Główne osteochondrozy szyjki macicy u kobiet

Osteochondrozy szyjki macicy u kobiet są wyraźniejsze niż u mężczyzn. Wynika to z faktu, że przedstawiciele silniejszej płci w tej dziedzinie bardziej rozwinięte mięśnie, które, jak wiarygodne ramy zapewnia wsparcie dla całej struktury kręgosłupa, co zapobiega przeciążeniu krążków międzykręgowych i przedwczesnej awarii.

Pomimo faktu, że osteochondroza kręgosłupa szyjnego stosunkowo niedawno rozpoznaną głównie u kobiet powyżej 45 lat, a teraz choroba szybko się coraz młodsi i nie jest już rzadkością u osób starszych niż 25 lat.

Niebezpieczeństwo uszkodzenia rdzenia osteochondroza?

Przede wszystkim należy zauważyć, że ból pleców może mieć wpływ na wszystkie części kręgosłupa. Jednakże stopień objawów, a wskaźnik intensywności degradacji krążków może znacznie zmieniać się w zależności od lokalizacji głównej choroby trzonu. Na przykład, znaki piersiowej osteochondroza, co do zasady, są bardzo słabe, a w większości przypadków nie dochodzi aż do występów i przepuklin.Powodem jest to, że w tym regionie kręgosłup nie jest zdolny do znacznej ruchliwości, dlatego stopień destrukcji w procesach degeneracyjno-dystroficznych ma mniej symptomatyczne objawy.

Lędźwiowy choroba zwyrodnieniowa płyta jest najczęściej, jak to konto Departament znacznego obciążenia, a ponadto, że jest to najbardziej mobilny w całej strukturze kręgowego. Wraz z rozwojem choroby zwyrodnieniowej krążka lędźwiowego czasami nie pojawiają się tylko występ i przepuklina dysków, ale także zespołu korzeniowego i inne komplikacje, które mogą nawet doprowadzić do paraliżu i innych równie niebezpiecznych problemów. Zazwyczaj lędźwiowego osteochondrosis są diagnozowane w późniejszych stadiach rozwoju.

Osteochondroza kręgosłupa szyjnego, występująca głównie u kobiet, charakteryzuje się ogromną różnorodnością symptomatycznych objawów, ponieważ wydział ten jest również bardzo mobilny, ponadto w tym obszarze włókna nerwowe przekazują sygnały z mózgu do najważniejszych narządów wewnętrznych. W niesprzyjających warunkach uszkodzenie osteochondrozy kręgosłupa szyjnego może wywołać wiele powikłań, aw niektórych przypadkach doprowadzić do śmierci pacjenta.

Powrót do spisu treści

Główne przyczyny rozwoju osteochondrozy szyjnej u kobiet

Istnieje wiele przyczyn i czynników predysponujących przyczyniających się do rozwoju osteochondrozy u kobiet. Wielu badaczy tej choroby u kobiet uważa, że ​​główną przyczyną są związane z wiekiem zmiany, ponieważ po zakończeniu cyklu menstruacyjnego procesy metaboliczne w chrząstkach są spowolnione z powodu braku hormonów żeńskich. Ponadto dochodzi do zmniejszenia ilości tkanki mięśniowej, z powodu której kręgosłup, zwłaszcza w szyi, pozostaje bez niezbędnego wsparcia mięśni. Do dodatkowych częstych przyczyn rozwoju osteochondrozy należą:

 • zaburzenia hormonalne;
 • choroby, które zakłócają krążenie krwi;
 • choroby zakaźne;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • anomalie kręgosłupa;
 • uraz kręgosłupa;
 • predyspozycje genetyczne;
 • obecność skoliozy lub innych chorób kręgosłupa;
 • częste fizyczne przeciążenie;
 • hipotermia;
 • siedzący tryb życia;
 • nadwaga.

Tak znacząca liczba czynników przyczyniających się do rozwoju osteochondrozy u kobiet wynika z faktu, żeże na kręgosłup mają wpływ niekorzystne warunki, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Powrót do spisu treści

Objawy osteochondrozy szyjnego odcinka kręgosłupa

Objawowe objawy osteochondrozy kręgosłupa szyjnego są niezwykle różnorodne. Chodzi o to, że w rejonie kręgosłupa szyjnego jest masa korzeni, które zostały schwytane przez może prowadzić nie tylko do silnego bólu, wiele innych jest mniej zauważalne oznaki uszkodzenia w okolicy. Pierwsze oznaki rozwoju osteochondrozy u kobiet obejmują:

 • częste bóle głowy;
 • sztywność w szyi;
 • ból w szyi;
 • dyskomfort w szyi;
 • bolesny lumbago na szyi;
 • ból w ramionach i ramionach;
 • drętwienie palców;
 • drętwienie języka.

W zależności od szybkości postępu choroby i podatności osobnika mogą być inne objawy, które wskazują na obecność choroby zwyrodnieniowej dysku kręgosłupa szyjnego, w tym:

 • wymioty;
 • nudności;
 • uczucie drętwienia skóry;
 • sinica skóry;
 • spadki ciśnienia.

Zazwyczaj objawy pojawiają się wcześnie w rozwoju choroby zwyrodnieniowej krążka w odcinku szyjnym kręgosłupa.Zjawisko to tłumaczy się tym, że wszystkie kręgi w tym oddziale znajdują się blisko siebie, a krążki międzykręgowe mają mniejszą wysokość niż w innych oddziałach. Tak więc, wraz z niszczeniem dysków międzykręgowych, natychmiast następuje ściśnięcie nerwowych włókien nerwowych i naczyń krwionośnych, co natychmiast odczuwa znaczące pogorszenie samopoczucia i bólu.

W zależności od stopnia uszkodzenia włókien nerwowych obwodowych ból może być krótkotrwały, to znaczy obserwowany jako lumbago. W niektórych przypadkach może wystąpić ból, który nie przechodzi przez dłuższy czas bez przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Co do zasady bóle głowy są spowodowane ściskaniem najwyższych kręgów i nerwu potylicznego, co może powodować nadmierne napięcie mięśni szyi.

Uszkodzenia środkowej części odcinka szyjnego powodują pojawienie się bólu w stawach łokciowych, rękach i przedramionach. Często w tym przypadku dochodzi do bolesnego lędźwi w mięśniach szyi, stawu barkowego i łopatki. Ponadto w przypadku osteochondrozy szyjnej może dochodzić do ucisku rdzenia kręgowego w okolicy szyjki macicy, ale obserwuje się to zazwyczaj u osób w wieku powyżej 40 lat.W tym przypadku, oprócz bolesnych odczuć w różnych mięśniach górnej części ciała, mogą wystąpić osłabienie rąk i naruszenie czułości. W rzadkich przypadkach chore kobiety mogą odczuwać szybkie zmęczenie podczas chodzenia.

W zaawansowanych przypadkach o niekorzystnym przebiegu choroby naczynia krwionośne mogą być ściskane, co może wpływać na dopływ krwi do mózgu, co może prowadzić do poważnych zaburzeń w OUN, w tym koordynacji, mowy, zachowania itp. Warto zauważyć, że naruszenie dopływu krwi do mózgu może wywołać szereg syndromów, z których każdy ma swoje własne charakterystyczne objawy.

Na przykład zespół podwzgórzowy wywołuje pojawienie się uczucia niepokoju, nieuzasadnionego lęku, a ponadto prowadzi do gwałtownego spadku pamięci, częstych zmian nastroju i wyzwalaczy behawioralnych.

Zespół Dropy'ego jest również powszechnym zjawiskiem rozwijającym się na tle zmniejszonego dopływu krwi do mózgu. W przypadku tego zespołu może dochodzić do częstej utraty przytomności, bólu głowy, a nawet zawrotów głowy. W przypadku zespołu przedsionkowego mogą wystąpić nieprawidłowości w chodzie, równowadze, zawrotach głowy podczas ruchu i inne problemy.Ponadto, gdy mogą pojawić się inne równie popularne zespoły, które rozwijają się na skutek uszkodzeń kręgosłupa szyjnego osteochondroza objawy, takie jak dzwonienie w uszach, zaburzenia percepcji słuchu, trudności w połykaniu, niewyraźne widzenie, etc.