Czy mogę wykonać przepuklinę pachwinową za pomocą cewnika Foleya?

Jurij Michajłowicz:

Czy operacja prawidłowej przepukliny pachwinowej jest możliwa, jeśli mam 4 przecieki i nową zastawkę aortalną? Ale najważniejsze jest to, że od 2011 roku mam w żołądku cewnik Foleya. Z góry dziękuję za ogólną orientację. Hernia zauważyła po raz pierwszy w zeszły piątek.

Odpowiedź lekarza:

Jeśli istnieje obustronny zastawka aortalna, operacja jest dozwolona. W tym samym czasie stosuje się znieczulenie ogólne. W takim przypadku ważne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualne cechy organizmu pacjenta. Interwencja chirurgiczna stanowi rozszerzenie kanału przepuklinowego, a następnie jego zwężenie i wzmocnienie. Nie przeprowadza się penetracji do jamy otrzewnej. Laparoskopia nie jest przeciwwskazana w obecności zastawek i cewnika Foleya.

Pamiętaj, że musisz być zbadany przez wykwalifikowanego technika. Lekarz przepisze niezbędne testy, a po otrzymaniu wyników będziesz mógł omówić z nim wszystkie możliwe zagrożenia.

Po zainstalowaniu zastawek często wymagane są leki, które rozrzedzają krew. Podczas wykonywania laparoskopii należy wziąć to pod uwagę, aby wykluczyć możliwość wystąpienia poważnego krwawienia.

Loading...