Jak wybrać odpowiedni materac i gorset z przepukliną kręgosłupa?

Pytanie:

Doradzić materac z przepukliną kręgosłupa, ból pleców jest bardzo silny i wyciąga nogę i gorset i krzesło jako pracy w biurze, co jest najbardziej skuteczne, aby przynajmniej nie wiele do łagodzenia bólu?

Odpowiedź lekarza:

Rozpoznanie przepukliny międzykręgowej oznacza, że ​​dana osoba będzie musiała wziąć to pod uwagę w swoim sposobie życia. Z przepukliną międzykręgową potrzebujesz materaca ortopedycznego. Przed jego wyborem należy skonsultować się z lekarzem.

Zalecenia dotyczące wyboru

  • Przed zakupem leżeć na materacu przez 10 minut, a następnie podjąć decyzję.
  • Nie kupuj materaca, który wydziela nieprzyjemny zapach.
  • Wybierz opcje z hipoalergicznymi i przeciwbakteryjnymi substancjami pomocniczymi.
  • Z przepuklinami międzykręgowymi, najbardziej udaną opcją - kupując materac, który ma inną sztywność boków. Następnie, przy zaostrzeniu, możesz użyć bardziej sztywnej strony, a podczas remisji - bardziej miękkiej.

Krzesło robocze

Dla osób, które mają siedzącą pracę, fotel, w którym spędzają wiele godzin na raz, jest nie mniej ważny niż materac.

Wymagania dotyczące krzesła ortopedycznego

  • Anatomiczny kształt oparcia (najlepiej powinien być maksymalnie odpowiedni do wzrostu),
  • Regulacja wysokości i kąta oparcia,
  • Fotel jest twardy lub średnio twardy, ale nie miękki.

Ponadto oparcie może składać się z dwóch połówek, co pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć obciążenie kręgosłupa. Dostępne są specjalne podparcie lędźwi i zagłówki.

Stołek kolanowy

Choć niezbyt popularny, ale interesujący wariant - stołek na kolana (zwany także krzesełkiem). Teraz są produkowane w różnych wzorach. Najważniejsze jest to, że siedzenie ma pochylenie do przodu około 15 stopni. Z tego względu obciążenie kręgosłupa jest znacznie zmniejszone. Aby zapobiec ześlizgiwaniu się ciała, należy postawić stojak na kolanach. Ludzie, którzy używają takich krzeseł do pracy przy stole lub komputerze, zauważają, że ból pleców jest zmniejszony, a odczuwane jest mniej zmęczenia pod koniec dnia.