Przyczyny przepukliny pod oczami i jak usunąć

Worki pod oczami lub przepukliny oraz jak je usunąć - pytanie nie jest bezczynny. Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem-kosmetolog. Lekarz, w zależności od wieku, płci, ogólnego stanu organizmu i przyczyny pojawienia się, wybierze optymalną metodę leczenia.

Jeżeli worki wynikają z różnymi chorobami (reakcje alergiczne, stany zapalne, zaburzenia czynności nerek), przed odstawieniem przepukliny musi najpierw leczyć choroby leżącej u podłoża, a później usuwać worki.

Najczęstsze przyczyny przepuklin pod oczami:

  • związane ze starzeniem się zmiany skórne;
  • zaburzenia krążenia;
  • stagnacja w ciele płynów;
  • zwiększone podskórne i podoczodołowe tkanki tłuszczowej.

Opcje leczenia bez operacji

Konieczne jest, aby wiedzieć, że jeśli przepukliny pojawi się pod oczami, a następnie zatrzymać proces procedur medycznych, kosmetologii i fizjoterapii. Jest to możliwe tylko w początkowych stadiach, poprawiając ogólny stan skóry i rozluźniając mięśnie twarzy, usuwając wady skórki, usuwając drobne zmarszczki. Przy tłustych przepuklinach techniki te są bezsilne.

Procedura Kometologicheskie - różne obierki - górna warstwa złuszczania skóry poprzez mechaniczne, chemiczne i fizyczne metody. To usuwa martwy naskórek, zwiększa metabolizm i dopływ krwi. Procedury te nie wpływają na stan worków pod oczami.

technika wtrysku: pacjent z użyciem strzykawki z bardzo cienkich igieł wstrzykuje się podskórnie do obszaru problemowego twarzy niektórych leków (preparatów opartych botuloksina typ A - boteks, Dysport®, kwasu hialuronowego o wysokiej gęstości - Yuviderm, Restylane), koktajle witamin wzmacniające i środki utrzymujące wilgoć (mesolifting), jak również specjalnie obrobione własnym osoczu pacjenta (Plazmolifting).

W razie potrzeby zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Konieczne jest poddanie się kuracji od 5 do 10 zabiegów. Efekt utrzymuje się do 10 miesięcy w zależności od cech organizmu.

Narażenie skóry za pomocą różnych urządzeń (sprzęt do podnoszenia) redukuje liczbę procesów, w porównaniu z procedurami wtrysku, nie jest konieczne, aby przeniknąć przez powierzchnię skóry igłami.

Istota techniki jest taka sama: za pomocą różnych rodzajów energii (laser, światło, energia fal radiowych itp.) Wpływa na tkankę podskórną, ogrzewając ją. W tym przypadku stymulowana jest produkcja kolagenu, jego gęstość wzrasta, w wyniku czego drobne zmarszczki są usuwane, skóra jest zaciśnięta, eliminowane są różne wady skóry.

Powrót do spisu treści

Chirurgiczne metody leczenia

Aby pozbyć się przepuklin pod oczami jest naprawdę możliwe tylko za pomocą interwencji chirurgicznej (Blepharoplastyka). Nowoczesna Blepharoplastyka wykonywana jest zgodnie z technologiami mało traumatycznymi, w znieczuleniu ogólnym trwa do 3 godzin, okres rekonwalescencji wynosi 5-12, a po skomplikowanych operacjach - do 20 dni.

W takim przypadku należy usunąć nadmiar tłuszczu i skóry, w wyniku czego można nie tylko usunąć worki pod oczami, ale także zacieśnić skórę, zmniejszyć przejawy zmian związanych z wiekiem, wyeliminować wady, nadać pożądany kształt powiekom. Obszary oczu przestają być problematyczne.

Chirurgiczne usunięcie przepukliny odbywa się na dwa sposoby:

  • blepharoplastyka przezskórna;
  • usuwanie nadmiaru skóry.

W pierwszym przypadku poprawione są tylko dolne powieki.Istota metody: tkanka tłuszczowa za pomocą specjalnej igły jest zasysana spod skóry. Po zabiegu po prostu nie ma śladów interwencji chirurgicznej.

Wycięcie skóry wokół oczu - operacja skomplikowana transconjunctival odsysanie tłuszczu jest wykonywane i jak ustawić dolne i górne powieki, gdy pierwsza opcja zawiedzie.

Blefaroplastyka, jak każda operacja chirurgiczna, powinna być wykonywana tylko przez specjalistów, którzy mają odpowiednie wykształcenie medyczne i kwalifikacje, w warunkach szpitalnych.

Usunięcie przepuklin pod oczami jest złożonym i kosztownym zadaniem, ale można i należy je rozwiązać. Nowoczesna Blepharoplastyka całkowicie usunie worki. Ale lepsze niż leczenie jest zapobieganie. Musimy prowadzić zdrowy tryb życia: dobrze jemy, wykluczamy złe nawyki, staramy się unikać stresujących sytuacji, w pełni odpoczywać.

Nawet nie zapobiegnie to zastosowaniu różnych środków kosmetycznych i odwiedzaniu salonów piękności, a wygląd, zdrowa skóra, lśniące oczy będą stanowić przyjemność życia. A pytanie: "Przepuklina pod oczami - jak je usunąć?" Przestanie być istotna.

Obejrzyj wideo: Czy igła i laser usuną 'worki' pod oczami? [Piękno Boli] (Styczeń 2020).

Loading...