Dwa miesiące temu skończyła się przepuklina po przepuklinie miękkiej - czy mogę pompować prasę?

Anastasia:

Witam, 2 miesiące temu zrobił porodzie naprawa przepukliny przepukliny, żadnych komplikacji, bez szwu 2 cm, nie martwi. Czy mogę kołysać prasą?

Odpowiedź lekarza:

Po przepuklinie najbardziej niebezpiecznymi dniami są pierwszy tydzień, kiedy rana zostaje wyleczona i powstaje blizna. Pełny okres powrotu do zdrowia po operacji zależy od stanu pacjenta, charakterystyki jego ciała, rodzaju aktywności. Zazwyczaj powrót do zdrowia trwa nie więcej niż sześć tygodni. Jeśli w pierwszych dniach przestrzegać reżimu przepisanej przez lekarza, nie ma problemów z gojeniem ran nie, stawy są całkowicie rosnąć razem w sześciu tygodni. W tym okresie wykazano już normalne aktywne życie i zalecono fizjoterapię.

Zwiedzanie i różne ćwiczenia są przydatne, które pomogą poprawić krążenie krwi, co przyspiesza proces gojenia. Typową rekomendacją są ćwiczenia o niskiej intensywności i małe obciążenia. Nie ćwicz, co wiąże się z podnoszeniem ciężarów. Wykonuj ćwiczenia dla prasy 6-8 tygodni po operacji już jest możliwe. Tylko ty musisz zacząć od małej liczby powtórzeń i stopniowo zwiększać ładunek.Wykonując jakiekolwiek ćwiczenia, pamiętaj, aby śledzić swój stan. Jeśli w miejscu stawów występuje ból lub dyskomfort, należy zmniejszyć obciążenie, a także koszty i pojawić się u lekarza.