Wypukły brzuch podczas ciąży - co robić?

Podczas ciąży stwierdzono przepuklinę białej linii brzucha. Operacja nie może być wykonana, wkrótce poród. Bardzo się martwię, co powinienem zrobić?

Przepuklina białej linii może występować u kobiet w czasie ciąży i we wczesnych etapach jej skutecznego usunięcia. Jeśli masz wkrótce poród, naprawdę trudno jest poddać się leczeniu chirurgicznemu, ponieważ jest to niebezpieczne dla dziecka. Z tą diagnozą, rodzenie trochę trudniejsze, ale nie niebezpieczne. Podczas porodu wystąpi dodatkowy ból związany z uciskiem na worku przepuklinowym. Narodziny pojawią się w specjalnym bandażu, który pomoże mięśniom poradzić sobie z dużym obciążeniem. Nawet po urodzeniu dziecka nie ma przeciwwskazań do operacji. Jeśli chodzi o ryzyko choroby płodu, zagrożenie tylko w skomplikowanym przepukliny, gdy istnieje pilna potrzeba operacji, a to odbywa się niezależnie od tego terminu, gdyż istnieje zagrożenie dla życia.

Jakie objawy będą niebezpieczne:

  • wymioty z krwią, wydzielanie skrzepów krwi wraz z kałem;
  • ostry ból w obszarze wypukłości, stały dyskomfort;
  • nudności i częste wymioty.

Jeśli ciąża zdiagnozowano przepukliny, lekarze oferują chirurgii we wczesnych stadiach, i będzie to dobra decyzja.Jeśli później musiałaś stawić czoła chorobie, istnieją uniwersalne środki zapobiegające powikłaniom. Zawsze powinieneś nosić bandaż, więcej odpoczywać iw żadnym wypadku nie podnosić ciężarów. Konieczne jest zrewidowanie sposobu życia razem z lekarzem, aby wykluczyć wszystkie czynniki ryzyka. Jeśli występuje częste wzdęcia lub zaparcia, należy je natychmiast leczyć. Po usunięciu wszystkich możliwych przyczyn choroba tymczasowo się zatrzyma i nie będzie zagrożenia dla Ciebie i Twojego dziecka.

Objawy mogą się zmieniać co miesiąc, ostry ból i niemożność naprawienia przepukliny w miejscu - są to wskazania do interwencji chirurgicznej. W worku przepuklinowym może być macica lub sieć, są również naruszane. Po pomyślnym usunięciu i zmianie położenia worka przepuklinowego nie musisz się martwić o nawrót choroby.

Obejrzyj wideo: Ewa Chodakowska Efekt ćwiczeń po Ciąży - jak zrzucić 20 kilo (Październik 2019).

Loading...