Kiedy leczenie przepuklin pępkowych pomaga w stosowaniu metody Komarowskiego?

Zapoznałem się z kilkoma technikami masażu Komarowskiego z przepukliną pępkową u dziecka. Regularnie robię masaż przez miesiąc, ale nie ma żadnych ulepszeń. Może masaż nam nie odpowiada, dlaczego nie ma rezultatów?

Dr Komarovsky świadomie otrzymał uznanie milionów i autorytetu wśród swoich kolegów, jego metody działają, jeśli są zrozumiałe poprawnie. Regularny masaż nie wystarczy, lekarz nalega, abyś robił to codziennie. Prawidłowe przygotowanie do zabiegu jest ważne. Masaż dla noworodka jest nie tylko leczniczym, ale również przyjemnym ćwiczeniem, dlatego nie trzeba się obawiać, że dziecko jest zranione lub niewygodne.

Jak przygotować dziecko do masażu brzusznego przepukliną? Ważne jest, aby była tam komfortowa temperatura, wilgotność, pomieszczenie zawsze musi być wentylowane. Optymalna temperatura dla dziecka wynosi 22 stopnie. Zimą podczas masażu dziecko powinno być przykryte kocem, lekko otwierającym żołądek. Karm niemowlę jedną godzinę przed zabiegiem. Jeśli zrobi się to prędzej czy później, wtedy dziecko będzie naprawdę niewygodnie. Masaż w jego fascynacji nie powinien być gorszy od gry, aby dziecko się nie bało.Musisz rozgrzać ręce. Masaż jest konieczny w czasie, gdy dziecko jest zrelaksowane i dobrze się czuje, jest aktywne.

Według Komarovsky'ego masaż brzucha powinien rozpoczynać się lekkimi pociągnięciami, do których dziecko stopniowo przyzwyczaja się. Głaskanie rozgrzeje żołądek, poprawi krążenie krwi w dotkniętym obszarze i podniesie nastrój dziecka.

Czego nie można zrobić podczas masażu żołądka noworodka:

  • Nie masuj kręgosłupa i wątroby;
  • Nie należy zmniejszać ani przedłużać zalecanego czasu procedury;
  • gdy dziecko jest chore, ma chorobę krwi lub infekcję, masaż jest również zabroniony.

Oprócz masażu, dr Komarovsky oferuje również specjalny system odżywiania, który uzupełni leczenie. Bez diety masaż nie może być w pełni skuteczny. Mama powinna podążać za jedzeniem. Dr Komarowski zapewnia, że ​​przestrzeganie prostych zaleceń ostatecznie doprowadzi do zamknięcia przepukliny i nie będzie żadnego zagrożenia dla noworodka.