Leczenie przepukliny odcinka szyjnego kręgosłupa bez operacji

Leczenie przepukliny odcinka szyjnego kręgosłupa bez operacji jest możliwe tylko poprzez przyjmowanie leków zwiotczających i przeciwzapalnych. W kolejnym etapie lekarz przepisuje i inne leki wzmacniające działanie poprzednich leków na steroidy, noworodynę i witaminę B. Jeśli tak się stanie, że przepuklina została rozpoczęta, lekarze mogą przepisać przeciwutleniacze. Mogą one zarówno usunąć skurcze i wyeliminować obrzęk, procesy degeneracyjne w tkankach nie będą się rozwijać.

W jaki sposób medycyna może pomóc?

Aby zrozumieć ten problem, najpierw musisz zrozumieć, jakie są objawy przepukliny. Ma własne objawy, które trudno zmylić z objawami innych chorób, w tym:

 • Czuję, że plecy są odrętwiałe;
 • Ból podczas kaszlu i kichania;
 • Trudno głęboko oddychać;
 • Skamieniałe ręce i nogi utrudniają ruch.

Przyczyn takich objawów można przypisać różnym czynnikom. Przede wszystkim może to być zarówno uraz, jak i wynik nieskutecznego leczenia osteochondrozy lub problemów z tkankami.

 • Pamiętaj, aby przeczytać:konsekwencje przepukliny odcinka szyjnego kręgosłupa.

Jak leczyć bez operacji?

Aby uniknąć operacji, co jest możliwe tylko w skrajnych przypadkach, istnieją inne sposoby, aby pozbyć się tej choroby. Lekarze i lokalni lekarze identyfikują następujące kwestie:

 • Leczenie farmakologiczne;
 • Terapia akupunkturą;
 • Leczenie ultradźwiękowe;
 • Masaż;
 • Rozszerzenie kręgosłupa;
 • Metody ludowe.

Leczenie lekami, jak już wspomniano, niewątpliwie owocuje. Jednak ciągłe stosowanie leków może łatwo zaszkodzić całemu ciału lub określonym narządom. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pacjent jest w tym samym czasie nie tylko leczy przepukliny, ale inne choroby, jest całkiem możliwe, że jest już przyjmowanie niektórych leków i pojawienie się nowych leków spowoduje niezgodności. Biorąc pod uwagę, że przepuklina występuje głównie u osób starszych, mówiąc, że pacjent może regularnie brać jakieś leki.

 • Radzimy przeczytać:Czy możliwe jest ogrzanie przepukliny międzykręgowej?

Czym jest akupunktura?

Leczenie problemu przepukliny można leczyć akupunkturą. Ta metoda nie jest tak popularne w naszym kraju, ale mimo to wiem już próbował igłę leczenia i zgadza się z jego skuteczności. Dolegliwości międzykręgowe można leczyć akupunkturą tylko w pierwszym etapie, gdy pacjent nie odczuwa bólu.

Akupunktura polega na leczeniu specjalnej igły lekarskiej poprzez działanie w określonych punktach w celu naprawy tkanki.

Wynik osiąga się po kilku sesjach. Ta metoda jest szeroko stosowana w krajach europejskich. Ponieważ akupunktura ma wiele metod użycia, przed sesją należy skonsultować się ze specjalistą.

Leczenie dźwiękiem bez bólu

Jeśli w bieżącym okresie pacjent nie odczuje bolesnej fazy, w tym przypadku, w celu leczenia, może zastosować ultradźwięki. Może również wyeliminować odczucia, które pojawiają się po fazie bólu. Ultradźwięki nie przyniosą pacjentowi żadnego bólu. Istotą samej metody jest efekt działania ultradźwięków na uszkodzone części ciała, dzięki czemu procesy metaboliczne są aktywowane w tkankach mięśniowych.

Terapia manualna lub leczenie masażem

Masaż pacjenta z taką chorobą powinien być wykonywany tylko przez odpowiedzialnego specjalistę. Musi zrozumieć, jak pracować z przesuniętymi kręgami, aby je poprawić.Przy pomocy terapii manualnej można zapobiec okresowemu bólowi, dlatego masaż uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych metod walki z chorobą.

Przed masażem należy zdiagnozować kręgosłup szyjny, aby masażysta wiedział, z czym będzie musiał pracować.

Informacje te pomogą specjaliście opracować plan działania, który naprawdę pomoże pacjentowi pozbyć się bólu.

Masaż naprawdę tylko prowadzi do pozytywnych rezultatów, a mianowicie:

 • Relaksując mięśnie;
 • Aby rozładować napięcie w miejscu ucisku nerwów;
 • Zmniejszenie obrzęku i stanu zapalnego;
 • Wycofanie objawów bólu;
 • W razie potrzeby zwiększone krążenie krwi;
 • Wzmocnienie procesów metabolicznych organizmu.

Pamiętaj, aby przeczytać:leczenie przepukliny odcinka szyjnego kręgosłupa środkami ludowymi

Inne skuteczne metody

Rozszerzenie kręgosłupa jest stosowane jako alternatywa dla zwykłych metod. Był często używany w medycynie radzieckiej, ale wraz z rozwojem technologii wyszedł na dalszy plan. Wystarczy tylko stworzyć sztuczną trakcję, a wyparte dyski zostaną wyprostowane. Aby uzyskać najlepszy wynik, proces należy przeprowadzić w wodzie, a najlepiej w wodzie mineralnej.Leczenie metodami ludowymi nadal uważane jest za popularne, szczególnie w tych częściach kraju, w których zwyczajowe metody nie są tak łatwo dostępne. Obejmuje to leczenie za pomocą środków takich jak liście Kalanchoe, miód pszczeli, olej jodłowy i tłuszcz koński. Oczywiście, cały ten kręgosłup nie będzie rozciągnięty, ale pomoże pozbyć się bólu.

Leczenie przepukliny zawsze będzie tematem aktualnym w medycynie. Ważne jest, aby pamiętać, że można uniknąć operacji tylko w przypadku szybkiego kontaktu z lekarzem przy pierwszych oznakach zagrożenia.

Obejrzyj wideo: Przepuklina kręgosłupa - rehabilitacja (Luty 2020).

Loading...