Joga w skoliozie

Joga w skoliozie nie jest najlepszym pomysłem, jeśli masz poważne zniekształcenie odpowiednich kości. Jednak przy lekkich odchyleniach od normy (do 7 stopni), jej użycie może pomóc w wyrównywaniu odpowiednich kości. Nie zapominaj jednak o tradycyjnych metodach wyrównywania kręgów.

Ponadto niektórzy eksperci nie zalecają w ogóle wykonywania jogi. W szczególności dotyczy to początkujących w tej dziedzinie. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. W przypadku braku odpowiedniej techniki, regały i metody z jogi bardziej szkodzą kręgosłupie niż go leczą. Jest to ważne, aby rozważyć, jeśli właśnie dowiedziałeś się o zaletach jogi w leczeniu odpowiednich kości.

Skuteczność jogi

Асаны восточной школы -это в первую очередь статические стойки и методы с растягиванием связок и сухожилий. При слабом мышечном корсете они гораздо более действенны, чем при развитой мускулатуре спины. Почему? Посудите сами. Во время упражнений по йоге, хребет встает в определенное положение, в котором фиксируется на долгое время. Кроме того он предельно растягивается, что позволяет активно задействовать все позвонки, потянуть нервы, и исправить искривление.

При развитом корсете, гибкость связок и сухожилий ограничена. Если во время стойки и методы хребет встал в нужное положение, то по его окончанию, мышечный корсет вернет его в исходное положение, т.е. к состоянию искривления.

Нет, это не значит что нужно выбирать или йогу или развитие мышечного корсета для поддержания функции спины. Просто в этом случае, стойки и методым из йоги нужно уделять вдвое больше времени, а осевую нагрузку на спину, которая достигается за счет " тягания"="" железа="" и="" других="" видов="" спорта="" свести="" к="" минимуму. только="" в="" этом="" случае="" стойки="" и="" методы="" йоги="" принесут="" наибольшую="">

Z krzywizną szyjki macicy

Za pomocą krzywizny odcinka szyjnego stosuje się te postawy i metody, które najczęściej rozciągają mięśnie, wprowadzają cały system w ton i, co najważniejsze, pomagają wyprostować kręgi.

 • Zwykle ta pozycja kota jest jedną z najprostszych pozycji jogi, która została zaprojektowana specjalnie do zapobiegania i do leczenia bocznych skrzywień odpowiednich kości w tym obszarze
 • Pozycja tygrysa jest podobna do pozycji kota, ale wymaga więcej przygotowania.Rozciąganie w tym przypadku jest osiągane duże.
 • Poza konik polny, to korkociąg - całkowicie zmienia centra obciążenia osiowego kręgosłupa. W tym przypadku zmiany w kręgach odcinka szyjnego kręgosłupa najszybciej się wyrównują.

Uwaga: pamiętaj, że tylko łączenie wszystkich trzech ćwiczeń, a także regularnych ćwiczeń jogi, pomoże ci pozbyć się zginania odpowiednich kości regionu szyjnego. A co najważniejsze, bez względu na to, jak zaawansowany w realizacji tych ćwiczeń nie byłeś, z krzywizną odpowiednich kości z potrzeby wykonywania wyłącznie pod nadzorem mistrza.

W skrzywieniu klatki piersiowej

Wśród wszystkich ćwiczeń, które pomagają radzić sobie z krzywizną klatki piersiowej odpowiednich kości, boczny pasek jest szczególnie pomocny. Po pierwsze, wpływa na gorset mięśniowy w największym możliwym stopniu. Jak to pomaga? Odpowiedź jest prosta, wzmocnienie osłabionej strony rekompensuje obciążenie, pod wpływem którego kręgi powracają do swojej normalnej pozycji.

Ponadto możesz użyć:

 • "Rozciąganie kota";
 • Asany "Adho Mukha Virsana" (łuk bohatera);
 • Utthita Trikonasana (poza wydłużonym trójkątem);
 • Virabhadrasana 1 (pozą bohatera 1);
 • Shalabhasana (poza szarańcza) i kilka innych.

Uwaga: Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że wiele regałów i metod wymaga nie tylko prawidłowej techniki, ale także korekcji w zależności od typu skoliozy. Muszą zostać wykonane za pomocą kreatora, który poprawi technikę. Ważne jest również zrozumienie, że asany ze wschodniej szkoły nie są panaceum, a niewłaściwe wykonanie techniki asana może tylko pogorszyć sytuację.

Z krzywizną okolicy lędźwiowej

Czy można angażować się w jogę przy skoliozie w oddziale lędźwiowym. Jeśli nie jesteś mistrzem i nie praktykujesz pozycji i metod jogi przez ostatnie dziesięć lat, nie jest to wcale zalecane, ale wręcz przeciwnie, jest zabronione. Do pozostałych możesz użyć pozy:

Janu Shirsana. Te stojaki i metody powodują dynamiczne rozciąganie kręgów kręgosłupa lędźwiowego, przy czym rozciąganie kręgów zajmuje ich naturalną pozycję. Jednak po standzie i metodach, gorset mięśniowy przywraca je do stanu skrzywienia. Dlatego musi dać podwójny czas.

Inne rozpórki i metody, które pomagają w leczeniu odpowiednich kości:

 • Uttansana;
 • Bharadvajasana;
 • Chavannes;

Te postawy i metody wzmacniają mięśnie grzbietu i rozciągają grzbiet tak bardzo, jak to tylko możliwe, co pozwala, przy braku innych obciążeń, na nadawanie kręgom ich naturalnej pozycji.

W przypadku skoliozy kręgów konieczne jest wykonywanie ćwiczeń asymetrycznie z naciskiem na stronę, od której kręgosłup się zboczył, i nie zapomnij poprosić mistrza o kontrolowanie twoich asan.

Jakiekolwiek korzyści nie wynikają z jogi w leczeniu jakiegokolwiek rodzaju skrzywienia odpowiednich kości (czy to skolioza, lordoza, czy kifoza). Ponieważ pomimo skuteczności ćwiczeń orientalnych istnieje wysokie ryzyko dalszych obrażeń w przypadku nieprawidłowego wykonania.

A klasyczne metody leczenia małych krzywizn, czy to gorsetu, czy fizjoterapii wzmacniającej mięśnie grzbietowego gorsetu, przyniosą wiele razy więcej korzyści niż różne pozy z jogi.

Obejrzyj wideo: 20 minute Yoga for Scoliosis (All Levels) | SarahBethYoga (Luty 2020).

Loading...