Jak leczyć przepuklinę Schmorla w odcinku szyjnym kręgosłupa?

Zdiagnozowano przepuklinę Shmorlja w oddziale szyjnym kręgosłupa. Jak właściwie mam zbudować leczenie i czy mogę się go całkowicie pozbyć?

Jeśli masz przepuklinę typu Schmorl w młodym wieku, najprawdopodobniej miała ona wrodzoną naturę i objawiała się zawrotami głowy, ogólnym złym samopoczuciem, drętwieniem dłoni. Taka choroba w odcinku szyjnym kręgosłupa jest skutecznie leczona bez operacji. Leczenie objawowe w tym przypadku będzie miało na celu poprawę czynności motorycznych i zapobieganie powikłaniom w postaci migreny, zaburzeń krążenia w mózgu.

Każda inna przepuklina na szyi byłaby niebezpieczna, ale patologia w tej postaci nie może prowadzić do najgorszego - ściskając rdzeń kręgowy, więc po prostu stosuj się do prostych zaleceń profilaktycznych twojego lekarza.

Co możesz zrobić sam:

  1. Uwolnij chory kręgosłup od dużego obciążenia - ciężka praca może być zabawą tylko przy absolutnym zdrowiu pleców, jeśli występuje przepuklina Schmorla, wszelkie nadwyżki ładunku są niebezpieczne;
  2. Angażować się w gimnastykę - praca fizyczna nie może zastąpić ćwiczeń terapeutycznych, które rozluźniają kręgosłup i rozciągają go, co jest konieczne, ponieważ stagnacja w chorej okolicy sprowokuje dalsze zniszczenia;
  3. Przeglądu jedzenie - kręgosłupa, zwłaszcza pacjenta, wymaga zdrowej diety, trzeba stale jeść warzywa, owoce, białe mięso, nie zapomnij o korzyściach płynących z produktów mlecznych;
  4. Słuchaj swojego ciała - prawo leczenie SHmorlja przepuklina w odcinku szyjnym wykluczyć powikłań, ale jak tylko objawy powrotu, trzeba zapłacić kolejną wizytę do vertebrologist i dostać przetestowane i dowiedzieć się, co dzieje się ze złym tyłu, może trzeba zmienić taktykę leczenia.

Najbardziej nieprzyjemne można nazwać powrotem przepukliny SHmorlja, ma ona tendencję do udziału w procesie sąsiednich struktur, ponieważ obok ciebie może otrzymać jeszcze jedną płytę wybrzuszenia, a już będzie wymagało zupełnie innego podejścia.

Całkowicie pozbyć się przepukliny kręgosłupa jest niemożliwe - jest to choroba z nieodwracalnymi naruszeniami.

Obejrzyj wideo: Zdrowy Kręgosłup. Jakie ćwiczenia na bóle w krzyżach.Ćwiczenia McKenziego (Listopad 2019).

Loading...