Ćwiczenia na osteochondrozy piersi

LFK z osteochondrozą kręgosłupa piersiowego jest najprostszą, ale dość skuteczną metodą nowoczesnej terapii zachowawczej. Przede wszystkim poprawia krążenie krwi. Główną zaletą terapii ruchowej jest możliwość wykonywania ćwiczeń z osteochondrozą klatki piersiowej w domu. Na szkolenia nie trzeba odwiedzać placówek medycznych, klubów fitness i siłowni. To dość wystarczająca zwykła sala w mieszkaniu i lekko otwarte okno do napływu świeżego powietrza.

Jak zacząć

Pierwszym krokiem do zdrowia w wykonywaniu ćwiczeń na osteochondroza kręgosłupa piersiowego powinna być konsultacja ze specjalistą. Lekarz określi niezbędny zestaw terapeutycznego treningu fizycznego, optymalny reżim treningowy, tempo wzrostu aktywności fizycznej, a także dostosuje dietę. LFK z osteochondrozą klatki piersiowej dodatkowo wymaga spełnienia określonych warunków:

 • Podczas badania lekarskiego należy przekonać się o nieobecności diagnoz przechodzących, powodując dokładnie takie same bóle pomiędzy łopatkami, jak osteochondroza.Najczęstsze z nich to dławica piersiowa i kamica żółciowa. Obecność tych patologii wyklucza fizyczne przeciążenie.
 • Załaduj kręgosłup, aby stopniowo budować, nie torturując się treningiem.
 • Ciągle kontroluj swoje uczucia. Pojawienie się bólu, nudności, zawrotów głowy w wykonywaniu jakiegokolwiek ćwiczenia jest sygnałem, że jesteś nadgorliwy. Konieczne jest zwolnienie tempa, czasowe wyłączenie ćwiczeń z kompleksu i ponowne skonsultowanie się z lekarzem.
 • Ostre ruchy są przeciwwskazane, szczególnie na początku treningu. Zadania muszą być wykonywane w wolnym tempie. Synchronizuje rytm oddechowy.
 • Całkowity czas trwania kursu leczenia wynosi średnio dwa do trzech tygodni. Określony okres jest zgodny z lekarzem.
 • W takim przypadku ładowanie osteochondrozą okolicy klatki piersiowej powinno być wykonywane codziennie. Każde "bumelowanie" może zakłócić pozytywne zmiany i zacieśnić ogólną stopę.

Efektywne ćwiczenia

 • Usiądź na krześle, wyprostuj plecy. Połóż dłonie pionowo w dół. Ruch: z westchnieniem - aby zaciśnij grzbiet głowy, aby zgiąć się z powrotem do oporu łopatek w górnym żebrze oparcia fotela.Powróć do pierwotnej pozycji, aby wykonać ekshalację. W sumie - 5-10 ćwiczeń.
 • Trzymaj palce lewej i prawej ręki w swoich ramionach. Następnie pchnij w przód iw dół lewego ramienia, a następnie - w prawo, z napięciem w odcinku piersiowym kręgosłupa. Wystarczy 10-15 powtórzeń.
 • Ładowanie osteochondrozy piersi można również wykonać we współpracy z partnerem. Ten kompleks terapii ruchowej jest bardziej skomplikowany niż poprzedni. Można go uruchomić tylko wtedy, gdy wcześniej osiągnięto wystarczający trening mięśni.

  1. Połóż się na brzuchu, rozciągnij ręce wzdłuż ud. Partner siada. Działania pacjenta: zmniejszyć obie strony z westchnieniem. Przeciwdziałanie partnera: rozcieńczyć łopatkę oddziału. Wysiłki obu uczestników są niezwykle wysokie. Po rozluźnieniu mięśni podczas wydechu próba zostaje zduplikowana pięć do dziesięciu razy.
  2. Pozycja początkowa jest identyczna jak poprzednia. Pacjent stara się oddychać tak głęboko, jak to możliwe. Partner ściska pierś dłońmi, zapobiegając jej rozszerzeniu. To wymaga 5 do 10 prób.
  3. Początkowa pozycja obu uczestników jest taka sama. Wysiłki pacjenta ukierunkowane są na realizację głębokiej inspiracji. Partner oparł żebra dłoni na grzbiecie po różnych stronach jego "grzebienia", utrudniając ruch klatki piersiowej pacjenta. Ta konfrontacja jest powtarzana od 5 do 15 razy.

  W zaawansowanej postaci choroby, która już dawała częściową sztywność ruchów oddechowych, pokazana jest specjalna gimnastyka dla osteochondrozy kręgosłupa piersiowego. Jego główne pozycje są następujące:

  1. Ćwiczenie wykonuje się w pozycji siedzącej: owiń klatkę piersiową ręcznikiem od tyłu, wyciągnij przednie końce ręcznika do przodu, weź lewy koniec w prawą rękę, prawy koniec w lewą rękę. Po wydechu ściśnij ręcznik, gdy klatka piersiowa się zmniejsza, wdech stopniowo zmniejszaj napięcie ręcznika. Powtórz zadanie co najmniej pięć razy.
  2. Wstań, delikatnie rozstaw nogi. Następnie podnieś obie ręce, a prawą szczoteczką ułóż lewą szczotkę u podstawy. Stopniowo przechylając prawy bagażnik, pociągnij lewą rękę. Napraw pozycję na trzy do pięciu sekund (aż do poczucia ciężkości bocznych mięśni międzyżebrowych). Relaksując w pozycji wyjściowej, przełącz ćwiczenie na drugą stronę ciała. W sumie musi być co najmniej 5 zachodzących na siebie stoków.
  3. Ćwiczenia wykonuje się za pomocą rolki gimnastycznej. Jako analog, możesz użyć zwykłego dziennika, pokrytego miękką materią (długość - 30, średnica do 15 cm).Procedura realizacji: Połóż się na plecach, rolka wsunąć pod dwoma ostrzami prostopadle do grzbietu, rąk umieszczone na obszarze szyi, wydłużone ciało z wsparcia na pięcie i ramion, aby oddychać jednocześnie zginać plecy i chude go na podłodze. Po wydechu oderwij ramiona od poduszki gimnastycznej, przechyl podbródek do klatki piersiowej z wyciągniętymi do przodu ramionami. I tak około 5 razy.
  4. Muszę dostać się na czworakach, podnieś na wdechu aż podbródek, zakręt w talii z powrotem z powrotem do przeniesienia obciążenia w odcinku piersiowym kręgosłupa, wydech z powrotem pochylać się ku przodowi, aby ta sama pochyl głowę. Tylko 5-10 ćwiczeń.

  • Koniecznie przeczytaj: ćwiczenia na planszy Evminov

  Wszystkie wyżej szkolenia kompleksy leczenia wysiłkowego osteochondroza sutka można prowadzić w różnych kombinacjach, na przykład, na przemian z bardziej złożonych ćwiczeń światła lub vice versa. Ważne jest, aby pamiętać jednocześnie, że konieczny efekt terapeutyczny osiąga się tylko w przypadku badań systematycznych.

  Terapia pomocnicza

  Ćwiczenia terapeutyczne w osteochondrozie klatki piersiowej to główny, ale nie jedyny sposób na pokonanie tej patologii.Przed rozpoczęciem zajęć i często w ich kontynuacji wymagane jest wyeliminowanie bólu kręgosłupa. W tym celu stosuje się środki przeciwbólowe. Wśród nich są Benalgin, Panadol, Denon, Ibuprofen, Movalis, Voltaren, inni.

  "Ucisk" mięśni międzyżebrowych i mięśni kręgosłupa piersiowego, ruchy ograniczające, zmniejszają środki zwiotczające mięśnie, na przykład, Midokalm. Dobrą pomocą dla bezproblemowego wykonywania ćwiczeń z osteochondrią klatki piersiowej mogą być takie procedury, jak:

  • Terapia manualna;
  • Refleksoterapia;
  • Wszechstronne ocieplenie klatki piersiowej.

  Promuje pozytywne wyniki ćwiczeń kręgosłupa piersiowego i kompleksowe podejście ambulatoryjne, łącząc medyczne metody leczenia osteochondrozy z fizjoterapią. Ta ostatnia jest szczególnie skuteczna w eliminowaniu objawów zapalnych w krążkach międzykręgowych.

  Wpływ gimnastyki na osteochondrozę klatki piersiowej zwiększają nietradycyjne procedury terapeutyczne:

  • Tarcie jadu węża;
  • Stosowanie pijawek do kręgosłupa;
  • Apiterapia;
  • Akupunktura.

  Gimnastykę z osteochondrozą klatki piersiowej należy rozpoczynać już przy pierwszych objawach choroby, aż do nieodwracalnych zmian nie tylko w obrębie kręgosłupa,ale także narządy wewnętrzne znajdujące się wewnątrz klatki piersiowej i poniżej. Tylko w ten sposób choroba może zostać całkowicie wyleczona.

  Obejrzyj wideo: ULECZYĆ NIEULECZALNYCH w Europejskiej Akadmii Medycyny Ludowej (Luty 2020).

  Loading...