Pasek z radikulitis

Zapaleniu włókien nerwowych kręgosłupa towarzyszy bolesny dyskomfort o charakterze ostrym lub hałaśliwym. Aby złagodzić ból, możesz użyć paska z rwy kulszowej. Podczas rozgrzewania mięśnie rozluźniają się, nacisk na korzenie nerwów maleje. Dlatego pas, jeśli nie całkowicie, to przynajmniej częściowo w stanie złagodzić stan z zaostrzeniem rwy kulszowej. Najważniejsze jest prawidłowe użycie tego narzędzia.

Główne działanie i różnorodność

W okresie przewlekłego zapalenia korzeni nerwowych nawet drobne unieruchomienie kręgosłupa ułatwia stan pacjenta. Możesz go wykonać specjalnym gorsetem wykonanym z futra zwierzęcego. W przypadku zapalenia korzonków jest to najbezpieczniejszy środek, który można stosować na bieżąco.

Główne działanie pasa na plecy:

  • rozgrzewa i relaksuje napięte mięśnie;
  • normalizuje krążenie krwi w dotkniętych tkankach, dzięki czemu uzyskuje się efekt znieczulający;
  • utrwala talię, unieruchamiając w ten sposób zdeformowane kręgi (zmniejszając kompresję na zakończeniach nerwowych i redukując zespół bólowy).

Z głównej akcji paska na plecach możesz zobaczyć, do czego służy.Jego zadaniem jest rozgrzanie, zrelaksowanie się i złagodzenie bólu związanego z dyskomfortem.

Zwróć uwagę! Gorset lub bandaż mogą być używane do celów profilaktycznych. Zmniejsza obciążenie pleców i chroni przed hipotermią.

Warto zauważyć, że najskuteczniejsze są gorsety z naturalnej wełny. Dobrze się nagrzewają i nie powodują reakcji alergicznych, w przeciwieństwie do syntetycznych analogów. Może pochodzić z sierści psa, z owcy. Mniej powszechne są futra wielbłądów, ale są lżejsze od innych i dłużej służą.

Dog Wool Bandage

Zalety bandażu z sierści psa polegają na tym, że oprócz efektu ocieplenia usuwa stany zapalne. Ze względu na swoją twardość działa na skórę w postaci mikromasażu. To działanie normalizuje krążenie krwi i pomaga zmniejszyć ból w miejscu, gdzie nerw jest zaciśnięty.

Pas włosów psa ma swoje wady: nieprzyjemny zapach, gdy uderza w znaczną ilość wilgoci; materiał nie jest łatwy do czyszczenia. Nie używaj również alergii, ponieważ może to powodować specyficzną reakcję organizmu.

Pas wełny owczej

Zalety produktu z rwy kulszowej z owczej wełny można przypisać temu, że nie powoduje on alergii. Gorset ma działanie antybakteryjne, a efekt terapeutyczny osiąga dzięki naturalnemu składnikowi lanoliny. Jedyną wadą jest słabe ocieplenie.

Bandaż na bazie sierści wielbłądziej

Mniej powszechny bandaż z wełny wielbłądziej. Jego zaletą jest możliwość dobrego nagrzewania i utrzymywania ciepła przez długi czas. Działanie to zwiększa przepływ krwi w dotkniętym obszarze i zmniejsza ból. Gorset nie powoduje podrażnień wrażliwej skóry, co przyczynia się do długotrwałego używania produktu.

Warto zauważyć, że pas włosów wielbłąda jest dobrze zamocowany w dolnym odcinku kręgosłupa. Pozwala mu to na stworzenie efektu leczniczego i zredukowanie zespołu bólowego z powodu unieruchomienia uszkodzonych trzonów kręgowych.

Który pas wybrać

Aby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę następujące niuanse:

  • najlepiej ogrzać pas z futra psa;
  • hipoalergiczne są pasy z futra wielbłąda lub owiec, ale są gorsze;
  • materiał powinien być równomiernie rozłożony, a szwy powinny być starannie przetworzone.

Należy zauważyć, że pasek jakości jest miękki, elastyczny, elastyczny. Takie cechy pomagają mu przybrać kształt ciała i mocno naprawić plecy.

Ważne! Co jest lepsze niż bandaż, aby złagodzić stan za pomocą zapalenia korzeni, zależy od potrzeb kręgosłupa i indywidualnych cech osoby.

Jak używać go poprawnie

Produkty wykonane z naturalnej wełny w formie bandaży lub gorsetów pomagają w leczeniu skrępowanych i zapalnych korzeni nerwowych. Muszą być stosowane zarówno w przewlekłej postaci rozwoju choroby, jak i podczas zaostrzeń. Produkt dzięki rozgrzaniu, rozluźnia mięśnie, dzięki mikro masażowi poprawia krążenie krwi, co pomaga usunąć obrzęk.

Warto zauważyć, że pas naturalnej wełny jest zalecany do stosowania w profilaktyce. Pomoże to chronić talię przed nadmiernym obciążeniem, chronić plecy przed przeciągami i chłodem.

Zwróć uwagę! Jeśli wiesz, jak prawidłowo używać paska z powodu zapalenia korzonków nerwowych, możesz zabezpieczyć się od spontanicznych napadów bólu i poprawić ogólną kondycję kręgosłupa.

Wsparcie pleców przez noszenie gorsetu lub bandaża wykonanego z naturalnej wełny korzystnie wpływa na zranione kręgi.Taśma niezawodnie mocuje plecy, co pomaga zmniejszyć nacisk na włókna nerwowe i ułatwić ogólny stan okolicy lędźwiowej.

Pas sierści psa własnymi rękami

Wielu hodowców psów samodzielnie wytwarza produkty medyczne. Do tego używają wełny swoich zwierząt. Istnieje kilka sposobów wytwarzania pasów: dziania i filcowania. W pierwszym przypadku musisz być w stanie obsłużyć pasmo. W odniesieniu do filcowania używa wełny, traktowanej wodą i układanej w wymaganym kształcie.

Najprostszym sposobem, aby pas z sierści psa ze swoimi rękami - służy do podstawy gotowego bandażem lub gorset. Trzeba wnieść dwa kawałki tkaniny bawełnianej, między nimi leżał pies strzyżone włosy i szyć ręcznie lub na maszynie do pisania. Gotowy pasek do przyszycia na bandaż i może być stosowany do celów terapeutycznych lub profilaktycznych z zapaleniem korzeni.

Gdzie mogę kupić i jaka jest cena

Kupując pasek z naturalnej wełny, musisz upewnić się, że jest wykonany z wysokiej jakości materiału i nie zawiera sztucznych dodatków. Wiele osób próbuje kupić w aptece, wierząc, że będzie stuprocentowa jakość produktu. Inni wolą zwrócić się do prywatnych handlowców.Wybierając miejsce, w którym można kupić pas z włosami psa lub wielbłąda, należy wziąć pod uwagę niektóre z niuansów:

  1. Zainteresowany producentem, gdzie wełna. Eksperci nie zalecają kupowania pasów z materiałów przywiezionych z Chin.
  2. Cena produktu. Pas włosia psa kosztuje od 700 r. do 3500 rubli. Dlatego tanie produkty będą wątpliwej jakości. Tylko pasy wełny owczej (od 500 rubli) są niedrogie.
  3. Wyroby ręcznie robione są droższe, ale mają wyższą jakość, ponieważ są wykonane bez dodatku chemikaliów.

Zwróć uwagę! Jeśli wybierzesz pas sierści psa, niekoniecznie będzie to miało specyficzny zapach. Nauczył się eliminować za pomocą barwników, które nie wpływają na lecznicze możliwości produktu.

Ceny gorsetów wełnianych z korzonków mogą się różnić w zależności od regionu, w którym są sprzedawane. W Moskwie można kupić pas z wielbłąda fuzz za 800-1100 rubli. W tym samym zakresie będzie cena produktu z sierści psa.

W Sankt Petersburgu koszt bandaża futra może się nieznacznie różnić. Na przykład pas futra psa można kupić w aptece za 700 rubli. Produkty od wielbłąda w dół - od 800 do 1000 r.

W Mińsku przedmioty na talię futra psa kosztowały 250 tys.Białoruskie ruble (25 rubli), a z wełny wielbłąda - 328 tysięcy rubli białoruskich (32,8 rubli).

Jeśli chodzi o cenę na Ukrainie, to znacznie różni się od kosztów podobnych produktów w Rosji i na Białorusi. Tak więc, pas futra psa można kupić za 230 UAH. Produkty z puchu wielbłąda są nieco tańsze - średnio 165 UAH.

Zanim kupisz gorset z futra, musisz przestudiować jego wygląd, jakość wełny, gęstość materiału. Niska cena może wskazywać na fałszerstwo.

Loading...