Ból pleców po masażu

Masaż jest bardzo popularną procedurą, wykorzystywaną zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych. Dzięki temu niedrogiemu i skutecznemu narzędziu można znacznie poprawić własne zdrowie i zapobiec rozwojowi wielu dolegliwości. Jeśli jednak po masażu plecy boli, to należy podjąć pewne kroki, aby uniknąć poważnych negatywnych konsekwencji.

Jakie są przyczyny bólu pleców po masażu?

Wiele osób lubi masaż, ale nie zapominaj, że nadmiar takich procedur może zaszkodzić twojemu zdrowiu.

Dlaczego moje plecy bolą po masażu?

Może to wpływać na różne czynniki, od niepiśmiennych działań masażysty po zaostrzenia chorób przewlekłych. Można wyróżnić następujące powody, dla których osoba odczuwa silny ból natychmiast po sesji:

 1. Niektórzy ludzie przychodzą do masażysty w momencie zaostrzenia choroby z nadzieją na pozbycie się silnego zespołu bólowego. Jednak narażenie na dotknięte obszary w takich przypadkach zwykle prowadzi do pogorszenia stanu.
 2. Niewykwalifikowany masażysta może spowodować poważne uszkodzenie zdrowia.Warto zwrócić szczególną uwagę na wybór specjalisty.
 3. W okresie adaptacyjnym, gdy pacjent przechodzi do masażu, dyskomfortu i bólu - jest to normalne. Mięśnie i tkanki miękkie narażone są na nietypowe obciążenia, które w połączeniu ze zniszczeniem kwasu mlekowego prowadzą do ciężkiego zespołu bólowego.

W niektórych przypadkach, dyskomfort po zabiegu masażu jest obecny, jednak jest bardziej podobny do tego, jak ból mięśni, a nie zagrożenie dla organizmu. Jeśli nie powoduje poważnych niedogodności i przestaje przypominać sobie po krótkim czasie, to nie możesz się martwić własnym zdrowiem. Przed zapisaniem się na kurs masażu należy zapytać kompetentnego specjalistę o możliwe przeciwwskazania do takich zabiegów.

Ból mięśni jest łatwy do rozpoznania, ponieważ objawia się w dzień po obciążeniu. W niektórych przypadkach przyczyną zespołu bólowego jest nieprawidłowo wybrany rodzaj procedur masażu. Na przykład, jeśli pacjent potrzebuje relaksującego i uspokajającego wpływu na obszary problemowe, to po masażu tajskim na pewno się pogorszy.

Całkowicie powstrzymując się od masażu lub ze szczególną ostrożnością, stoi w takich okolicznościach:

 • ostatni trymestr ciąży;
 • okres niestabilnego stanu emocjonalnego lub silny szok nerwowy;
 • zapalenie kości i szpiku, gruźlica kości;
 • przepuklina;
 • różne urazy, siniaki, dyslokacje i inne problemy z kręgosłupem.

Przeciwwskazania do masażu dotyczą pacjentów cierpiących na chorobę Bechterewa, jak również z różnych postaci zapalenia stawów i zapalenia trzustki. Bóle o charakterze ciągnięcia, które są wzmacniane w przypadku palpacji i silnego nacisku, najczęściej mówią o procesach zapalnych występujących w tkankach mięśniowych. Proces regeneracyjny i wycofanie kwasu mlekowego następuje w ciągu trzech dni. Jeśli po określonym czasie po masażu zespół bólowy się nie zatrzyma, należy udać się do lekarza.

Ważne! Kręgosłup nie powinien być narażony na zbyt duży wpływ. Dlatego jeśli masażysta intensywnie masuje kręgosłup, najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie takiego specjalisty.

Co robić, gdy schudnięcie leczy po masażu

W przypadku, gdy kręgosłup źle się boli, możesz użyć specjalnych kremów i maści. Takie leki mogą mieć działanie zapobiegawcze i znacznie zmniejszyć zespół bólowy z dyskomfortem. Jednak ich długotrwałe stosowanie nie rozwiąże problemu, a jedynie go zaostrzy. Wszelkie preparaty farmaceutyczne należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Najczęściej takie fundusze są wydawane:

 • doloben, który jest najbardziej skuteczny w urazach i stanach zapalnych;
 • Finalgon, który zmniejsza intensywność zespołu bólowego;
 • fastum-gel, który służy do urazów mięśni i różnych schorzeń kręgosłupa;
 • preparaty farmaceutyczne o działaniu znieczulającym.

Pacjenci skłonni do pojawienia się bólu w okolicy lędźwiowej, konieczne jest uciekanie się przede wszystkim do relaksującego masażu. Reprezentuje najmniejsze niebezpieczeństwo i jest najbardziej oszczędny. Takie procedury zakładają powierzchowne i delikatne ruchy, co wyklucza ryzyko obrażeń lub poważnego uszkodzenia. Czy ból pleców z takiego masażu? Jeśli jest wykonywany przez dobrego specjalistę, ryzyko obrażeń jest zredukowane do minimum.

To ważne! Ogromna większość leków stosowanych w takich przypadkach jest przeciwwskazana u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Osoby podatne na reakcje alergiczne powinny również zachować ostrożność w stosowaniu takich środków.

Co zrobić, gdy po masażu inne części ciała będą bolały

Dlaczego moja głowa bolała po masażu pleców? Wielu pacjentów zauważa, że ​​ból głowy po sesjach masażu nie ma wyraźnego związku z obszarem aktywnej ekspozycji. Taki zespół bólowy jest najczęściej spowodowany masażem szyi lub górnej części obręczy barkowej. Jednak w niektórych przypadkach uderzenie w dolną część pleców lub inne fragmenty ciała powoduje ból głowy. Przyczyną mogą być problemy z tętnicą kręgową.

Ponieważ kręgi znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie, często zakończone są zakończenia nerwowe, co prowadzi do wyraźnego zespołu bólowego. Jeśli zaraz po zabiegu masażu boli brzuch, może to wskazywać na problemy w dolnej części kręgosłupa. Lub, że masaż został wykonany na czczo. W każdym razie należy umówić się na wizytę u traumatologa i przejść szczegółowe badanie diagnostyczne pod kierunkiem wykwalifikowanego specjalisty.

Ważne! Trzeba unikać masażystów, którzy dosłownie chrupią ugniatają kręgosłup, motywując go zapobieganiem osteochondrozą lub innymi przyczynami. Po takich zabiegach cierpią plecy i szyja, a także wiele narządów wewnętrznych.

Jak uniknąć negatywnych konsekwencji po masażu

Czy plecy lub inne części ciała powinny boleć po sesji masażu? Jeśli bolesny syndrom trwa dłużej niż 3 dni z rzędu, zdecydowanie konieczne jest skorzystanie z pomocy medycznej. Aby zmniejszyć intensywność objawów bólu i skurczów w okolicy głowy, można użyć chłodzonego kompresu, który nakłada się na czoło. Herbata z rumianku z cytryną i imbirem po sesji masażu pomoże zmniejszyć nie tylko proces zapalny, ale także ból głowy.

Co się stanie, jeśli po masażu pojawi się wiele nieprzyjemnych objawów i poważny dyskomfort? Przede wszystkim należy pomyśleć o zmianie specjalisty i dokonać wyboru na rzecz bardziej oszczędnych procedur. Według statystyk większość tych przypadków jest bezpośrednio związana z nieprofesjonalnymi działaniami niekompetentnych masażystów.

Nie każdy masaż jest użyteczny i bezpieczny.Na przykład, krzesła do masażu, które oferują darmowe sesja wiele centrów handlowych, może prowadzić do powikłań, a także bóle pleców i kręgosłupa szyjnego.

Obejrzyj wideo: Projekt Masaż - Masaż klasyczny KRĘGOSŁUP (Styczeń 2020).

Loading...