Fizjoterapia i LUTS z osteochondrozą lędźwiową

Wiele osób wie, że fizykoterapia w osteochondroza jest bardzo skutecznym narzędziem w walce z chorobą, fizykoterapia w osteochondroza pomóc pozbyć się bólu w krótkim czasie. Zawsze uważano, że osteochondroza jest nieodłączną cechą osób starszego pokolenia. Ale ostatnio wszystko zmieniło się radykalnie. O wiele częściej choroba zaczęła pojawiać się wśród młodych ludzi. W diagnostyce osteochondrozy zastosowana fizjoterapia działa jak różdżka jako pomoc, która może nam pomóc przywrócić nawykowy rytm życia, skracając okres powrotu do zdrowia.

Przeciwwskazania

Fizjoterapia z osteochondroza jest bezpieczna i ma minimalną listę przeciwwskazań. Leczenie może mieć miejsce z lub bez leków. Wybór, które leki należy zastosować, zależy od fizjoterapeuty. W przypadku przepisywania procedury z lekiem prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych i alergii jest minimalne. Ze względu na efekt punktowy leku na obszarze objętym stanem zapalnym.

Podczas fizjoterapii osteochondrozy stosuje się różne urządzenia,których działanie ma na celu złagodzenie bólu, zmniejszenie stanu zapalnego, złagodzenie skurczów, poprawę mikrokrążenia obszaru objętego stanem zapalnym.

При использовании ультрафиолетового облучения в коже стимулируется процесс выработки витамина Д, который влияет на улучшение усвоения кальция. Данный метод оказывает бактерицидное воздействие, способствует устранению боли и снижению воспаления.

Используя данную процедуры нужно учитывать чувствительность человека на ультрафиолетовое излучение. Начинать с минимальных доз, постепенно увеличивая от процедуры к процедуре.

Если во время назначения процедуры пациент принимает лекарства, он обязан проинформировать об этом врача. Так как воздействие ультрафиолета может усилить действие применяемого препарата.

Ультразвуковая терапия

В основе данного метода лежит воздействие высокочастотными звуками, которые вызывают вибрацию, направленную на больной участка тела. Данный способ можно применять в сочетании с лекарствами, так как вибрационное воздействие способствует лучшему проникновению препарата в очах воспаления. Благодаря этим действия можно быстро добиться снятия болевого синдрома.

Диадинамотерапия

Воздействие током частотностью от 50 до 100 Гц. В народе известен как электрофорез. С его помощью можно легко вводить в больной участок рекомендованные лекарственные средства, также он хорошо справляется с задачей снятия спазм мышц.

Магнитотерапиия

Данный метод подразумевает применение статическо-магнитного поля на поражённый участок тела. Магнитные поле различной частоты убирают ощущения боли, устранив воспаление. Данную процедуру разрешено проводить в дома, с использованием переносного компактного мобильного устройства, разработанного для домашнего использования.

Terapia falą uderzeniową

Ta metoda jest stosunkowo nowa, jej istotą jest wpływ na zaatakowany obszar ciała falami uderzeniowymi o częstotliwości naddźwiękowej. Potężny impuls energii wykazuje pozytywny wynik w leczeniu bolesnych obszarów, łagodzi stany zapalne i redukuje zespół bólowy.

Terapia detektorami

W procesie tej metody kręgosłup jest rozciągany za pomocą specjalnej maty. Ta mata ma nachylone żebra, zmieniają one swoją pozycję pod ciężarem pacjenta. Z powodu tego, co następuje, usunięcie napięcia mięśniowego i ich rozluźnienie.

Terapia interferencyjna

Podczas stosowania tej metody zachodzi rytmiczna zmiana częstotliwości prądu, co przyczynia się do pojawienia się wibracji w miejscu uszkodzenia. Ta procedura jest stosowana w okresie ostrego bólu, nie więcej niż piętnaście minut.

Balneoterapia

Ta metoda wymaga użycia leczniczego błota i wód mineralnych. Mogą to być kąpiele, baseny lub prysznice.Substancje mineralne zawarte w mule lub wodzie mineralnej podczas zabiegu wnikają w ciało przez skórę, wywierając korzystny wpływ na receptory i ośrodki nerwowe. Jednym z rodzajów tej procedury jest peloydermia - wykorzystanie błota leczniczego za pomocą jego temperatury i składu chemicznego. Ta metoda stymuluje metabolizm, poprawiając krążenie krwi w dotkniętym obszarze. Metoda balneoterapii jest często stosowana w okresie rehabilitacji, w celu konsolidacji wcześniej przeprowadzonych kursów leczenia.

Podsumowując, należy zauważyć, że pomimo faktu, że fizjoterapia osteochondrozy nie jest metodą podstawową, otrzymuje jedno z najważniejszych miejsc w kompleksowym podejściu do leczenia. Nie można ignorować korzyści zapewnionych ciału za pomocą procedur fizjoterapeutycznych. W momencie stosowania tej lub innej metody:

  • Poprawia ogólny stan pacjenta;
  • Funkcje odporności są aktywowane;
  • Występuje aktywacja funkcji neurohumoralnych;
  • Ból ulży;
  • Zmniejsza obrzęki i stany zapalne;
  • Ograniczenia funkcji motorycznych dotkniętego obszaru są zmniejszone.

Pamiętaj, że nie wszystkie rodzaje fizjoterapii mogą być stosowane w okresie zaostrzenia choroby.

Loading...