Cena Endoskopowa radioplastyka częstotliwości radiowej i środki do dalszego utrzymania kręgosłupa

Shcherbinin Sergey Anatolyevich:

Dzień dobry! Jestem z Velikiye Luki, wysyłam ci mój dysk MRI, abym mógł uzyskać konsultację zaocznie. Powrót zmartwień w dolnej części pleców od lat szkolnych, ale potem były lata między zaostrzeniami, a następnie w ósmej klasie bardzo mocno upadłem na kikut, miesiąc, w którym bolała mnie klatka piersiowa. Następnie po ukończeniu szkoły zwinąłem szyję podczas snu, przy pomocy wszystkich założonych kapturków. W okresie, po szkole i do 30 lat, nie było się czym martwić, Potem się rozwiedliłem, było dużo stresu emocjonalnego, a on ścigał się.

Na początku wystąpiły bardzo silne zaostrzenia w okolicy lędźwiowej, mocno uciskane w prawą nogę, następnie ból zaczął rosnąć wyżej w nogę. Kiedy dotarłem do policzka, a następnie za pomocą zastrzyków, terapii manualnej, pijawek, akupunktury, masażu, udało mi się złagodzić nasilenie. Zaostrzenia pojawiły się dopiero wiosną i jesienią, ale zaczęły ustępować już nie w prawo, ale w lewą nogę i połączoną sukienkę klatki piersiowej (jak gdyby tam trafił hrabia). Od czasu do czasu dłonie stawały się matowe, drżały, a potem szyja zaczęła pękać. Jednak talia od dawna martwi. Dużo pracuję przy komputerze, siedzę, najwyraźniej dlatego, że ta dynamika jest negatywna, tylne to wszystkie brzuszki.W tej chwili Chondroguard i Milgamma są dobre, ale efekt zaczyna zanikać za miesiąc.

W tej chwili ratuję się tylko wykonując ćwiczenia, kontrastujące prysznice każdego ranka i kiedy ostrzenie szypuły Mil zaczyna się nasilać. Z tego wynika wyraźna poprawa nawet po 1 wstrzyknięciu, ale nie ma sensu mieć nadziei na dalszą długoterminową poprawę. Przypuszczam, że konieczne jest wykonanie endoskopowej nukleoplastyki o częstotliwości radiowej, o ile rozumiem, w Petersburgu. Proszę o zalecenia dla mnie. Jak możesz rozwiązać ten problem? Nie rozumiem też, jeśli usuniemy te przepukliny, a potem co będzie dalej? Kręgosłup, który jest konieczny do leczenia, i że przepuklina znowu rośnie. Jaka będzie cena w moim przypadku?

Lekarz odpowiada:

Dzień dobry! Sądząc po historii, osteochondroza postępuje aktywnie. Wybrałeś właściwe podejście. Gimnastyka, prysznice kontrastowe i terapia podtrzymująca pomagają spowolnić procesy patologiczne. Do tych środków, o których piszesz, nie jest źle dodać odbiór chondroprotektorów i regularne (co 3-6 miesięcy) sesje masażu pleców.

Jeśli chodzi o działanie laserowej nukleoplastyki, jego koszt jest różny: dolny próg wynosi od 100 000 rubli.Dokładna kwota, jaką będziesz wywoływać, jest bezpośrednio w klinice po pełnym badaniu i rozpatrzeniu wszystkich wskazań i cech.

W St. Petersburgu takie operacje są wykonywane w kilku instytucjach medycznych, na przykład:

  1. Instytut Pierwszej Pomocy im. I.I. Dzhanelidze,
  2. Centrum dla nich. V.A. Almazova z Ministerstwa Zdrowia Rosji,
  3. Centrum Vertebrologii Szpitala Klinicznego Rosyjskiej Akademii Nauk.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, musisz wziąć pod uwagę, że takie operacje są skuteczne w 80% przypadków i nikt nie daje pełnej gwarancji, że w twoim przypadku wystąpi pożądany efekt. Po operacji będziesz musiał wspierać kręgosłup przy pomocy gimnastyki medycznej i innych środków. Z reguły lekarz prowadzący wydaje szczegółowe i szczegółowe zalecenia.