Dlaczego pojawia się gigantyczna przepuklina?

Byłem zdiagnozowany z przepukliną brzuszną. Czy może wzrosnąć i stać się gigantycznym?

Giant przepukliny często pojawiają się po operacji. W miejscu pooperacyjnej blizny najpierw odczuwany jest mały obrzęk, który może wzrosnąć do 10 cm i więcej. Żołądek i całe jelito może dostać się do worka przepuklinowego, wtedy jest już uważane za gigantyczne. Ryzyko takiej przepukliny jest zawsze obecne, prawie niemożliwe jest przewidzenie wielkości wypukłości. Jeśli masz teraz małą przepuklinę do kilku centymetrów, musisz przestrzegać pewnych zaleceń, aby nie zaczęły rosnąć.

Co zrobić z przepukliną brzuszną:

  • konieczna jest operacja, po której leczenie kontynuowane jest w domu;
  • Wycięcie worka przepuklinowego jedynie o 90% wyklucza ryzyko ponownego pojawienia się choroby;
  • musisz przejść na dietę oszczędzającą, obserwować reżim temperatury, nie jeść ani nie pić za gorąco i na zimno;
  • obciążenia fizyczne po zabiegu są wykluczone na kilka miesięcy, tak aby organizm przystosował się i został przywrócony;
  • co kilka miesięcy należy odwiedzić gastroenterologa w celu rutynowego badania.

Czynniki predysponujące obejmują otyłość, a także procesy zakaźne, które zakłócają normalne gojenie się blizny. Przy takiej chorobie oddychanie jest zaburzone, przepona nie może normalnie funkcjonować, skurcze są skracane. Prowadzi to do stopniowego wyrzucania narządów wewnętrznych, a przepuklina powoli, ale pewnie rośnie.

Olbrzymia przepuklina prowadzi do zaburzenia funkcji narządów wewnętrznych, można je ograniczyć. Przy takiej chorobie można wykonać laparoskopową operację plastyczną. Są bardzo rzadkie, ale mają korzystne rokowanie. Jeśli masz nadwagę, lepiej zmienić teraz dietę, wtedy stan się poprawi i łatwiej będzie przeprowadzić operację.

Obejrzyj wideo: Asymetria moszny u dzieci | Przyczyny asymetrii moszny (Listopad 2019).

Loading...