Co to jest przepuklina żołądka?

Przepuklina (ściana brzucha) jest kolektywną koncepcją:

Wraz z rozwojem przepukliny wewnętrznej występują objawy niedrożności jelit.

Do zewnętrznych należą:

  • nadbrzusza, przepuklina pępkowa;
  • przepuklina łuków i linii półksiężycowatych;
  • przepuklina pachwinowa (prosta i ukośna);
  • przepuklina udowa;
  • przepuklina białej linii brzucha;
  • przepukliny struktur anatomicznych (trójkąty Greenfeld-Lesgaft, Petit);
  • krocza, nadpuzyrnaya, kulszowe.

Przepukliny wewnętrzne obejmują:

  • przepuklina w okolicy ślepej, esicy okrężnicy, więzadło Treetza;
  • przepuklina worka workowego.

Możliwość korekcji przepukliny bez leczenia chirurgicznego. Zgodnie z tym kryterium przepukliny są podzielone na formacje, które można korygować bez interwencji chirurgicznej, oraz te, których nie można wykonać (na przykład w wyniku rozwoju procesu adhezji).

Obecność powikłań. Są nieskomplikowane przepukliny i duszone. Uraz przepukliny jest dość poważną komplikacją, wymagającą szczególnej uwagi ze strony specjalistów (chirurgów).

Jak rozpoznać wygląd przepukliny?

Wobec powyższych reklamacji zdecydowanie zaleca się skonsultowanie się z lekarzem. Oprócz obiektywnych danych - anamnezy,Kontrola i obecność skarg - przeprowadzenie kompleksowego badania lekarza (przez osłuchanie i perkusję, badań radiologicznych, w tym z wykorzystaniem środków kontrastowych i USG). Pozwoli to zaklasyfikować przepuklinę, dokonać diagnostyki różnicowej i przepisać odpowiednie i, co najważniejsze, skuteczne leczenie.

Przyczyny

Ważnym etapem chirurgii w leczeniu przepuklin jest plastik kanału. W zależności od wskazania, lokalizacji i rodzaju przepukliny z użyciem kanału szwy, overlay „latki” z własnych tkanek, lub korzystać z nowoczesnych syntetycznych protez, implantów.

Komplikacje

Głównym powikłaniem przepukliny brzusznej jest jej naruszenie. Jeśli przepuklina zostanie naruszona, może dojść do martwicy tkanek (z powodu kompresji i słabego ukrwienia), które stanowią treść przepuklinową. Towarzyszy temu ostry ból z późniejszym możliwym rozwojem zapalenia otrzewnej. Dlatego, gdy pojawią się oznaki rozwoju przepukliny, należy natychmiast skontaktować się z chirurgami.

O czym musisz pamiętać?

Środki zapobiegawcze na przepuklinę to ćwiczenia fizyczne (pod kierunkiem specjalisty), wzmacniające mięśnie przedniej ściany jamy brzusznej.I dlatego, że przepuklina może powodować gwałtowny wzrost ciśnienia w jamie brzusznej powinno być jak zapobieganie (a szczególnie w wykrywaniu przepukliny) stosować się do następujących zasad: nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów, należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, skręceń, przedłużoną sytuację; terminowe wyleczenie kaszlu.

W przypadku dzieci główną prewencją jest właściwa opieka: nie należy zbyt mocno przepływać dziecka. W żadnym wypadku nie możesz rzucić dziecka, gdy krzyczy lub płacze - istnieje wiele bezpieczniejszych metod odwrócenia uwagi dziecka.

Aby zatrzymać i zapobiec rozwojowi przepukliny (przed operacją), lekarz może przepisać noszenie specjalnego pasa ochronnego - bandaża.

Jest to specjalny pas, który naprawia przepuklinę w skorygowanym stanie, zmniejszając obciążenie mięśni jamy brzusznej, chroniąc w ten sposób przed rozciąganiem. Bandaż może być noszony zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Należy wybrać odpowiedni rozmiar, aby pas nie zaciskał dolnej części pleców, ale ściśle przylegał do ciała.

To ważne. Bandaż jest przepisywany tylko we wczesnych stadiach, ponieważ przy tworzeniu worka przepuklinowego jego noszenie jest całkowicie nieskuteczne.Przeciwnie, bandaż na tym etapie tylko zwiększy ból w miejscu przepukliny.

Zalety i wady różnych terapii

Taktyka chirurgicznego leczenia jest określana przez chirurga na podstawie wskazań medycznych.

Zalety otwartej metody interwencji chirurgicznej obejmują możliwość szerszego dostępu do worka przepuklinowego i przepuklinowych. Umożliwia to chirurgowi ocenę jakościową i wykonanie najbardziej skutecznej operacji przepuklinowej z następową operacją plastyczną. Jednak metoda ta ma również przeciwwskazania: wiek, czas trwania operacji i jej traumatyzm.

Chirurgia laparoskopowa jest mniej traumatyczna. Z reguły nie wymagają znieczulenia ogólnego i pozwalają pracować z najnowocześniejszymi implantami, które są stosowane w chirurgii plastycznej bramek przepuklinowych.

Ostateczne słowo o metodzie i taktyce leczenia przepukliny pozostaje u lekarza. Trzeba tylko zwrócić się o pomoc i zaufać profesjonalnym pracownikom medycznym. Bądź zdrowy.

Koszt leczenia chirurgicznego

Klinika BEAUTY DOCTOR

Centrum Kliniczne Mikrochirurgii Republiki Mołdawii w Federalnej Instytucji Państwowej "Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne Ministerstwa Zdrowia i Rozwoju Społecznego Federacji Rosyjskiej"

Centrum chirurgii plastycznej dr Putsenko

OOO "Evroklinik"

Centralna poliklinika Litfondu

Przepuklina brzucha

52 000 - 60 000 rubli

Inguinal

39 000 - 49 000 rubli

46 600 - 52 900 rubli

od 15 500 rubli

5000 EUR

19 900 - 32 400 rubli

Pępkowy

32 000 - 42 000 rubli

60 000 - 65 000 rubli

od 15 500 rubli

5000 EUR

16 900 - 30 400 rubli

W tabeli ceny operacji usunięcia brzucha przepuklinowego w niektórych klinikach w Moskwie. Ceny różnią się w zależności od złożoności operacji, metod chirurgii i wielkości przepukliny. Powyższe kwoty nie zawierają plastik przepuklin (z siatki), a także w niektórych klinikach oddzielna pozycja wydatków będzie dostawa testów i pobytów szpitalnych.

Obejrzyj wideo: Laparoskopowe usunięcie przepukliny rozworu przełykowego (Refluks żołądkowy) (Wrzesień 2019).

Loading...