Ból i skurcze w przełyku z przepukliną - jak leczyć

Alina:

U mego męża zdiagnozowano osiową przepuklinę rozworu przełykowego. Dwuklasowa i wrzodowa deformacja bańki dwunastnicy. Badanie Esophagogastodenoskopii wykazało, że przełyk może swobodnie przepływać, gniazdo kardiologiczne nie jest całkowicie zamknięte, ściany są elastyczne, błona śluzowa jest różowa. Po badaniu lekarz wyznaczył Ganatona i kontrolera. Mój mąż jest niespokojny-hipochondryk. Jego skurcze i bóle w przełyku nie mijają w ciągu roku. Kiedy chodzi i bierze jedzenie, dręczy go ciągłe skurcze. Drogi doktorze, powiedz lub powiedz proszę, te bóle z przepukliny? A jeśli możliwość pozbycia się spazmów w przełyku?

Odpowiedź lekarza:

Cześć, Alina!

Oczywiście, przepuklina rozworu przełykowego może powodować namacalny ból i skurcze w żołądku. Konieczna jest zgodność z dietą. Trzeba też jeść małe porcje, ale częściej. Po zjedzeniu nie należy zajmować pozycji poziomej przez 3 godziny. Kolacja powinna być dość lekka i nie później niż 2-3 godziny przed pójściem spać. Musisz zdecydowanie rzucić palenie.

Pamiętaj, że ból i skurcze w żołądku mogą być psychosomatyczne, szczególnie jeśli, według twoich słów, twój mąż jest niespokojnym-hipochondrykiem. Przyczyną psychosomatyki może być jakaś sytuacja, z której nie może on wyjść.Być może warto zwrócić się do psychologa.

Obejrzyj wideo: Roberto Barnai 44 Refluks, problemy z przełykaniem, wrzody przełyku, bóle, rak przełyku. (Styczeń 2020).

Loading...