Ekstrakcja kręgosłupa przepukliną i osteochondrozą

Na początku XIX wieku lekarze kościotek pomagali rozciągać kręgosłup, rozciągając je na przyrządzie tortur - stelażu. Rozszerzenie kręgosłupa zastosowano jako leczenie osteochondrozy, skoliozy, złamania, przepukliny. Rozszerzenie kręgosłupa rozciąga dyski, odległość między nimi staje się większa. W tym samym czasie, korzenie nerwowe są uwalniane, nacisk na nich znacząco spada, ból ustępuje. W ośrodkach ortopedycznych terapia trakcyjna prowadzona jest na specjalnych urządzeniach.

Po wyciągnięciu kaptura

Trakcję trakcyjną kręgosłupa stosuje się, gdy:

 • Osteochondroza, skolioza, zapalenie korzonków;
 • Dyskomfort w plecach;
 • Przepuklina międzykręgowa;
 • Migreny;
 • Choroby kończyn górnych i dolnych;
 • Zły sen, zmartwienie.

Symulator trakcji

Symulator trakcji to płaska, sztywna powierzchnia z paskami mocującymi i kablami. Sznury są przymocowane do kabli. Pacjent kładzie się. Sznury i paski powoli i delikatnie rozciągają mięśniowy gorset i kręgosłup. Sesja trwa około godziny. Osoba nie odczuwa bólu i dyskomfortu podczas zabiegu. Siłę napięcia reguluje terapeuta manualny, koncentrując się na anamnezie pacjenta.Podział jest podzielony na poziomy i pionowy:

 1. Pozioma trakcja kręgosłupa - pacjent jest w pozycji pochylonej lub siedzącej;
 2. Pionowo - pacjent leży prosto, rozciągając nogi i ramiona.

Terapia trakcyjna odbywa się w kilku sesjach. W ten sposób uzyskuje się korzystny wynik. Oprócz rozciągania, koniecznie przeprowadzaj masaż leczniczy i gimnastykę. Nie zaleca się terapii trakcyjnej w przypadku zaawansowanej osteochondrozy. Ponieważ dyski kręgowe mogą zostać poważnie uszkodzone.

Przeciwwskazania

Traction ma szereg przeciwwskazań:

 • Osteoporoza, osteochondroza 2-3 stopnie, zapalenie stawów;
 • Choroby sercowo-naczyniowe, wysokie ciśnienie krwi;
 • Ciąża, miesiączka;
 • Wysoka temperatura, SARS;
 • Słabość.

Zachowaj ostrożność, jeśli masz złamanie kręgosłupa przemieszczonego. Podczas rozciągania na sucho kręgosłup jest unieruchomiony w jednej pozycji. To może być niepożądane. Nie zaleca się prostowania kręgów poprzez rozciąganie i skoliozę. Może powodować różne patologie ciała. Jeśli podczas ćwiczeń doświadczysz ciężkiego dyskomfortu, bólu, ćwiczenie należy przerwać.

Kaptur w domu

Leczenie kręgosłupa należy połączyć. Ponadto ćwiczenia powinny być wykonywane z fizjoterapii i przyjmować leki przepisane przez lekarza. Ćwiczenia rozciągające kręgosłup można wykonywać w domu. Przed rozpoczęciem samodzielnego leczenia należy skonsultować się z lekarzem ortopedą. Dla każdego działu kręgosłupa są ćwiczenia rozciągające. Każde rozciąganie powinno być wykonywane bardzo płynnie i powoli, bez gwałtownych ruchów. Ważne jest monitorowanie oddychania. Oddychaj cicho i głęboko. Rdzeń kręgowy nie pozwala na nagłe ruchy.

Ćwicz dla cervicothoracic

 • Stań prosto, kładąc stopy na szerokość ramion. Delikatnie opuść głowę w dół i lekko zgnij w klatce piersiowej. Dział lędźwiowy pozostaje nieruchomy i równy. Po 15 sekundach wróć do ref., Delikatnie podciągnij się i zrelaksuj. Powtórz 10 razy.
 • Oryginalne zdanie w ćwiczeniu. Powoli pochylać się do przodu, aż palce dotkną podłogi. W takim przypadku ciało powinno być zrelaksowane. Nie przenosić obciążenia na kończyny dolne ani mięśnie grzbietowe. Tylko na kręgosłupie.
 • Stań w pozycji wyjściowej, tak jak w poprzednich ćwiczeniach.Konieczne jest zgięcie w taki sposób, aby czoło dotykało kończyn dolnych, a dłoń ręki chwyta staw skokowy. Ćwiczenie nie jest łatwe i wymaga treningu i elastyczności, więc nie martw się, jeśli nie zadziałało za pierwszym razem.
 • Horyzontalne inklinacje z atakiem. Wstań prosto, uderz się stopą. Leans, dotykając jego czoła. Po trzydziestu sekundach ponownie weź oryginalną pozycję.
 • Stań pionowo lub usiądź na krześle. Weź ręce za plecy. Jedna z dolnej części pleców, druga z tyłu. Spróbuj podłączyć palce do zamka.
 • Poniższe ćwiczenie pomaga kręgosłupa stać się bardziej elastycznym. Usiądź na podłodze, rozciągnij nogi. Pochyl się i sięgnij palcami stóp. Przytrzymaj pozycję przez 20 sekund. Zrelaksuj się i płynnie wróć do pozycji wyjściowej.

Do rozciągania okolicy lędźwiowej

 • Połóż się na podłodze, brzuch do góry. Ręce rozpościerają się, pasek barkowy przylega do ziemi. Zakrzywienie kończyn dolnych. Ewentualnie połóż się, ugnij kolana w prawo, wróć do pozycji wyjściowej, a następnie w lewo. Powtórz 10 razy.
 • Połóż się na płaskiej powierzchni, na plecach. Prawa noga wyprostuje się i relaksuje. Skręć w kolano i przyciągnij się do siebie. Jednocześnie należy poczuć niewielki dyskomfort, ale nie powinno być silnych odczuć bólowych. Pociągnij kolano do klatki piersiowej. Spróbuj sięgnąć jego czoła do kolana.Trzymaj pozycję przez pół minuty. Płynnie wyprostuj nogę i zrelaksuj się. Powtórz po lewej.
 • Usiądź na podłodze. Nogi są proste. Zrób nachylenie do przodu (kolana się nie zginają!), Zaciskaj dłonie stopami. Powoli przechyl głowę do kolan, przytrzymaj pozycję przez 1 minutę. Ciało powinno być zrelaksowane. Żadne napięcie i silny ból nie powinny być.
 • Ćwicz "Kot wrócił". Stań na czworakach, kładąc dłonie na podłodze. Zrelaksuj brzuch i ugnij dolną część pleców. Musisz to zrobić bez wysiłku, płynnie. Napnij brzuch, wciągnij mięśnie i wykonaj lędźwi w górę.

Ćwiczenia dla kliniki piersiowej

 • Aby usiąść na krześle, mocno naciskając pośladek na siedzeniu. Skieruj swój wzrok na siebie. Naprzemiennie skręć w prawo i w lewo. Ręce rozchodzą się, wskazują na podłogę. Powtórz 10 razy.
 • Usiądź, ręce w talii. Łokcie rozpościerają się. Podnieś oba ramiona w górę, jednocześnie przyciągając głowę. Dziesięć sekund na rozluźnienie ramion. Powtórz pięć razy.
 • Usiądź na krześle, połóż ręce na talii i pociągnij łokcie w różnych kierunkach. Zacznij powoli podnosić ramiona do granic możliwości i próbuj narysować głowę podczas robienia tego. A następnie powoli opuść ramiona do granic możliwości.Wykonaj to ćwiczenie 3-4 razy.
 • Usiądź, połóż ręce za głową, włóż palce do zamka. Skręć w prawo. Policz do pięciu. Wróć do ref. Odwróć się w przeciwnym kierunku. W takim przypadku należy wyczuć rozciąganie kręgosłupa.

Zdrowy kręgosłup jest kluczem do długowieczności i silnego ciała. Bardzo ważne jest, aby zwracać należytą uwagę na stan zdrowia i skonsultować się z lekarzem z najmniejszym dyskomfortem.

Jeśli diagnoza jest przepuklina

Leczenie przepukliny kręgosłupa poprzez rozciąganie kręgosłupa sprawdziło się dobrze. Rozszerzenie kręgosłupa z przepukliną, łagodzi ból i nerwoburcze skurcze, rozluźnia kręgosłup i plecy. Eksperci wyróżniają kilka rodzajów szkoleń dotyczących przepuklin kręgowych:

 • Trening siłowy;
 • Aerobik;
 • Joga;
 • Rozciąganie.

Najskuteczniejsze jest łączenie kilku rodzajów treningu i rozciąganie kręgosłupa.

Osteochondroza

Osteochondroza jest częstą chorobą, która coraz częściej występuje u młodych ludzi. Leczenie osteochondrozy jest złożone. Na początkowych etapach lekarze zalecają wykonywanie ćwiczeń fizjoterapeutycznych i rozciąganie kręgosłupa.

Rozciąganie wydłuża mięśniowy gorset, deformuje się z powodu choroby, przyspiesza przepływ krwi i odżywianie tkanek, wspomaga aktywację procesów metabolicznych. Ponadto rozciągnięcie relaksuje i łagodzi napięcie ściskania kręgosłupa.

Ćwiczenia w domu można wykonywać na twardej, równej powierzchni. Na przykład na kanapie lub drewnianej desce znajdującej się na zboczu o czterdziestu pięciu stopniach. Musisz leżeć na plecach, aby głowa zwisała. Kończyny dolne mocno zapięte pasami. Więc rozciąganie kręgosłupa będzie pochodzić z ciężaru własnego ciężaru. Procedura trwa od godziny do trzech.

 • Dowiedz się: jak zrobić symulatora na plecach własnymi rękami

Zdrowy styl życia, regularna gimnastyka, pływanie, prostowanie pleców na barze - gwarancja mocnego i elastycznego kręgosłupa. Aby uzyskać dobry wynik, ćwiczenia rozciągające w domu powinny być wykonywane regularnie.

Loading...