Jak usunięto przepuklinę brzuszną?

Po operacji pojawiła się przepuklina, lekarz zaproponował operację otwartą i laparoskopową. Jak dokonać prawidłowego wyboru?

Przepuklina brzuszna częściej pojawiają się po ilości operacji, gdy wykonywane na otwartej chirurgii narządów jamy brzusznej i stworzył dostępu nacięcie przez co najmniej 6 cm. Powikłanie to pojawia się u 25% pacjentów, a to za dużo. Brzuszny wyrostek jest workiem przepuklinowym z siecią, jelitem i może osiągnąć niewiarygodnie duży rozmiar. Często taka przepuklina jest naruszona, a następnie wykonywana jest pilna operacja.

Chirurgia laparoskopowa ma więcej zalet, a głównym jest niskie ryzyko powikłań. Leczenie endoskopowe wykonuje się poprzez niewielkie nakłucia ściany brzucha, które bardzo szybko się goją i pozostawiają jedynie niewielkie ślady. Dzięki tej operacji skraca okres rehabilitacji, pacjent zostaje wypisany do domu szybko i nie można się martwić o ropiejących ran lub rozbieżności szwach.

Gdyby istniały jakieś zalety, otwarte operacje przestałyby istnieć, ale nie wszystko jest takie proste. Chirurgia laparoskopowa jest bardzo skomplikowaną techniką, której nie mają wszyscy chirurdzy.Podczas oddzielania worka przepuklinowego naczynia, nerwy i przegrzanie tkanki mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy pacjent z przepukliną musi natychmiast operować, przeprowadza się operację otwartą, ponieważ wtedy chirurg może w jak największym stopniu kontrolować sytuację i dobrze leczyć jamę brzuszną w przypadku przepukliny worka przepuklinowego. Po takiej operacji pojawia się szeroka blizna, która może być wyleczona i zaogniona przez długi czas.

Prognozowanie chirurgicznego leczenia przepuklin brzusznych jest korzystne, a ryzyko jest standardowe, podobnie jak w przypadku innych radykalnych wycięć.

Każda operacja ma przeciwwskazania, więc będziesz musiał przejść dodatkowe badania, które określą, które leczenie będzie najbezpieczniejsze i najbardziej skuteczne.

Obejrzyj wideo: Operacja przepukliny powłok jamy brzusznej oraz wszczepienia siatki (Luty 2020).

Loading...