Jak wybrać gorset szyjki macicy z przepukliną?

Jak wybrać gorset szyjki macicy z przepukliną?

Kołnierz szyjny z przepukliną międzykręgową musi być noszony w ostrym okresie choroby. Głównymi wskazaniami są: ból, uraz kręgosłupa szyjnego, skurcze, napięcie i ograniczenie kręgosłupa. Specjalny gorset (szyna Shantz lub kołnierz Filadelfia) naprawia dotknięty kręgosłup, rozkłada obciążenie na inne segmenty. Tymczasowe ograniczenie ruchu pozwala szyi pacjenta trochę odpocząć, aby usunąć ból i skurcze.

W okresie zaostrzenia powinien być noszony kilka godzin dziennie. Według zeznań lekarza, konieczne może być noszenie gorsetu przez długi czas, bez startu, do 7 dni. Podczas zmniejszania objawów, czas jest skrócony do 1,5-2 godzin dziennie.

Jak wybrać kołnierz szyjny z przepukliną?

Gorset jest wybierany indywidualnie, przed zakupem, zawsze należy sprawdzić, czy dobrze dopasowuje szyjkę w jednej pozycji i nie naciska. Gorset ortopedyczny należy usunąć obciążenie, jeżeli produkt nie jest odpowiednio dopasowana, szyja jest po prostu zmęczony, zanik mięśni, zmiany postawy.

Pierwszego dnia gorset powinien być noszony nie dłużej niż pół godziny, aby stopniowo przyzwyczaić kręgosłup.Noszenie go jest szczególnie zalecane podczas ćwiczeń, z siedzącym trybem pracy. Na przykład opona Shantsa nie może być usunięta w nocy, jeśli występuje zespół bólowy. Gorset powinien być stosowany na etapie osteochondrozy, a nawet ze zdrowiem kręgosłupa, ponieważ jest to dobry sposób zapobiegania. Należy pamiętać, że przedłużone stosowanie bandaży jest zabronione, ten mięsień tylko słabnie i choroba postępuje. Odmówić od kołnierza musi być stopniowo, zmniejszając godziny noszenia.

Istnieje wiele gorsetów, spośród których trudno jest wybrać naprawdę przydatnego siebie, dlatego w tym biznesie trzeba zaufać profesjonalistom, jego lekarzowi leczącemu.

Loading...