Rodzaje naruszenia postawy

Rodzaje naruszeń postawy bezpośrednio zależą od patologii ich przyczyny, a co najważniejsze, każdy typ postawy prowadzi do skrzywienia kręgosłupa. Jednym z czynników zwyrodnieniowych jest ciągła potrzeba siedzenia. Siedzieć w szkole. Będąc w pozycji siedzącej podczas par w instytucie. Nawet w pracy, jeśli nie potrzebujesz ładowarki do siedzenia. I do czego to prowadzi? Prawidłowe osłabienie gorsetu mięśniowego i naruszenie postawy.

Rodzaje

Jak poprawnie klasyfikować postawę? Istnieją główne typy normalnej i nienormalnej postawy:

 • Mieszkanie z powrotem. Ramiona są odsunięte, żołądek jest wyciągnięty - głowa jest podniesiona;
 • Ramiona siodła są opuszczone, grzbiet zaokrąglony, często osoba chodzi ze spuszczoną głową;
 • Płaski grzbiet - nie ma wyraźnych załamań grzbietu, w tym ugięcia kręgosłupa;
 • Płaski wklęsły tył. Powyżej pochyłości - od spodu płaskiego grzbietu;
 • Round back - ramiona są kute do przodu, głowa jest podniesiona, ugięcie w dolnej części pleców jest wzmocnione.

Ten rodzaj postawy powoduje poprzeczne skrzywienie, charakteryzujące się odchyleniem w obszarze ostrzy. Istnieje skolioza lewostronna, skolioza prawostronna i skolioza w kształcie litery S.

Mieszkanie z powrotem

W rodzajach naruszeń postawy obejmuje płaskie plecy. Jest to rzadka pozycja, która jest dziedziczona. Pochodził z Azji, gdzie koczownicy spędzili większość życia w siodle. W wyniku ciągłego trzęsienia i braku dodatkowego obciążenia tylna część utraconej części napięcia mięśni lędźwiowych, która spowodowała zniknięcie ugięcia, oraz ryzyko złamań i skrzywienia kręgów wzrosły kilkakrotnie.

 • Przywróć postawę jest łatwe! Magnetyczny korektor postawy Wsparcie postawy

Ten rodzaj postawy powoduje krzywiznę lordozy. Krzywizny te są znacznie trudniejsze do wyleczenia, ponieważ najczęściej powstają w okolicy lędźwiowej. Charakterystycznym znakiem jest efekt wybrzuszenia brzucha.

Płaski wklęsły tył

Ten typ postawy powoduje kombinację skrzywienia. Zwykle dzieje się tak, gdy do standardowej kifozy lub lordozy dodaje się skolioza. Bez specjalisty nie daj się leczyć. Jak to się dzieje. Jeśli nie jest to uraz, to aby uzyskać płaskie wklęsłe plecy, trzeba usiąść na krześle w pozycji sułtana. Tył w pełnym braku obciążenia dąży do zajęcia najbardziej wygodnej pozycji. W rezultacie w pozycji siedzącej osoba otrzymuje płaszczyznę pleców, a przy braku odpowiednio wyszkolonego gorsetu mięśniowego, podczas chodzenia, pochyla się i otrzymuje wklęsłe plecy.

Jednak takie przypadki są niezwykle rzadkie w praktyce medycznej, a jeśli masz płaskie wklęsłe plecy, natychmiast skonsultuj się z lekarzem w celu leczenia, ponieważ jest to najprawdopodobniej oznaką nieprawidłowo zrośniętych mięśni i późniejszej krzywizny kręgosłupa.

 • Ważne jest, aby wiedzieć: jakie szkody wywiera ciało w niewłaściwą postawę?

Round Back

Ten rodzaj postawy powoduje zgięcia kifozy. Zwykle w okolicy łopatki występuje przewlekłe pochylenie. Mają efekt kosmetyczny. Jednakże, jeśli nie jest leczone może prowadzić do powstania garbu.

Okrągłe plecy to kolejny etap po upadku. Jeśli jesteś przyzwyczajony do chodzenia po ulicy, zgarbiony i trzymający ręce w kieszeniach, poluzujesz kręgosłup lędźwiowy, a najszersze i trapezowe mięśnie przestaną działać. W tym przypadku ukośne mięśnie brzucha utrzymują kręgosłup w dolnej części prawidłowo. W związku z tym grzbiet jest zaokrąglony. Jest to jedyny rodzaj postawy, który w przypadku braku leczenia powoduje najpierw poważną krzywiznę, a następnie tworzy garb.

Jak rozwija się skolioza?

Bez braku patologicznych zmian i traumy - poprawna pozycja kręgosłupa zostaje zakłócona w kilku przypadkach.

 • Stała lokalizacja w jednej pozycji;
 • Ogólna hipodynamia. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia lub po długim urazie poddajesz się ogólnej rehabilitacji, to naruszenie postawy dla ciebie jest już właściwie prawidłową prognozą. Nawet jeśli jesteście przykutymi do łóżka, starajcie się ruszać i obciążać wszystkie mięśnie. W takim przypadku możesz zachować nieco ton i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji;
 • Noszenie zbyt ciasnego gorsetu.

W pierwszym przypadku naruszenie postawy jest wynikiem zmiany układu kręgosłupa w celu utrzymania ciała w nowej pozycji. W szczególności, jeśli przyzwyczajeni do posiedzenia z wieku dziecięcego, w tym przypadku naruszenie postawa jest szczególnie silny.

 • Dowiedz się: jakie ćwiczenia są niezbędne do naruszenia postawy

Ogólna hipodynamia prowadzi do dystrofii mięśni. Z kolei najbardziej cierpią mięśnie grzbietu grzbietowego, co prowadzi do jego osłabienia. Z tego powodu mięśnie są katabolizowane nierównomiernie, istnieje ryzyko, że niektóre mięśnie grzbietowe lub mięśnie prasy będą bardziej rozwinięte, co doprowadzi do naruszenia postawy. Noszenie zbyt ciasnego gorsetu ściska mięśnie naturalnego gorsetu z tyłu, co prowadzi do ich zwężenia i utraty elastyczności.W rezultacie, przy długim noszeniu gorsetu, mięśnie pleców i skośne mięśnie brzucha stają się słabsze, co nie pozwala utrzymać prawidłowej postawy.

Ważne jest, aby zmusić się do większego ruchu i mniej siedzieć od dzieciństwa. Dlatego ważne jest, aby dziecko miało szkielet pływacki lub inny sport.

Tylko w tym przypadku możliwe jest zabezpieczenie postawy, aw konsekwencji kręgosłupa osoby. W późniejszym wieku nie trzeba rezygnować ze sportu. Jeśli nie możesz uczyć się w sali, możesz po prostu iść na piechotę, spacerując po ulicy z równym grzbietem przez 60 minut dziennie chroni postawę przed wszelkimi niepatologicznymi ingerencjami.

Konsekwencje naruszenia postawy

Naruszenie postawy wskazuje na poważne problemy w ciele, w tym:

 • Dystrofia mięśniowego gorsetu z tyłu;
 • Konsekwencje nieprawidłowego szycia mięśni po operacji;
 • Kolce kręgosłupa.

I w tym przypadku krzywiznę kręgosłupa uważa się za najstraszniejszą zmianę patologiczną z powodu niechęci lub niemożności utrzymania postawy. W zależności od rodzaju skrzywienia postawy mogą pojawić się pewne oznaki:

 • Płaskie plecy - wskazuje na krzywiznę lordozy kręgosłupa w związku z urazem lub zły sen na zbyt twardym materacu.Również płaskie plecy - jedyny typ pochylenia, który pojawia się z powodu pozycji leżącej, a nie siedzenia;
 • Klasyczne pochylenie - wskazuje na możliwość rozwinięcia się kifozy w okolicy klatki piersiowej i bardzo słabego gorsetu mięśniowego. Jest to choroba, którą większość ludzi spędza większość wolnego czasu przy komputerze;
 • Wklęsło wklęsłe - może występować tylko z krzywizną kręgosłupa w kształcie litery "S".

Zazwyczaj naruszenie postawy, gdy wystąpiło bez wyraźnego powodu, może świadczyć o:

 • Zaburzenia metaboliczne (nagłe utrwalenie / utrata masy ciała);
 • Ogólne osłabienie organizmu z powodu gruźlicy. Zwykle ta choroba wysysa wszystkie siły z ciała, co prowadzi do ogólnej dystrofii wszystkich mięśni. Rezultat jest zawsze taki sam, w zależności od tego, które mięśnie zostały zdegradowane, a odpowiadający im rodzaj pochylenia.
 • Zespół nabytego ludzkiego niedoboru odporności. Tak, tak, i tak jeszcze raz. Zepsuta prawidłowa pozycja kręgosłupa może wskazywać na AIDS. Przecież to zmienia całą strukturę mięśniową, co prowadzi do ogólnego osłabienia
 • Pierwszy stopień skrzywienia jest wynikiem złej postawy.Może wystąpić w dzieciństwie z powodu stałego siedzenia przy biurku lub w wyniku noszenia teczki na jednym pasku. W dzieciństwie to odkształcenie można wyleczyć przez 1-2 miesiące w gorsecie i wzmacniając mięśniowy gorset.

Nawet jeśli jesteś pobłażliwy wobec swojej postawy, pamiętaj, że może to spowodować zmiany w osteo kręgosłupa. W wyniku tego odkształcenia regionu szyjnego istnieje ryzyko zaczepienia i zwężenia naczyń w okolicy szyjki macicy. Szczypta naczyń w okolicy szyjki macicy grozi śmiercią. Cała reszta jest niepotrzebna do opisania.

W wyniku zmniejszenia średnicy naczynia lub częściowego zachodzenia na siebie mózg zaczyna otrzymywać mniej tlenu. Może występować zaburzona koordynacja i częściowy paraliż. Dlaczego? To bardzo proste, ta choroba przełamuje połączenie mózgu i mięśni. W rezultacie mózg nie jest w stanie wydawać rozkazów z wystarczającą prędkością.

 • Wszystkie sposoby, aby poprawić swoją postawę - gorsety, masaż, terapia ruchowa

Pamiętaj, że naruszenie postawy jest dużym problemem współczesnego społeczeństwa. Wieczne siedzenie wszędzie w pracy, w domu, przy komputerze, w kinach osłabia mięśnie, co uniemożliwia monitorowanie postawy bez samokontroli.

A jeśli prawidłowe ustawienie kręgosłupa jest chronicznie łamane, to z konieczności prowadzi do skrzywienia kręgosłupa. A najbardziej nieprzyjemne jest to, że proste okrągłe grzbiety mogą powodować taką chorobę jak garb, który, choć leczony, powoduje wiele kłopotów.

Obejrzyj wideo: „Wolność od przymusu zewnętrznego i wewnętrznego (Luty 2020).

Loading...