherza w przepuklinach lędźwiowych.

Mumia może być używana do łagodzenia bólu kręgosłupa na wiele sposobów.

Kompresuje z tłuszczem

Najlepszy jest tłuszcz koński. Jest zamrażany w zamrażarce i wcierany na tarce. Powstałe w ten sposób żetony rozłożone są na plastikowym opakowaniu i przykryte szmatką na wierzchu. Tłuszcz powinien stopniowo topnieć w temperaturze pokojowej. Kompres jest nakładany na obszar problemowy kręgosłupa i owija pacjenta kocem. Procedurę przeprowadza się przez godzinę i powtarza się następnego dnia.

Nalewka z szabli

Ten lek służy do przepukliny kręgosłupa, zarówno do użytku wewnętrznego i do pocieranie. Do banku 0,5 l na 1/3 napełnić suszonymi korzeniami sabelnika, uzupełnić wódką. Pojemnik zamyka się i umieszcza w ciemnym miejscu na 3 tygodnie. Następnie ciecz jest filtrowana przez gazę. Nalewka jest przyjmowana trzy razy dziennie przez 1 łyżkę. l. lub pocierać kręgosłup lędźwiowy.

Kompresuj z wódką i kwiatami kasztanowca

Zbiór surowców prowadzony jest na wiosnę. Kilka kwiatostanów kasztanowych wylewa się z wódką i nalega 21 dni. Kompresy wykonuje się na odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

 • Nalewka z szabli służy do przepukliny kręgosłupa zarówno do użytku wewnętrznego, jak i do szlifowania.
 • Z nalewki z kwiatów kasztanowca skompresować kręgosłup lędźwiowy.
 • Bandaż z czerwonej gliny doskonale nadaje się do łagodzenia bólu u kobiet w ciąży.

Czerwona glinka z przepukliny kręgosłupa

Surowiec miesza się z wodą, aż do uzyskania miękkiej masy i lekkiego nagrzania. Z tej kompozycji powstają grudki owinięte w gazy. Ciastka z gliny są nakładane na obszar problemowy kręgosłupa, przykrywane folią i mocowane przy pomocy gipsu. Po wyschnięciu należy je usunąć. Bandaż ten doskonale nadaje się do łagodzenia bólu u kobiet w ciąży.

Odwar z osiki

Produkt wykonany jest z suszonej kory drzewa. 1 łyżka. l. Surowiec wlewa się do szklanki wody i gotuje przez 1 godzinę. Bulion jest pobierany trzy razy dziennie przez 10-15 g.

Napar z pestkowców

Suszone liście pestek pestkowych przelewa się 1 szklanką wrzącej wody i kładzie nacisk na 4 godziny.Jest pijany 70-80 mg trzy razy dziennie.

Terapeutyczny trening fizyczny

Specjalne ćwiczenia pomogą złagodzić ból w przepuklinach kręgosłupa. Przywrócą elastyczność grzbietu i przywrócą mięśniowy gorset. Terapeutyczna kultura fizyczna jest wykorzystywana w okresie rehabilitacji po operacji i jako pomocnicza terapia.

Specjalne ćwiczenia pomogą złagodzić ból w przepuklinach kręgosłupa. Przywrócą elastyczność grzbietu i przywrócą mięśniowy gorset.

Ćwiczenia są przepisywane tylko przez lekarza prowadzącego. Lepiej jest rozpocząć zajęcia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. W przyszłości kompleks może być wykonywany w domu.

Gimnastyczny kompleks ćwiczeń

Zajęcia z przepuklinami kręgosłupa mogą obejmować takie ćwiczenia:

 1. Pozycja wyjściowa jest na wszystkich czterech. Jednocześnie podnosimy prawą rękę i lewą nogę, pociągając je w różnych kierunkach. Przytrzymaj pozycję przez 5-10 sekund i zmień kończyny.
 2. Leżąc na plecach, na zmianę pociągnij kolana do klatki piersiowej. W tym samym czasie kręgosłup jest rozciągnięty.
 3. Położyliśmy się na plecach z wyciągniętymi nogami. Opierając się o stopy, płynnie zwijamy kręgosłup w górę. Trzymamy pozę przez kilka sekund, nie zapominając o oddychaniu.
 4. Podobne ćwiczenie wykonuje się z kolanami zgiętymi w kolanach.
 5. Połóż się na plecach z oparciem na łokciach. Z tej pozycji wykonujemy pół-most i trzymamy przez 5-10 sekund.
 6. Idziemy na czworakach z najbardziej bezpośrednim kręgosłupem na rozpostartych ramionach.
 7. Leżąc na plecach, musisz jednocześnie podnosić zgięte i wyprostowane nogi. Stanowisko jest utrzymywane przez 5-10 sekund, potem nogi się zmieniają.
 8. Położyliśmy się na brzuchu. Tak wysoko, jak to możliwe, podnosimy głowę i ramiona przez 10-15 sekund.
 9. Gimnastyka na szyję. Stojąc prosto, delikatnie opuść głowę najpierw w lewo, a następnie w prawe ramię.
 10. Podobne ćwiczenie, ale ruch odbywa się wzdłuż pionowej osi: broda tonie w klatce piersiowej, a następnie odchyla się do tyłu.

W ostrym okresie choroby nie można wykonywać ćwiczeń.

Przeciwwskazania

Środki ludowe z przepukliną kręgosłupa są praktycznie nieszkodliwe. Zagrożenie dla zdrowia można powiązać tylko z indywidualną nietolerancją naturalnych składników.

Podczas wykonywania kompleksów terapeutycznych ćwiczeń fizycznych musisz uważnie słuchać swoich uczuć. Ostry ból w kręgosłupie podczas ćwiczeń jest kategorycznie niedopuszczalny.

Inne przeciwwskazania do terapii ruchowej obejmują:

 • ostry okres choroby;
 • jakiekolwiek krwawienie;
 • patologie serca;
 • zaostrzenie chorób przewlekłych.

Fizjoterapia z przepuklinami lędźwiowymi kręgosłupa: ćwiczenia, filmy, zdjęcia | leczniczy

Fizjoterapia z przepukliną odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Ładowanie kręgosłupa. Jak pozbyć się bólu pleców / Ćwiczenia dla kręgosłupa

Recenzje

Татьяна, 47, Саратов

U mnie dwie przepukliny: jedna 0,5 cm, druga - 0,7 patrz. Boli mocno, nie mogła się ruszyć. Lekarze oferowali operację. Kupiłem kompleks Arthro, piję go przez trzeci miesiąc. Wykonuję kompresy z gliny, nalewki od sabelnika, smaruję maścią z Kalanchoe. Jest coraz łatwiej, teraz śpię spokojnie.

Aidar, 53, Alma-Ata

Sześć miesięcy z powodu przepukliny kręgosłupa nie mogło chodzić wcale, dopóki nie zwrócił się do uzdrowiciela. On leczył grzbiet końskim tłuszczem. Surowy tłuszcz nakłada się na dolną część pleców, z góry - celofan i bandaż. Wieczorem się to zmieniło, a więc 5 dni. Potem kilka dni możesz odpocząć, a następnie powtórzyć wszystko. Po 2 tygodniach zaczął powoli iść. Polecam wszystkim.

Obejrzyj wideo: Biomag - Jak walczyć z bólem stawów i kręgosłupa?