Jak rozpoznać przepuklinę u dziecka?

Przepuklina dziecka i wszelkie dolegliwości, które mogą wskazywać na jej obecność, nie powinny być pozostawione bez opieki dorosłych. Jak rozpoznać przepuklinę u dziecka, co powinni zrobić rodzice? Każdy rodzic powinien o tym wiedzieć.

Czym jest przepuklina?

Przepuklinę u dzieci reprezentuje patologiczny występ. Może występować w różnych częściach ciała, więc musisz być przygotowany na każdą sytuację. W większości przypadków choroba dotyczy narządów zlokalizowanych w jamie brzusznej. Chodzi o cienkie i duże jelita, które najczęściej są przemieszczane. Ten sam los może zrozumieć pęcherz i sieć. Przemieszczenie występuje z powodu pęknięcia lub rozluźnienia ściany brzucha.

Przyczyny tego zjawiska są liczne. Przepuklina u dzieci może wynikać z wielu czynników. Dziedziczność odgrywa znaczącą rolę. Według statystyk najczęściej ten fenomen obserwuje się u chłopców, a nie u dziewcząt. Wynika to z budowy ciała. Przepukliny u dzieci manifestują się w pępku, w pachwinie lub w ścianie przedniej brzucha.

Często występuje takie komplikacje, jak występ z późniejszym naruszeniem przepukliny.

Skąd wiesz, że dzieci utworzyły przepuklinę? Objawy w tym przypadku są następujące. Dziecko traci pokój.Często cierpi z powodu bólu, mięśnie w obszarze wypukłości stają się napięte. Po pewnym czasie ból może minąć, ale ogólny stan dziecka nie poprawia się, wręcz przeciwnie, pogarsza się. Przejawia się to w jego letargu, dziecko często cierpi z powodu słabości. W niektórych przypadkach mogą wystąpić wymioty. Jeśli wszystkie te objawy są obecne, wymagana jest natychmiastowa hospitalizacja.

Powrót do spisu treści

Formy choroby: typ przeponowy

Przepukliny u dzieci mogą różnić się rodzajem i lokalizacją lokalizacji. Jednym z takich typów jest przepuklina przeponowa, która występuje u noworodków. Jeden jest stosunkowo rzadki: dwa tysiące dzieci ma jedno dziecko, które ma tę dolegliwość. Jej wygląd występuje wtedy, gdy niemowlę obserwowano niepełną membranę koalescencji plevroperitonalnoy, jest zmiana w jamie piersiowej trzewi.

35% niemowląt o podobnej patologii rodzi się martwa. Jeśli chodzi o ogólną śmiertelność, jest dość wysoka (od 50 do 90%). Oprócz przepukliny niemowlęta te mają nadciśnienie płucne i niedorozwój płuc.

Jeśli występuje deficyt masy serca, dalsze rokowanie pogarsza się wiele razy.

Jeśli dziecko rodzi się z podobnym schorzeniem, lekarze podejmują wszelkie niezbędne środki, aby go zapisać. Aby usunąć połknięte powietrze, należy włożyć rurkę żołądkową. Pozwoli to uniknąć ściskania płuc. Ponadto, wartość korekcji krwi prowadzi się wentylację intubacji dotchawiczej. Po 3 dniach, gdy stan dziecka jest ustabilizowane, możliwe jest wyeliminowanie przepukliny chirurgicznie.

Powrót do spisu treści

Jaki jest typ przepukliny pępkowej?

Diagnostyka tego typu prowadzone w zaledwie kilka dni po pojawieniu się dziecka urodzonego z pępowiny odstępstwie kręgowego. Jest to najczęstszy typ, który występuje u noworodków. tworzenie przepuklina występuje wtedy, gdy jest osłabienie lub pierścień pępowinowej uszkodzonej ścianki brzusznej.

U pełnego i zdrowego dziecka ściana brzucha jest silna. Jego skład jest następujący: skóry i tkanki podskórnej tkanki tłuszczowej, powięź posiada gęstą strukturę, dobrze rozwinięte mięśnie i otrzewnej. U dzieci z przepuklinami warstwa mięśniowa i rozcięgno są słabe.Często pojawienie się choroby wiąże się ze zwiększeniem ciśnienia wewnątrzmacicznego, które występuje przez długi czas. Do jego wyglądu prowadzi długi krzyk, zaparcie, silny kaszel. Grupa ryzyka obejmuje dzieci z różnymi chorobami, na przykład hipotrofią lub krzywicą. Osobną kategorią jest przedtermin.

Po postawieniu diagnozy przepuklina pępkowa dziecka nie zostanie natychmiast umieszczona na stole operacyjnym. Lekarz zaproponuje odczekać jakiś czas, ponieważ taki typ może się zamknąć po 6 latach. Do tego czasu dziecko musi wykonać specjalny masaż i gimnastykę, musi być umieszczone na brzuchu.

Masaż i specjalna gimnastyka o charakterze terapeutycznym są wykonywane przez specjalistów. Zabieg można rozpocząć 2 tygodnie po urodzeniu dziecka. Skuteczność działań jest wykonywana jedną ręką, a druga w tym momencie jest przepłaszczana. W razie potrzeby lekarz może uczyć rodziców niektórych metod masażu, aby mogli wykonywać je w domu, bez potrzeby korzystania z pomocy specjalisty. Jednak okresowe monitorowanie przez lekarza prowadzącego powinno być.

Powrót do spisu treści

Występowanie typu przepukliny pachwinowej

Po przepuklinę pępkową pępka zajmuje drugie miejsce w rankingu. Dominującą rolę w jego wyglądzie odgrywa ta sama dziedziczność, słaba struktura przedniej ściany brzucha. Do wskazanych znaków dodaje się brak wzrostu procesu pochwowego znajdującego się w otrzewnej i osobliwości struktury pachwiny.

Leczenie przeprowadza się tylko operacyjnie (rok po urodzeniu dziecka). Jednak w niektórych przypadkach interwencja następuje natychmiast, a dzieje się tak z powodu naruszenia przepukliny. Może występować w obszarze pęcherza moczowego, jelita, a u dziewcząt - w jajniku. W tej sytuacji dziecko nie otrzymuje jedzenia i picia, jest natychmiast hospitalizowane. Ten typ przepukliny występuje częściej u chłopców, chociaż u dziewcząt jest wyjątkowo niebezpieczny, ponieważ szczypanie jajnika może prowadzić do jego martwicy.

Leczenie obejmuje kilka przedmiotów, w tym przyjmowanie środków uspokajających i przeciwskurczowych. Rodzice nie powinni obawiać się interwencji chirurgicznej. Współczesna medycyna pozwala wyeliminować problem bez rozwoju komplikacji, a najnowszy sprzęt sprawia, że ​​operacja jest nieszkodliwa i mniej traumatyczna.

Tak więc przepuklina może wystąpić u dzieci z kilku powodów. Kiedy pojawią się oznaki choroby, nie odkładaj wizyty u lekarza.

Terminowa interwencja specjalisty szybko pozbędzie się przepukliny.

Obejrzyj wideo: Jak powstaje PRZEPUKLINA u NIEMOWLĄT? Objawy i leczenie przepukliny u niemowląt (Styczeń 2020).

Loading...