Jakie są objawy przepukliny?

Miałem obrzęk nad pępkiem, kiedy naciskałem, ona odchodzi. Myślę, że to może być przepuklina żołądka. Jakie inne objawy daje ta choroba?

Definiowanie przepuklina brzuszna nie jest trudne, to zawsze pojawia się niewielki obrzęk i ból podczas chodzenia, kaszlu i praca fizyczna. Wraz z narastaniem defektu bolesność ustępuje, ale choroba staje się jeszcze bardziej niebezpieczna. Przepuklina ściany brzusznej często występuje u osób dorosłych na tle nadwagi po zabiegu na narządach wewnętrznych, z niedostatecznego obciążenia organizmu. Występ, który znajduje się nad pępkiem, zawiera sieć lub tłuszcz podskórny. Gdy uczucie pozostawia w miejscu, czasami znika, gdy w pozycji leżącej - dobry znak, redukcja przepukliny wskazuje na brak powikłań.

Jakie mogą być inne objawy przepukliny w okolicy brzucha? objawy związane mogą być nieobecne, jeśli nie zakłócają krążenie krwi i ciała wygodnie zlokalizowany w worka przepuklinowego. Ale to nie trwa długo. Zwiększony stres, kaszel, przejadanie się mogą wywołać ból, który ustępuje, jamie klatki piersiowej.Wraz z rozwojem krwawienia wewnętrznego rozwija się niedokrwistość, dlatego konieczne jest leczenie chirurgiczne.

Kiedy przepuklina żołądka jest niebezpieczna? Jeśli zauważysz częsty ból bez innych objawów, to jest to normalny przebieg przepukliny. Gdy oprócz bólu występują mdłości, wymioty z krwią, zerwanie stolca, zmiana koloru obrzęku i przepukliny nie mogą być usunięte, należy natychmiast wezwać lekarza i wykonać operację.

Jeśli operacja zostanie odłożona na dłuższy czas, zwiększa się przepuklina, jelita zaczyna pojawiać się pod skórą i istnieje ryzyko niedrożności, zwężenia, perforacji, krwawienia. Wszystkie te warunki są bezwzględnym wskazaniem do chirurgicznego wycięcia worka przepuklinowego i tylko wtedy można przywrócić narządy do miejsca i zachować ich funkcję. Po operacji będziesz musiał nieco zmienić swój styl życia, aby zmienić swoje przyzwyczajenia i odżywianie.

Obejrzyj wideo: Leczenie przepukliny pachwinowej; Inguinal hernia treatment (Luty 2020).

Loading...