Jak przepuklina Schmorla wpływa na ciążę?

W czasie ciąży pojawiła się przepuklina Schmorla - czy wpłynie to na poród?

Obciążenie kręgosłupa w czasie ciąży znacznie wzrasta, ponieważ przepuklina Schmorla mogła przejawiać się w tak szczególnym okresie. Dostarczenie nie wpłynie na poród i stan płodu, ale konieczne jest monitorowanie stanu przyszłej matki. Przepuklina Shmorla jest wyjątkowa pod tym względem, że nie można jej nazwać chorobą, a raczej jest oznaką diagnostyczną innego zaburzenia w kręgosłupie. Dość często odchylenie ma wrodzony charakter, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Ciąża jest najkorzystniejszym momentem do ujawnienia się objawów przepukliny Schmorla, ale pojawia się znacznie wcześniej. W takim przypadku prawidłowe będzie noszenie specjalnego bandaża podtrzymującego i gimnastyka dla kobiet w ciąży. Jeśli złamanie kręgosłupa było znane przed zajściem w ciążę, kobieta powinna zaopiekować się mięśniami pleców i wzmocnić je, tak aby obciążenie nie było ekstremalne dla niej, a przepuklina Schmorla nie mogła wyrządzić żadnej szkody.

Istnieje ryzyko upośledzenia postawy i ruchliwości kręgosłupa, ale można tego uniknąć, jeśli używasz zwykłego bandaża, ćwiczysz i nie martw się plecami.

Co możesz zrobić, aby wzmocnić swój powrót i bezpieczną dostawę:

  • pływanie w basenie - wzmocni mięśnie, poprawi krążenie krwi;
  • pić witaminy zgodnie z zaleceniami lekarza;
  • chodzić w czystej okolicy i mieć więcej zabawy;
  • nie jeździć na motocyklu, jeśli nagle pojawiło się takie pragnienie.

Operacja przepukliny Schmorl jest rzadkim wyjątkiem i jest wymagana do absolutnie innych wskazań. Zabieg jest z powodzeniem prowadzony metodami zachowawczymi - terapia ruchowa, dieta, pływanie, fizjoterapia, masaż.

Prognozy dotyczące choroby są korzystne dla wszystkich i jeśli można je zidentyfikować, nie ma powodu do zmartwień. Brak jakichkolwiek objawów może być niebezpieczne, ponieważ naruszenie struktury kręgosłupa i dużych obciążeń może wpływać na pojawienie się innych chorób - zapalenie kości i stawów, przepukliny międzykręgowych złamań.

Obejrzyj wideo: Wady cewy nerwowej (Luty 2020).

Loading...