Rehabilitacja po usunięciu przepukliny pępkowej

Zabieg z przepukliną pępkową jest środkiem obowiązkowym i jest zalecany każdemu bez wyjątku. Usunięcie przeprowadza się przez ciasną lub nierozciągliwą przepuklinę, aw każdym przypadku będą specyficzne cechy okresu rehabilitacji. Po zabiegu usunięcia przepukliny pępowinowej istnieje ryzyko powikłań i nawrotu choroby, dlatego pacjenci otrzymują specjalny system minimalizujący ryzyko.

Cięcie przepukliny pępkowej u dorosłych odbywa się zgodnie z harmonogramem. Przed operacją organizm jest oczyszczany, eliminowane są przeciwwskazania. Dzieci do 6 lat więcej próby, aby zmienić pępka bez operacji, ale w tym przypadku wysokie ryzyko przepukliny w dorosłym wieku na tle wysokiej aktywności fizycznej oraz zaburzeń przewodu pokarmowego.

Rehabilitacji po usunięciu przepukliny pępkowej obejmuje takie poważnych zdarzeń, jak na sobie bandaż ćwiczeń fizykoterapii, profilaktyki schorzeń przewodu pokarmowego wykluczania wysokiej wysiłku fizycznego.

Powikłania po operacji przepukliny pępowinowej występują głównie u pacjentów, którzy ignorują zasady rehabilitacji.Ale jeszcze częściej skutki przepukliny naprawiają błędy chirurga podczas przygotowań do interwencji i jej postępowania.

Rehabilitacja po usunięciu przepukliny

Tydzień później, pacjent usuwa się szwów i Procedury wysokiego odzysku są przyporządkowane po całkowitym gojenia się blizny. Małe dzieci i dorosłych w późniejszym okresie rehabilitacji pokazano masaż, fizjoterapia, leki na ból i fizykoterapii procedur wyznaczania. Po usunięciu szwów przypisany pooperacyjną bandaż, w którym chodzić przez kilka godzin dziennie, aby naprawić uszkodzoną tkankę mięśniową. Zwykle trwa to około dwóch miesięcy, ale każdy ma taki proces.

Skraca okres rehabilitacji umożliwia spełnienie wszystkich wizyt lekarza, który obejmuje dietę, zmniejszoną aktywność fizyczną, odpowiedni odpoczynek i ograniczyć stres.

Jest przepukliny pępkowej po operacji, co jest ułatwione przez słabe gojenia, zapobiegania niewydolności blizny i tkanki łącznej, wrodzonymi. Nawrót choroby występuje częściej u pacjentów, którzy wcześnie, aby odmówić nosić bandaż, nie stosują dietę leczniczą, i dać do mięśni przedniej ściany brzucha z dużymi obciążeniami fizycznymi.

Bardzo ważne jest, aby jeść we wczesnym okresie pooperacyjnym. Dieta opiera się na zapobieganiu nacisku jelit na obsługiwany obszar. Osiągnięcie tego może być wyjątkiem w diecie związanej z utrwalaniem i wytwarzaniem gazu.

Bandaż pooperacyjny nie jest zużyty natychmiast, lecz dopiero po wygojeniu się rany, ale w rzadkich przypadkach są dokonywane wyjątki, które zależą od wyboru lekarza prowadzącego.

We wczesnym okresie po operacji przepukliny pępkowej pacjent może poruszać się samodzielnie, ale tylko w podtrzymującym gorsecie.

Pacjent zostaje wypisany w dniu 2-3 w trakcie operacji laparoskopowej i 3-7 dni po otwartej przepuklinowo.

Funkcje odzyskiwania w pierwszych tygodniach po operacji przepukliny pępkowej:

  • po usunięciu przepukliny u mężczyzn, regularne badanie kontrolne u urologaw rzeczywistości po operacji może zaburzyć problemy z układu moczowo-płciowego;
  • dieta po usunięciu przepukliny pępkowej u kobiet i mężczyzn, pierwsze dni będą surowe, a przy komplikacjach - tygodniach, jedzenie rozcieńcza się i uzupełnia;
  • po operacji przepukliny blizna można usunąć metodą laserową dopiero po pełnym gojeniu się ran i naprawie tkanek;
  • po operacji, aby jednocześnie wyeliminować kilka patologii przewodu pokarmowego, dieta dobierana jest indywidualnie, ponieważ różni się w zależności od operowanego organu;
  • środki terapeutyczne są wyznaczane wyłącznie przez lekarza prowadzącego i specjalistę rehabilitacjiiw domu można tylko śledzić spotkania i stosować metody zatwierdzone przez specjalistę;
  • Kultura fizyczna i praca fizyczna są dopuszczalne po utworzeniu blizny, Ale także przez cały rok trzeba ograniczyć obciążenie, ponieważ proces gojenia tkanek jest procesem długotrwałym i niepełne odzyskanie jest zawsze ryzyko nawrotu lub rozwoju przepukliny pooperacyjnej.

Możliwe powikłania po operacji

Rozbieżność między stawów i rozwoju przepukliny brzusznej - częste, ale nie tylko konsekwencje naprawy przepukliny. Powikłania po zabiegu występują z powodu błędów pacjenta, a częściej chirurga.

Co może się stać po wycięciu przepukliny pępkowej:

  • jedzenie nie jest zgodnie z harmonogramem przyczynia się do pojawienia się zaparć, które staną się czynnikiem pojawienia się przepuklina pooperacyjna lub nawracająca pępowina;
  • wczesny powrót do ładunku doprowadzi do załamania szwu i nawrotu;
  • odmowa bandaża pępowinowego może się skończyć rozbieżność mięśni i ponowne pojawienie się patologii w tym samym miejscu;
  • ignorowanie potrzeby wizyty u lekarza w celu opatrzenia bandaży i badań profilaktycznych zagraża zapalenie rany, jej ropienie, które pogorszy stan i opóźni odzyskanie ciała.

Masaż i fizjoterapia

W okresie pooperacyjnym masaż jest przepisywany przede wszystkim małym dzieciom z wrodzoną przepukliną pępkową. Dorośli zalecili również masaż terapeutyczny w celu przyspieszenia gojenia się ran poprzez stymulację procesów metabolicznych. Zabieg może wykonać tylko profesjonalny masażysta, który zapoznał się z historią choroby. W domu masaż jest do przyjęcia po całkowitym odzyskaniu ciała.

Fizjoterapia nie będzie obowiązkowa, ale przydatna.

Pacjentowi można zlecić elektroforezę leczniczą, magnetoterapię, leczenie prądem. Z nietradycyjnych metod leczenia bezpieczne po operacji będzie akupunktura, hirudoterapia, apiterapia.

LFK i bandaż

Ćwiczenia terapeutyczne będą użytecznym sposobem zapobiegania nawrotom patologii u wszystkich pacjentów bez wyjątku. Gimnastyka jest przepisywana po leczeniu blizn, a gdy pacjent pozbywa się bolesnych wrażeń. Warunkiem obowiązującym na początku studiów będzie brak procesu zapalnego dowolnej lokalizacji.

Ćwiczenia wykonywane są w domu. Kompleks jest wybierany najpierw z lekarzem, a następnie dostosowywany przez samego pacjenta, w zależności od odczuć. Dopuszczalne są proste ćwiczenia gimnastyczne mające na celu rozluźnienie i wzmocnienie mięśni brzucha, pleców, pośladków.

Zaleca się codzienne ćwiczenia. Kompleks ćwiczeń jest lepiej podzielony na kilka podejść, dając każdemu 10-20 minut.

Wykonane ruchy nie powinny powodować bólu i dyskomfortu. Jeśli występują nieprzyjemne odczucia, należy o tym powiedzieć lekarzowi prowadzącemu. Zmiany w stanie gorszym mogą wskazywać na występowanie powikłań.

Bandaż pooperacyjny jest mianowany na kilka tygodni. W tym musisz robić codzienne rzeczy, wyjść na ulicę, to znaczy nosić pas w czasie aktywności fizycznej.W nocy i podczas odpoczynku gorset jest usuwany. Musisz go nosić tak długo, jak mówi lekarz. Jeśli nadużyjesz jej użycia, w przyszłości doprowadzi to do osłabienia mięśni.