Co zrobić z przepukliną rdzeniową C6-C7?

Co mogę zrobić w domu z przepukliną kręgosłupa c6-c7? Może są jakieś specjalne ćwiczenia?

Przepuklina szyjki macicy na poziomie kręgów C6-C7 prowadzi do ściskania korzeni kręgosłupa, rośnie nacisk na rdzeń kręgowy, co daje objawy choroby. Przede wszystkim musisz radzić sobie z kompresją. W tym celu kręgosłup jest rozciągnięty, co jest możliwe dzięki specjalnym ćwiczeniom i symulatorom. Powinieneś robić ćwiczenia nie tylko w domu, ale także odwiedzić fizjoterapeutę. Lekarz może zaproponować indywidualny kompleks ćwiczeń, gorset szyjny i trakcję kręgosłupa. Ponadto w celu złagodzenia bólu stosuje się leczenie farmakologiczne.

Stosuje się środki znieczulające, zwiotczające mięśnie, leki przeciwdepresyjne i przeciwzapalne. Możesz wziąć kompleks witamin i chondroprotektorów. Preparaty należy przyjmować doustnie, ponieważ maści i żele nie mogą w pełni zapewnić efektu terapeutycznego.

W przypadku przepukliny szyjnej na poziomie C6-C7 warto spróbować kinezyterapii, akupresury, terapii manualnej. Przy silnym bólu zaleca się blokadę kręgosłupa, gdy zwykłe środki w postaci tabletek nie prowadzą do pożądanego rezultatu.

Zespół korzeniowy i silny ból przez kilka miesięcy - jest to wskazanie do operacji. Usunięcie przepukliny w okolicy szyjnej najczęściej przeprowadza się, ponieważ ma tendencję do postępu i obejmuje rdzeń kręgowy i mózg w procesie patologicznym, co grozi unieruchomieniem i poważnym upośledzeniem krążenia mózgowego.

Gimnastyka w domu pozwoli ci szybciej odzyskać siły po operacji i wzmocni twój mięśniowy gorset, jeśli leczenie chirurgiczne jest przeciwwskazane. LFK jest tym, co możesz pomóc powstrzymać dolegliwość i poradzić sobie z objawami. Jeśli nic nie pomaga, jest tylko jedna opcja - operacja. Odzyskiwanie jest szybkie i choroba nie powróci, jeśli wybierzesz odpowiednie ćwiczenia i wyeliminujesz wszystkie negatywne czynniki. Lepiej jest trwale wyłączyć ekstremalne obciążenia z tyłu, nie przeceniać sił, ponieważ kręgosłup wytrzyma to wszystko, ale przypomni jej o przepuklinach i innych przewlekłych dolegliwościach.

Obejrzyj wideo: Ćwiczenia na ból kręgosłupa - STENOZA KANAŁU KRĘGOWEGO - TOP 3 ćwiczenia