Jak ustalić wczesną skoliozę?

Skolioza to boczna skrzywienie kręgosłupa z obracaniem wokół osi. Choroba występuje z ciężkim porodem lub pojawia się u dzieci w wieku przedszkolnym, ponieważ mają trudności z kontrolowaniem swojej postawy. Skolioza we wczesnym stadium i w młodym wieku jest podatna na leczenie, dlatego ważne jest, aby w porę zidentyfikować chorobę na czas dziecka.

Jak określić krzywiznę kręgosłupa w domu? Istnieje kilka metod, ale stopień choroby i sposób leczenia mogą być przepisywane tylko przez wykwalifikowanego lekarza. Poniżej przedstawiono sposoby rozpoznawania skoliozy.

Jak ustalić skoliozę w domu?

Inny sposób na ustalenie rozpoznania skoliozy u dziecka - poproś go, aby pochylił się do przodu. Jeśli choroba jest obecna, zauważysz, że kręgi nie są w tej samej linii.

Tak więc kilka oznak skoliozy u małego pacjenta:

 • W zrelaksowanym stanie pleców ramiona są umieszczone na różnych poziomach. Jeden pod drugim, krzywizna jest widoczna gołym okiem;
 • Jedno z ostrzy nie jest proste, ale krzywe, można je opuścić w dół lub kąt ostrza wyraźnie "wybrzusza";
 • Poproś dziecko, aby przycisnęło dłonie do ciała.Zauważysz, że dłonie pacjenta znajdują się na różnych poziomach;
 • Gdy dziecko zostanie pochylone do przodu, zauważysz skrzywienie kręgów.

Jeśli dziecko zauważyło co najmniej jeden z powyższych objawów, radzimy natychmiast skonsultować się z lekarzem w celu postawienia diagnozy.

Wielu rodziców nie obserwuje pleców dziecka, zapominając, że w przyszłości krzywizna kręgosłupa może powodować nieprzyjemne odczucia nawet podczas chodzenia. Ważne jest, aby ustalić diagnozę na czas i rozpocząć leczenie, aż do momentu, gdy ciało dziecka nie zostanie ukształtowane, a kręgosłup nadal będzie korygowany, unikając dalszej krzywizny.

 • Powiązane informacje: Leczenie skoliozy u dzieci i młodzieży

Rozpoznanie skoliozy u ortopedy

Przeprowadzając badanie lekarz najpierw bada pacjenta, prosi, aby pochylić się w różnych kierunkach, położyć się. Specjalista musi sprawdzić pozycję kręgosłupa u dziecka stojącego, leżącego i siedzącego, tak z każdej strony. Jeśli lekarz zauważy u małego pacjenta odkształcenie kręgów w okolicy szyjki macicy, garb żebra i inne objawy skoliozy, wówczas użycie specjalnego urządzenia określa stopień deformacji szkieletu w stopniach.Następnie pacjent musi przypisany rentgenowskich, w których obraca się dokładnie stopień krzywizny.

Określenie rentgenowskim choroby jest bardziej dokładne niż w przypadku innych metod.

Przy użyciu rentgenowskiej ortopedyczne dokładnie określa stopień krzywizny może następnie przydzielać odpowiednie leczenie. Podczas leczenia lekarz robi zdjęcia pacjenta, aby obserwować udoskonalenia. Od rozpoznania i oceny diagnostycznej w ortopeda pacjent jest przesyłany do innych lekarzy, jak skolioza może prowadzić do innych chorób.

Profilaktyka skoliozy u dzieci

Skolioza to dość powszechna choroba u dzieci, zwłaszcza u dziewcząt. Uczniowie spędzają dużo czasu przy biurku, często niewygodne, zaczyna przeczucie przestaje monitorować postawę, ma skrzywienie kręgosłupa. Rodzic powinien monitorować stan z tyłu swojego dziecka w sposób regularny, aby zapobiec powstawaniu deformacji kręgosłupa.

 • Może chcesz wiedzieć: Jak leczyć skoliozę w domu.

Oto kilka prostych wskazówek dla rodziców:

 • Kiedy dziecko ma wczesny etap skoliozy,spróbuj zapisać go na potrzeby wychowania fizycznego w zdrowiu, w basenie. Jeśli nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń. Wyślij dziecko na siłownię lub tańcz, gdzie będzie musiał nauczyć się zachować swoją postawę. Sport i pływanie doskonale wzmacniają mięśnie pleców i kręgosłupa, pozwalając uniknąć dalszych deformacji.
 • Zacznij od dziecka, aby wykonać poranne ćwiczenia. To nie tylko da ci pozytywny ładunek energii przez cały dzień, ale także będzie miało dobry wpływ na fizyczne przygotowanie dziecka.
 • Śledź małe rzeczy. Przede wszystkim trzeba odpowiednio uporządkować miejsce pracy studenta. Wskazane jest zakupienie fotela ortopedycznego, którego wysokość jest dostosowana tak, aby dziecko mogło wygodnie siedzieć na lekcjach. Po drugie ważne jest, aby prawidłowo umieścić światło w miejscu pracy, aby dziecko nie musiało schylać się, gdy symbole w podręczniku nie są widoczne. Optymalną opcją będzie lampa z ruchomym światłem. Po trzecie, zdobądź wysokiej jakości materac ortopedyczny. Na początku dziecko będzie spać spokojnie, ale po miesiącu materac dostosuje się do jego potrzeb.Uczniak zacznie mieć dość snu, a rano będzie dla niego naprawdę miły.
 • Obserwuj postawę ucznia, gdy siedzisz przy obiedzie. Zawsze przypominaj mu, że musisz trzymać się prosto. Daj sobie przykład do naśladowania.
 • Jeśli twoje dziecko nie ma roku, spróbuj nie spieszyć się z jego rozwojem. Jeśli dzieciak nie usiądzie sam, nie próbuj go posadzić gwałtownie i przyzwyczaj go do skoczków. Każde dziecko rozwija się w różnym czasie, ponieważ jest osadzone w swoich genach.

 • Koniecznie przeczytaj: Metody zapobiegania skoliozie u dzieci i dorosłych

Jeśli wiesz, jak wykryć skoliozę u dzieci, może w czasie, aby zapobiec sytuacji, w której choroba zaczęła się rozwijać i zbliża się do końcowych etapów. W niektórych przypadkach skolioza dziecka może być widoczna gołym okiem, ale konieczne jest sprawdzenie u lekarza.

Obejrzyj wideo: Najskuteczniejsza dieta || Q&A z doktorem Layne Norton IIFYM Jedz co chcesz Owca Warszawski Koks (Luty 2020).

Loading...