Jak samodzielnie naprawić kręgi szyjne

Kręgosłup jest szkieletem szkieletu, pełniącego różne ważne funkcje: motor, wsparcie, tłumienie. Urazy kręgosłupa są poważną chorobą wymagającą specjalistycznej interwencji. Często przemieszczenie kręgów następuje z obciążenia lub z innych momentów. Może wystąpić w każdym z oddziałów kręgosłupa, któremu towarzyszy ostry ból i prowadzić do poważnych powikłań.

Często dochodzi do przemieszczenia kręgów w okolicy szyjki macicy, co prowadzi do pojawienia się bólów głowy, migren, pogorszenia snu i ogólnego stanu osoby. W tym artykule zostanie rozważone pytanie: w jaki sposób można korygować szyjki kręgosłupa niezależnie i czy należy to zrobić.

Czy mogę sam zawiązać sobie szyję?

 • Czwarte ćwiczenie: rozłożyć dywan na podłodze. Zrób poduszkę lub chustkę w kratę, połóż się na jego szyi. Ciało powinno być w wygodnej pozycji i zrelaksowane, ręce wzdłuż tułowia. Powoli i bardzo ostrożnie obróć głowę na płycie w lewo - w prawo. Jeśli szyja odczuwa większy dyskomfort niż przed rozpoczęciem ćwiczenia, konieczne jest zmniejszenie amplitudy ruchów głowy. Jeśli wystąpi silny ból, ćwiczenie musi natychmiast się zatrzymać. Czas trwania sesji to około 1 minuta.Prowadzenie takiego zawodu może polegać na zapobieganiu przesuwaniu się kręgów szyjnych, szczególnie w przypadku osób starszych;
 • Piąte ćwiczenie: zająć wygodną pozycję. Na szyi, aby znaleźć miejsce, w którym kończy się kręgosłup, a mianowicie - pierwszy kregosłupa, powyżej niego będzie zlokalizowany proces kolczasty - początek szyi. Jest dobrze zbadany pod skórą. Chwyć palce jedną ręką, aby uzyskać kolczasty proces i odwróć głowę w przeciwnym kierunku niż ból, do ramienia. Dalej w tej samej pozycji, również ustalając kolczasty proces palcami, skręć ramię zgięte w łokciu w kierunku drugiego ramienia. W razie potrzeby zmień ręce w miejscach. Podczas wykonywania tego ćwiczenia słychać charakterystyczną chrupkę w szyi.
 • Zapobieganie dyslokacji i podwichnięciu

  Aby zapobiec dyslokacji i podwichnięciu kręgów szyjnych, należy okresowo wykonywać masaż szyi, lekko naciskając, masować lekkimi ruchami.

  Innym, choć mniej popularne, sposobem ochrony przed „choroby szyjki macicy” - to joga, która ma korzystny wpływ na stan całego organizmu.

  Oczywiście każda choroba lepiej zapobiegać,niż zmierzyć się twarzą w twarz, ale jeśli pojawił się problem, a kręgi szyjne zostały zmienione, teraz, po przeczytaniu tego artykułu, wiesz, jak naprawić kręgi szyjne.

  Obejrzyj wideo: Ból szyi ? usuń go TERAZ w 5 minut ! - Marek Purczyński (Luty 2020).

  Loading...