Przepuklina pępkowa - operacja usunięcia u dzieci i dorosłych

Przepukliny pępkowej (umbilicalis przepuklina) - to wybrzuszenie otrzewnej lub narządów jamy brzusznej poza fizjologicznych ograniczeń w dostępnej przestrzeni wokół pępka lub w pierścieniu pępowinowej jest związany z osłabieniem i zniekształcenie powięzi mięśnia.

Jeżeli pacjent zdiagnozowano operacji przepukliny pępkowej jest przyporządkowany po zabiegu medycznego, a w przypadku braku tego pozytywnego efektu. Z reguły chirurgiczna metoda leczenia daje wynik 100%.

Usunięcie przepukliny pępkowej u dzieci (dzieci) jest również możliwe w chirurgiczny sposób. Czy muszę mieć operację, lekarz zdecyduje, ale istnieją przypadki, aby rozwiązać ten problem w leczeniu zachowawczym do osiągnięcia 5, co najmniej 7 lat. Jeśli tak się nie stało, pojawia się kwestia leczenia chirurgicznego.

U niemowląt operację wykonuje się również zgodnie ze wskazaniami, ponieważ często leczenie zachowawcze wystarcza do wyeliminowania patologii.

Co pora roku, aby to zrobić, to nie jest krytyczna, ale to wciąż wczesna jesień, czyli czas bliżej lata, ma pewne zalety (niższe prawdopodobieństwo przeziębienia, niższą potliwość, zanieczyszczając ranę, etc.).

Wyjątkiem są powikłania przepuklin pępkowych (naruszenie, stany zapalne), w takich przypadkach wykonywana jest pilna operacja.

Bez względu na czas wykrycia przepukliny pępkowej, operacja u dzieci polega na korygowaniu worka przepuklinowego i zszywaniu pępowiny.

Operację usunięcia przepukliny pępkowej u dorosłych można przeprowadzić na kilka sposobów. O tym, jak wykonywane są operacje, trzeba znać każdego pacjenta, aby dokonać właściwego wyboru.

Hernioplastyka z własnymi tkankami organizmu. Pępowina jest szyta. Krawędzie rozcięgna są szyte wzdłuż lub w poprzek w dwóch warstwach - w ten sposób dochodzi do naprężenia tkanki. Ta metoda zawsze wykonuje interwencję w przypadku wskazań alarmowych, jedyny sposób na odpowiednią ocenę stanu uszkodzonych narządów i tkanek.

Plastik ma poważne wady: długi okres rekonwalescencji, bardziej widoczną bliznę i duży odsetek nawrotów.

Hernioplastyka nie jest napięta. Wykorzystuje specjalistyczną siatkę syntetyczną. Implant jest wykonany z różnych materiałów (od których zależy jego koszt), całkowicie bezpieczny dla organizmu i ma różne warianty tkania.Siatkę wszczepia się bezpośrednio pod skórę (jeśli przepuklina jest bardzo duża) lub pod rozcięciem, co jest najbardziej optymalną opcją.

Z biegiem czasu, siatka nabywa własnych tkanek organizmu, a tym samym nie ma działania niepożądane dla pacjenta nie wystąpią w przyszłości.

Zalecenia dotyczące wyboru endoprotezy są podane przez lekarza, ponieważ jego cena wpłynie na wysokość kosztów operacyjnych w długim okresie. Operacja trwa od pół godziny do półtorej godziny (w trudnych przypadkach), nie ma znaczących braków i nawrotów.

Laparoskopowe usunięcie przepukliny. Wytwarzają kilka kawałków wielkości 1-2,5 cm, przez który przechodzą jamy brzusznej specjalnych instrumentów chirurgicznych - trokary. Interwencja chirurgiczna jest przeprowadzana pod stałą kontrolą wideo. Z oczywistymi zaletami tego rodzaju leczenia: niski uraz, szybkie wyleczenie z operacji przepuklin pępkowych, niski próg nawrotów, szybkie gojenie ran, jest jedna wada - operacja jest wykonywana przy użyciu znieczulenia ogólnego. Ponadto, laparoskopia nie jest stosowana do nawracających przepuklin.

Obejrzyj wideo: Operacja przepukliny powłok jamy brzusznej oraz wszczepienia siatki (Grudzień 2019).

Loading...