Czy możliwe jest zwiększenie obciążenia po operacji przepukliny?

Zinaida:

Cześć, Czytam odpowiedź na pytanie Anastasii. U mnie dodatkowe pytania związane z obciążeniem po przepuklinie tego samego typu, przepuklina miała średnicę do 4 cm. Chirurg powiedział, że rozedma jest silna. Przed operacją byłem zaangażowany w hatha jogę, gdzie ścianka brzucha jest obciążona nie tylko w formie ćwiczeń dla prasy, ale także oddychania w brzuchu z wycofaniem i silnym wydechem, skręcaniem i odchylaniem do tyłu.

Jak podobny jest ten ładunek przy unoszeniu ciężarów? Kiedy mogę rozpocząć takie ćwiczenia? I na co zwrócić uwagę? Jeśli nie ma dyskomfortu i bólu, czy możesz zwiększyć to na chytrym? Zajęło to 2 tygodnie po operacji, stopniowo zacznij trenować bez stresu na brzuchu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź lekarza:

Dzień dobry, Zinaida!

Dwa tygodnie po operacji przepukliny najlepiej ograniczyć się do zwykłego chodzenia. Całkowite wyleczenie stawów następuje dopiero po 6-8 tygodniach. Jest to okres, który należy utrzymać przed obciążeniem mięśni prasy. Nadmierny stres pogarsza proces powrotu do zdrowia.

Obciążenie prasy brzusznej jest dość porównywalne z obciążeniem podczas podnoszenia ciężarów, ponieważ tkanki w obszarze blizny się rozciągają.Jeśli nie możesz się doczekać rozpoczęcia, skonsultuj się z doświadczonym instruktorem jogi i chirurgiem. Wszystko zależy od stanu blizny, treningu mięśni brzucha i szybkości gojenia się tkanek.

Obejrzyj wideo: How Not To Die: The Role of Diet in Preventing, Arresting, and Reversing Our Top 15 Killers (Luty 2020).

Loading...