Jakie są skutki przepuklin pachwinowych i operacji?

Jak niebezpieczna jest przepuklina pachwinowa, jeśli nie wykonujesz operacji? A co gorsza, konsekwencje przepukliny lub powikłań pooperacyjnych?

Powikłania pooperacyjne w porównaniu z efektami przepukliny są uważane za mniej poważne. Każda operacja jest potencjalnie niebezpieczna, ale z tego powodu żaden z lekarzy nigdy nie odmówił działania, gdy jest to naprawdę konieczne. Przepuklina pachwinowa jest chorobą chirurgiczną, radykalne leczenie jest przepisywane zgodnie z harmonogramem, ale gdy wystąpią komplikacje, operacja jest przeprowadzana natychmiast i wiąże się z większym ryzykiem, ponieważ stan osoby jest trudny.

Co to jest niebezpieczna przepuklina w okolicy pachwiny bez leczenia chirurgicznego? W worku przepuklinowym dochodzi do naruszenia narządów, zmiana funkcji, niedostateczne krążenie krwi, martwica, a następnie konieczne będzie usunięcie nie tylko worka przepuklinowego, ale także części organowej. Jeśli pęcherz ulegnie uszkodzeniu, mocz będzie zakłócany, może wystąpić bezmocz lub nietrzymanie moczu. Inną poważną konsekwencją jest nieodwracalność przepukliny lub naruszenie narządów. Dzieje się tak, gdy część jelita lub pęcherza jest ściśnięta w torebce przepukliny, a ich jedzenie zatrzymuje się.W takim przypadku należy pilnie wykonać operację.

Caprostasis to powikłanie, w którym występują bóle i stolce. Na zewnątrz widać zaczerwienienie przepukliny, pacjent cierpi na cotygodniowe zaparcia. Jeśli nie zapewnisz szybkiej pomocy, może wystąpić perforacja i zapalenie jamy brzusznej. W takim przypadku operacja jest również obowiązkowa.

Niedrożność jelit, infekcja, stany zapalne, szczypanie są stanami zagrażającymi życiu, które prowadzą do śmierci bez operacji.

Teraz spójrzmy, co operacja może być niebezpieczna. Po przepuklinie rana nie może się goić przez dłuższy czas, szwy się rozpraszają, stają się zaognione. Jest leczony miejscowymi lekami, antybiotykami i częstymi opatrunkami. Powtarzająca się przepuklina po operacji może również wystąpić, jeśli otwarta interwencja jest wykonywana z dużym nacięciem. W chirurgii laparoskopowej ryzyko zmniejsza się do zera. Można bezpiecznie stwierdzić, że konsekwencje przepukliny pachwinowej bez leczenia są znacznie gorsze niż powikłania pooperacyjne.

Obejrzyj wideo: Operacja Przepukliny Pachwinowej