Kiedy TRUS jest przepisywany i jak jest przeprowadzane badanie?

TRUS lub badanie przezodbytnicze jest środkiem diagnostycznym, który pozwala dokładnie zidentyfikować wiele zaburzeń w gruczole krokowym. Technika ta obejmuje użycie urządzenia ultradźwiękowego i czujnika, który lekarz wprowadza do odbytu. Wizualizuje najbardziej dokładny obraz prostaty.

Dla człowieka TRUS jest bezbolesny, ale konieczne jest specjalne szkolenie. Lekarz zaleca ukończenie badania po 40 latach i zgodnie ze wskazaniami.

Gdy wskazany jest TRUS:

  • zapalenie gruczołu krokowego i jego powikłania;
  • nowotwór prostaty;
  • zapalenie, ropień;
  • zaburzenia erekcji i niepłodność;
  • pęcherzyk i gruczolak prostaty.

TRUS czasowo przesunięte, gdy człowiek Ostatnio przeprowadzona operacja w okrężnicy, są szczeliny odbytu i hemoroidów w ostrym stadium.

Jak przygotować się na TRUS?

Przygotowanie do badania rozpoczyna się za 2 dni. Mężczyzna powinien wykluczyć tłuste potrawy, napoje gazowane, alkohol, pieczywo. Dopuszcza się jeść owsiankę, zupy, białe mięso oraz niewielką ilość warzyw i owoców. Ostatni posiłek powinien być 12 godzin przed manipulacją, w nocy przed testem trzeba pić węgiel aktywowany.

Przed wykonaniem prostaty TRUS, spędź oczyszczającą lewatywę, którą człowiek może sam zrobić. Aby to zrobić, musisz wypełnić pojemność 1,5 litra wody w temperaturze nie mniejszej niż 27 stopni. Ciecz wstrzykuje się 2/3, aby zapobiec przedostawaniu się powietrza do jelita.

Jak wyglądają badania?

Zabieg trwa nie dłużej niż 20 minut, zanim pacjent wypije kilka szklanek wody i całkowicie się rozluźni. Mężczyzna leży na boku i pochyla nogi do brzucha. Czujnik ultradźwiękowy jest nasmarowany żelem i wstrzyknięty do jelita na 5 cm, w ciągu 10 minut lekarz obserwuje obraz na ekranie, określa rozmiar, strukturę i objętość dławika.

Podczas zabiegu można wykonać biopsję iw tym przypadku mężczyzna poddaje się znieczuleniu, sama procedura nie wymaga znieczulenia.

Wskaźniki stanu gruczołu krokowego:

  1. Rozmiar: grubość - 2 cm, długość - 3 cm dla mężczyzn w wieku 40-60 lat. Mogą występować drobne nieprawidłowości fizjologiczne;
  2. Struktura: gruczoł ma do 50 płatków, jest symetryczny i jednorodny;
  3. Objętość: w stanie normalnym - 20-25 cm3, odchylenie od normy oznacza stan zapalny lub nowotwór gruczołu.

W badaniu dodatkowych pęcherzyków nasiennych zwiększa się głębokość włożenia czujnika.Procedura nie jest przyjemna, ale TRUZI na dziś jest jedną z najdokładniejszych nieinwazyjnych technik badań prostaty.

Źródło: //aurolog.ru/

Obejrzyj wideo: The Most Powerful Plant on Earth? | The Hemp Conspiracy | Documentary (Luty 2020).

Loading...