Lumbago nie jest chorobą, ale ostrym bólem

Zapewne wielu słyszało jest to piękne słowo „lumbago”, który stał się częścią naszego słownictwa niedawno z łaciny zastąpić znaną i znudzony „korzonków nerwowych”.

LumbI - po rosyjsku znaczy „talia”, co oznacza, lumbago jest wyraźnie coś nie jest dobre dla naszej talii.

Jak korzonków nerwowych, lumbago nie jest chorobą, a ból, który jest w rzeczywistości objawem

Ale co może być objawy lumbago może mocno znać kogoś, kto kiedykolwiek znalazł się w takiej sytuacji:

To piękny dzień. Tak wiele zrobiłeś, bo jutro to święto. Dom-sprzątanie jest już zrobione, a ty nie jesteś zbyt leniwy, aby uczyć się i wreszcie, że nie było również sofa w najdalszym kącie, a nawet myte okna. Zakupione jedzenie, gotowane jedzenie. A kiedy już zdecydował się na chwilę usiąść przy komputerze, w tej chwili w dolnej części pleców, jeśli ktoś strzela: to przebite ostry ból. Nie można wyprostować wygięte ... W tej postawy, a już zupełnie inny nastrój ledwo indeksowania na sofie. Więc poznałeś Lumbago.

Objawy lumbago i leczenie ostrego bólu

Lumbago - ostre nagły ból w postaci lumbago, które pojawia się w dolnej części pleców, jak i trwałe ataku w terminie

Ma takie objawy:

 • występuje podczas ruchu - przechylania, obracania
 • w momencie podnoszenia grawitacji
 • po ataku ból staje się nudny, może stać się bolesny (obszar lędźwiowy) i trwa długo

Lumbago jest zwykle sprowokowany przez następujące czynniki:

 1. Nadmierny wysiłek fizyczny w mięśniach
 2. Dochłodzenie spowodowane przeciągiem lub chłodem
 3. Podnoszenie ciężkich przedmiotów, szczególnie w pozycji uchylnej
 4. Nieprzyjemna postawa, która jest zapisywana przez długi czas (siedząc przy komputerze, podczas snu, pracy)

Takie powody można nazwać prowokowaniem czynników domowych. Jeśli po raz pierwszy pojawił się lumbago, nadal potrafią wyjaśnić epizodyczny ból, mając nadzieję na jego wypadek. Jednak zwykle pierwszy atak się nie kończy. Po pewnym czasie może się to powtórzyć, a następnie ponownie się wycofać. Okresy pomiędzy atakami (remisje) stają się krótsze, a każdemu nowemu pojawieniu się lumbago towarzyszy ostry ból. Są to niepokojące objawy: osoba zaczyna rozumieć, że jest poważnie chora i potrzebuje leczenia, ale czy można zacząć ślepo od lumbago, nie ujawniając wszystkich swoich sekretów?

Jakie są objawy ataków lumbago?

Nasze ciało zawsze mówi nam, że coś w tym jest nie tak. Im ostrzejszy ból, tym bardziej alarmujący sygnał.Zazwyczaj ostry ból pleców jest spowodowany przewlekłymi chorobami, które utrzymują się przez lata, a my ich nie zauważamy, ponieważ nie mamy czasu, aby na siebie patrzeć. I tutaj są poważne komplikacje, o których nasz mózg po prostu krzyczy do nas.

Pierwszy atak lumbago jest świadectwem ciała, że ​​wszystko jest w porządku, i powinieneś natychmiast udać się do lekarza

Zwykłe badanie rentgenowskie wykonywane z lumbago pozwala na prawie zawsze diagnozowanie dorsopatia - patologiczne zwyrodnieniowe zmiany w kręgosłupie.
A do czasu lumblingów mamy już całą masę podobnych chorób. Może to być:

 • osteochondroza
 • Przepuklina dysku
 • Spondyloza i inne choroby

Szczególnie często lumbalia występuje w przypadku osteochondrozy. W wyniku zmian dystroficznych, odkształcona tarcza zaczyna dotykać nerwu korzeniowego, który reaguje bólem. Wtedy ból jest przytępiony. Jeżeli początek choroby nie jest leczona, stanowi dalszy echa i tworzenie przepukliny dysku, które często towarzyszą wytrącania tarczy i ciężkiego bólu, przepukliny lub spada płytę nacisku na korzeniowego nerwu.

Tak więc, lumbago jest objawem, który częściej mówi nie o początkowej osteochondrozie, ale o jej późniejszym stadium, a nawet przepuklinie

Kiedy pojawi się para lędźwiowej kulszowej

Osteochondroza lędźwiowa stopniowo przechodzi do obszaru kości krzyżowej, a natura bólu może się zmieniać: pojawia się w obszarze miednicy i kości krzyżowej i jest podana poniżej, a lumbago przechodzi przez pośladek w nodze. Taki ból, powstający w sacrum, jest nazywany rwa kulszowa, a wraz z rozwojem tej dynamiki wszystkie kolejne napady będą już w formie lumbago z rwą kulszową. Długotrwałe napady tego rodzaju bólu są nazywane lumbosciatica.

Lumbago z rwa kulszową można zdiagnozować z całą pewnością, jeśli występują takie objawy:

 1. Ból rozciąga się do okolicy lędźwiowej i jest podawany mięśniom pośladkowym, pachwinie i kończynom dolnym
 2. Bolesne odczucia są wzmacniane przy każdym ruchu, mogą powstawać mimowolnie, nawet podczas kaszlu, kichania śmiechem.
 3. Zaostrzenie może trwać do kilku dni, po czym ból nabiera stałego obolałego charakteru

Obecność lędźwicy z rwą kulszową jest pierwszymi objawami osteochondrozy lub przepukliny lędźwiowo-krzyżowej.
Częste ataki bólu mogą wywoływać rozwój skoliozy z krzywizną w kierunku przeciwnym do powstałej patologii. Dzieje się tak na skutek tego, że człowiek, krzywiąc się z bólu, instynktownie przyjmuje postawę, w której jest mu łatwiej. Skolioza w okolicy lędźwiowo-krzyżowej może stopniowo prowadzić do zmiany TBS.

Leczenie ostrego bólu

Leczenie powinno być prowadzone z perspektywą, że konieczne jest leczenie choroby, a nie tylko bólu. Jednak na początku trzeba dokładnie walczyć z zespołem bólowym, ponieważ powoduje to wiele cierpienia.

Co zrobić, jeśli nastąpił atak:

 1. Staraj się leżeć tak wygodnie, jak to możliwe, stawiając stopy powyżej poziomu pnia, na przykład na kilku poduszkach
 2. Łóżko powinno być sztywne, aby kręgosłup się nie zginał
 3. Zadzwoń do lekarza w domu
 4. Weź leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, przepisane przez lekarza w celu leczenia bólu. Może być movalis, ketoprofen, renalgan
 5. Aby zmniejszyć skurcz mięśni - Middokalm, Sirdalud. Jeśli istnieją przeciwwskazania, wówczas nie-shpa może pomóc

Wszystkie te leki nie są zalecane przez więcej niż trzy dni.

Następnie koniecznie przejdź do polikliniki do neurologa.Będzie kontynuował leczenie, przeprowadzi badanie, w razie potrzeby, zwróci się do innych lekarzy.

Niebezpiecznie jest leczyć tę chorobę. Wielu nie wie, że ostre bóle, które powstały z powodu dorsopatii, nie lubią gorących zabiegów, kąpieli i kąpieli, w tym okresie nie można wykonać masażu. Takie leczenie może tylko zaostrzyć proces zapalny, a jeśli ból pleców jest spowodowany przez niektóre choroby zakaźne (i jest to możliwe), może być całkowicie katastrofalny.

Kwestia usunięcia ostrego bólu u rzeźbiarza kości (terapeuta ręczny) budzi kontrowersje. Są specjaliści, którzy wiedzą, jak to zrobić, ale nie każdy może to zrobić, dlatego terapia manualna i fizykoterapia są traktowane jako leczenie w okresie rekonwalescencji. Podczas takiego samego zaostrzenia tych metod lepiej powstrzymać się.

Zdrowie dla ciebie! Niech nic cię nie rani!

Obejrzyj wideo: Rwa kulszowa - co to jest i jak można leczyć? (Luty 2020).

Loading...