Jak pozbyć się obrzęku po operacji przepukliny pachwinowej?

Elena:

Cześć. Mój mąż przeprowadził dwie operacje plastyczne z przerwą 10 dni, jedna po drugiej. Rozpoznanie obustronnej przepukliny pachwinowej. Ustanowiono metodę Lichtensteina. W tydzień po wypisaniu jego napletek nabrzmiał i obrzęk nie trwał przez miesiąc. Czasem więcej, czasem mniej, ale jest. Lekarz spojrzał, powiedział, że to się dzieje. Chciałbym poznać twoją opinię. Dziękuję.

Odpowiedź lekarza:

Po chirurgicznym leczeniu przepukliny, obrzęk w okolicy napletka nie jest rzadkim zjawiskiem. Najczęściej obrzęk pojawia się w pachwinie lub wokół jąder. Jest to spowodowane naruszeniem drenażu limfatycznego. Aby wpadać w panikę w tym przypadku, nie jest to konieczne, ponieważ pozbycie się konsekwencji interwencji chirurgicznej nie jest trudne. Aby wykluczyć proces zapalny, należy wykonać badania. Jeśli zapalenie jest obecne, nie można uniknąć antybiotyków.

Jeśli nie ma stanu zapalnego, aby usunąć obrzęk z napletka, noś zwarte bawełniane pnie lub specjalny bandaż. Przyjmuj leki przeciwhistaminowe co 1 tabletkę co 8 godzin. Przebieg leczenia wynosi od 5 do 7 dni. Jedz pokarmy zawierające witaminę D i wapń.Możesz kupić te witaminy w aptece, pomogą szybko się rozproszyć.

Obejrzyj wideo: Opuchlizna na następny dzień po operacji przepukliny pępkowej. Day after operation