Ile masaży i terapii ćwiczeń pomaga w przepuklinie Schmorl?

Ile masaży i terapii ćwiczeń pomaga w przepuklinie Schmorl?

Terapeutyczny trening fizyczny i masaż są głównymi elementami leczenia przepukliny Schmorla, dlatego można mówić o nich tylko jako skuteczny sposób na utrzymanie zdrowia pleców. U pacjentów z rozpoznaniem przepukliny Schmorla zaleca się umiarkowane ćwiczenia i specjalne ćwiczenia. Choroba ta różni się od innych form występów tylko w kierunku krążka międzykręgowego - idzie do trzonu kręgu, a nie w kanale kręgowym. Wyklucza to ściskanie rdzenia kręgowego, a zatem ta przepuklina wiąże się z mniejszym ryzykiem.

Aby uzyskać pełne bezpieczeństwo przed lekcjami, należy przejść kompleksowe badanie, aby lekarz wiedział, gdzie znajduje się przepuklina, jaki jest rozmiar i jakie jest w tej chwili niebezpieczeństwo. Gdy wszystko się ułoży, specjalista będzie mógł wybrać zestaw ćwiczeń i polecić masażystkę, która ma odpowiednie doświadczenie zawodowe. Celem fizykoterapii i masażu będzie powstawanie naturalnej gorset mięśniowy, który będzie wsparciem dla kręgosłupa pacjenta, zabieg ten SHmorlja przepuklina w odcinku piersiowym kręgosłupa może być ograniczona.

Bolesne odczucia w przepuklinie Schmorl zdarzają się rzadko, ponieważ nie będzie przeszkód na regularnych lekcjach. Zasady wykonywania ćwiczeń są takie same dla wszystkich przepuklin: ostre ruchy są wykluczone, podnoszenie ciężkości jest zabronione, a obciążenie zwiększa się stopniowo. Musisz poruszać się swoimi uczuciami, jeśli twoje plecy nie lubią ćwiczeń, lepiej je zastąpić, a wtedy będziesz miał idealny kompleks składający się tylko z ważnych elementów.

Jest to szczególnie przydatne w przepuklinach do wykonywania jogi, pływania i łączenia jej z procedurami fizjoterapii, akupunktury, terapii manualnej.

Dozwolone jest podciągnięcie poprzeczki, wykonywanie ćwiczeń na mięśniach prasy, nogach, pośladkach, plecach. Rozsądne połączenie terapii ruchowej, masażu, fizjoterapii, jogi i diety to opcja korzystna dla wszystkich, która nie pozostawia żadnej szansy na przepuklinę Shmorla.