Przepuklina okołowo-siatkowa (perianopowa)

Periomphalic przepuklinę (przepuklina paraumbilicalis) -, w których patologii narządów brzusznych intensyfikacji (tłuszcz, pętli jelita, sieci większej otrzewnej lub sam) do pierścienia pępowinowej.

Przepuklina pępowinowa u dorosłych jest rzadkie u 4-6% wszystkich przepuklin brzusznych, głównie u osób w wieku powyżej 40 lat, z długim i znacznego wysiłku fizycznego.

Również przepuklina okołobłonkowa jest wywoływana przez następujące czynniki:

  • sport;
  • przewlekłe choroby jelitowe powikłane długotrwałym zaparciem;
  • przewlekłe choroby układu oddechowo-płucnego powikłane przedłużającym się kaszlem;
  • naruszenie procesów metabolicznych w organizmie, otyłość lub, odwrotnie, wyniszczenie;
  • poprzednie operacje lub urazy.

Przepuklina Paraumbikalnaya u dzieci (dziecko) - zjawisko z reguły wrodzone. Przepuklina okołoporodowa u noworodków (niemowląt) pojawia się z powodu nieprawidłowo ukształtowanego rozcięgna. Przy energicznym cry zacisnąć mięśnie brzucha, wzrost ciśnienia w jamie brzusznej i narządów jamy brzusznej wystawać w przestrzeni utworzonej w okolicy pępka.

Objawy przepukliny okołowierzchołkowej (objawy)

Pojawiająca się przepuklina okołooponowa u dorosłych ma 2 stopnie rozwoju. Na początku jest to stadium tłuszczaka, gdy podskórna tkanka tłuszczowa dostaje się do dostępnej przestrzeni, zewnętrzne objawy przepukliny nie są tak wyraźne i przypominają niewielką wadę skóry. Jeśli rosnąca liczba tkanek i narządów jest zaangażowana w proces przepukliny, wówczas objawy okostnej przepukliny stają się łatwo zauważalne.

Powstała przepuklina okołowierzchniowa u dorosłych ma stopniowo nasilające się objawy.

Po pierwsze, objawy manifestują się pod wpływem wysiłku fizycznego, a następnie utrzymują się w spoczynku:

  • Zaokrąglone lub nieco wydłużone wybrzuszenie w okolicy okołomórkowej, formacja może spontanicznie korygować w pozycji podatnej i odwrotnie, zwiększać napięcie lub płakać u noworodka;
  • ból, co do zasady, ból, ciągnięcie charakteru, zwiększenie wysiłku fizycznego, kaszel, zaparcia;
  • możliwe objawy niestrawności, nudności, wzdęcia.

Przepuklina Paraumbikalnaya u małych dzieci prowokuje przedłużony płacz, z bólem dziecko wygina nogi lub gryzie je.Występuje również naruszenie funkcji jelit: zaparcia, wzdęcia.