Jak wykonywać ćwiczenia z przepukliną pachwinową?

Jakie ćwiczenia pomogą wzmocnić mięśnie przepukliną pachwinową i czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Przy przepuklinie pachwinowej przydatne będą wszystkie ćwiczenia mięśni brzucha. Naturalny muskularny gorset utrzyma narządy w miejscu i zapobiegnie postępowi choroby. Jeśli ciągle nosisz bandaż podtrzymujący w celu zapobiegania, będzie to tylko boleć, ponieważ mięśnie są osłabione, a po zniesieniu pasa choroba powróci. Gimnastyka, pływanie, rozciąganie - wszystko to pomaga szybko wzmocnić mięśnie i skutecznie leczyć przepuklinę pachwinową, nawet jeśli wykonywana jest operacja. Leczenie chirurgiczne usuwa konsekwencje, ale nie wzmacnia mięśni, dlatego po radykalnym usunięciu należy zadbać o naturalny muskularny gorset.

Gimnastyka po operacji przepukliny pomaga przywrócić ciało szybciej, wzmocnić mięśnie brzucha, usunąć nadmiar wagi, co przyczynia się do pojawienia się przepuklin pachwinowych. Bez względu na to, jak przydatna jest gimnastyka, przepisuje ją tylko lekarz, a po raz pierwszy przeprowadza się pod nadzorem specjalisty.

Po usunięciu przepukliny powinieneś odpocząć przez chwilę, a gdy stan zdrowia się poprawi, możesz rozpocząć leczenie.Ćwiczenia powinny być skierowane do różnych grup mięśni, aby usprawnić pracę narządów przewodu pokarmowego i stymulować krążenie krwi. Natychmiast po operacji otrzymasz lekkie ćwiczenia stymulujące procesy regeneracyjne w obszarze operacyjnym. Są to zbocza głowy, zginanie nóg, ćwiczenia oddechowe, zwroty tułowia. W ciągu kilku godzin zaleca się trochę. Za kilka dni możesz zacząć wykonywać złożoną terapię ruchową.

Po usunięciu szwów wykonuje się ćwiczenia w celu normalizacji postawy, obręczy barkowej i tułowia. Tydzień po usunięciu szwów, możesz już robić ćwiczenia na prasie, "rower", skręcanie pnia i inne. Wszystko to odbywa się najpierw w specjalnym bandażu. Przeciwwskazania będą oceniane przez lekarza na konkretnym przykładzie.

Obejrzyj wideo: Przepuklina i co dalej