Przepuklina ślizgowa

Przepuklina przesuwne - przepuklina, której jedna ściana jest jednostką, która jest częściowo objęta otrzewnej (wstępującej i zstępującej okrężnicy, pęcherza moczowego, etc.)..

Worek przepuklinowy również może być w ogóle nieobecny, następnie wysunięcie zostanie utworzone przez części poślizgniętego narządu, nie pokryte otrzewną. Przy bezpośrednim przepuklinie pachwinowym często można zobaczyć ślizgającą się przepuklinę pęcherza oraz ślepe kątnice o ślepym kącie. 1-1,5% wszystkich przepuklin okolicy pachwinowej przesuwa się.

Na temat mechanizmu występowania są:

  1. Narodziny - gdy władze z różnych powodów (aby rozpocząć ten proces może już w okresie embrionalnym), niektóre z jej działów, które nie są objęte otrzewnej, może stopniowo zejść (zjeżdżalnia) na luźnej tkanki tłuszczowej zaotrzewnowej do powierzchni wewnętrznej bramy przepukliny, z jamy brzusznej stać się integralną częścią przepukliny bez worka przepuklinowego;
  2. nabyte - wynikają z mechanicznego kurczenia otrzewnej segmentów pęcherza lub jelit, które przylegają do niej i na brak surowiczego pokrywy.

Przenoszenie przepukliny pachwinowej z jelita grubego jest zwykle wygląda jak wielki wypukłości w rozmiarach okolicy pachwiny z szerokiego pierścienia przepuklinowego, najczęściej u osób starszych.Zdiagnozowano metodą rentgenowską badania okrężnicy (irygoskopia).

Obejrzyj wideo: Badanie niestabilności odc.szyjnego + ćwiczenia #65 FizjoTerapia HD (Wrzesień 2019).

Loading...