Czy przydaje się powiesić na pasku osteochondrozy?

Niedawno lekarze z wielu krajów świata zalecają wieszanie na poziomym pasku osteochondrozy nie tylko dla pacjentów, ale dla wszystkich innych osób, w celu zapobiegania. Według najnowszych statystyk opublikowanych w specjalistycznych mediach, około 85% mieszkańców naszej planety mają do czynienia z chorobami kręgosłupa.

Podczas tego procesu rozładowuje się kolumnę kręgosłupa, zwiększa się odległość między kręgami i prostuje się krążek międzykręgowy. Tak więc, przy regularnych ćwiczeniach plecy stają się bardziej elastyczne, ból maleje. Ale nie zapominaj, że różne rodzaje trakcji kręgosłupa można zrobić tylko po konsultacji z lekarzem, nie eksperymentuj z ciałem.

Korzystanie z poziomego paska

  • Pamiętaj, aby przeczytać: ćwiczenia na pasku na plecach

Właściwa technika jest następująca:

  1. Ramiona na poziomym pasku powinny być umieszczone na szerokości ramion z prostym uchwytem;
  2. Podnieś ciało na wdech, gładko, bez szarpnięć, utrzymuj plecy prosto;
  3. Pamiętaj, aby dotknąć klatki piersiowej i przynieść łopatkę;
  4. Kiedy zejdziesz powoli wydech i wyprostuj ramiona.

Oprócz klasycznych podciągnięć, eksperci zalecają ćwiczenia podciągania nad głową. To ćwiczenie wykonuje się w następujący sposób:

  1. Zawiesić szeroki uchwyt na pasku o około 20 - 30 centymetrów szersze niż ramię;
  2. Usiąść, pozostawiając jedynie stan napięcia przedramienia;
  3. Płynnie być wyciągnięty tak, że środkowa szyja była w górnym poziomym pasku, a wydychając powietrze;
  4. Padnij na rozpostartymi ramionami podczas oddychania.

Pull chłodny wzmacnia mięśnie pleców, które przejmują część ogromnych obciążeń doświadczonych kręgosłup codziennie. Ale nie tylko zrobić maksymalną liczbę powtórzeń, stopniowo zwiększać obciążenie, a do osiągnięcia maksymalnego efektu, należy trzymać się programu ćwiczeń.

Nie zapominaj, że w żadnej urazy rdzenia nie może wykorzystywać różne rodzaje wag, działa tylko z własnym ciężarem. Ponadto, w każdym razie nie pozwól ból podczas ćwiczeń.

Dodatkowe metody

Leczenie bólu pleców powinien być realizowany w połączeniu z innymi skutecznymi środkami.

Masaż

Leczenie chorób pleców zmniejsza lub całkowicie eliminuje ból w okolicy przesuniętego dysku zwiększa przemianę zakończono reakcję zapalną i poprawy mięśni gorset.Napięte mięśnie rozluźniają się, poprawia się nastrój i ogólna kondycja fizyczna.

Masaż pleców do osteochondrozy pomaga zidentyfikować najbardziej dotknięte obszary i skutecznie je wpływa.

pływacki

Pływanie jest jedną z najskuteczniejszych metod aktywności fizycznej w chorobach kręgosłupa. Naukowcy twierdzą, że po treningu w basenie kręgosłup osoby cierpiącej na osteochondrozę rozciąga się, a wzrost wzrasta średnio o 1 do 1,5 centymetra.

  • Radzimy przeczytać:pływanie z osteochondrozą.

Maksymalny efekt z podróży do basenu osiąga się, pływając z tyłu. Nie jest konieczne pływanie w otwartych wodach z dużym prądem, ponieważ tylko zwiększy obciążenie. Zimna woda może przyczyniać się do różnego rodzaju zaostrzeń, dlatego najlepszym wyborem są podgrzewane baseny.

Zasilanie

Aby osiągnąć wyniki w walce z chorobą, bardzo ważne jest przestrzeganie zasad prawidłowego żywienia. Jedzenie nie powinno odbywać się w dużych porcjach 5-6 razy dziennie. Należy zminimalizować spożycie marynat i różnych rodzajów wędzonego mięsa. Co najmniej 30% diety powinno zawierać pokarmy bogate w białka, takie jak ryby, drób, jaja, fasola i kukurydza.Dla zdrowego kręgosłupa potrzebna jest odpowiednia ilość wapnia, magnezu, fosforu, kwasu askorbinowego, manganu i witamin B, C i D.

Leczenie farmakologiczne jest jednym z najskuteczniejszych sposobów wpływania na chorobę i odbywa się wyłącznie na zalecenie lekarza prowadzącego.

Leczenie osteochondrozy powinno być kompleksowe, w tym gimnastyka i ćwiczenia specjalne. Można zawiesić na poziomym drążku z osteochondrozą, jednak nie jest odpowiedni dla wszystkich, aw niektórych przypadkach może być szkodliwy. Jeśli lekarz zaleci użycie poprzeczki, najlepiej będzie użyć podłogi, więc jest to bezpieczniejsze.