Zalecenia dotyczące leczenia asymetrycznego występu dysku z wygiętym grzbietem

Igor:

Cześć,
CT wykonane na tle pogorszenia szyjnego (. Ciśnienie skacze do 145/95, serce bije 100, w pozycji poziomej, powraca do normalnego ciśnienia, bolesne głowę wychyla się w prawo, ciemne kręgi pod oczami).
Większość opisania dotyczą dysków C5-C6:
asymetryczny rozproszony grzbietową płyty występ C5-C6 S> D wzdłuż łuku o dużym promieniu i 0,5 cm, jest sprężany umiarkowanie pajęczynówki przedniej powierzchni i rdzenia kręgowego odkształcając powierzchnię czołową i tylne lewe C5; Wymiar strzałkowy kanału kręgowego zmniejszył się do 8,8 mm.
Istnieje również napędy grzbietowej występ C4-C5 (w środku) i C6-C7 (dyfundują) po łuku o dużym promieniu od 0 do 3 cm (saggtalny kanału jest zmniejszona do 12,5 cm); Zwężenie wtórnym C5-C6.

Powrót problemy pojawiły się po stresie na fitness (bieganie, szkolenia na symulatorach, pływanie)

Neurologist oznaczone I / deksametazon kapanie i roztwory traumel / m Diskus kompozitum, Ksefokam masażu oraz terapia magnetyczna.

Czy te występy nie być przepukliny i jak sobie z nimi radzić?

Warto też napisać jaka była operacja FM do częściowego usunięcia skąpodrzewiak w 1993 roku w lewej przedniej części głowy, ale wykonane CT GM i konsultacje z neurochirurgiem pokazałże jest mniej więcej wszystko jest normalne.

Odpowiedź lekarza:

Asymetryczne grzbietowej występ rozproszony płyta jest dostatecznie poważne patologii i leczenie jest opóźnione w każdym przypadku niemożliwe. Nieterminowa terapia może powodować paraliż kończyn.

Leczenie chirurgiczne w tym przypadku jest stosowane bardzo rzadko, więc nie można zrezygnować z leków. Głównym celem terapii lekowej jest przywrócenie normalnego funkcjonowania biomechaniki kręgosłupa i usunięcie bloku funkcjonalnego.

Neurolog, który Cię zbadał, wziął pod uwagę wszystkie niuanse i, moim zdaniem, wyznaczył skuteczne leczenie. Skuteczność wskazanych leków ma na celu poprawę procesów krążenia, usunięcie zacisków i rozluźnienie mięśni. Radziłbym przejść pełny cykl leczenia akupunktury i hirudoterapii. Te metody leczenia będą dla ciebie bezpieczne, biorąc pod uwagę operację czaszkowo-mózgową.

Po zakończeniu leczenia nie powinno być żadnych skoków ciśnienia. Należy zwrócić na to uwagę iw razie potrzeby skonsultować się z lekarzem. Kiedy ruchy zostaną zakończone, ból również nie powinien.Z reguły ciemne kręgi pod oczami znikną również po przywróceniu funkcji kręgosłupa.

Loading...