Objawy i leczenie zranionej przepukliny pępkowej

Usztywnienie przepuklinę pępkową powstaje z powodu wysunięcia i zaciśnięcia wewnętrznych narządów jamy brzusznej pod skórą brzucha w pierścieniu pępowinowym. Na ogół taką patologię obserwuje się u dzieci. Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu leczeniu, przepuklina jest eliminowana bez żadnych negatywnych konsekwencji. O wiele groźniej jest naruszać przepuklinę pępkową dla osób dorosłych i osób starszych, dlatego przy pierwszych oznakach ucisku przepukliny pępkowej należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Rodzaje naruszenia narządów

Pojawienie się patologicznego zwężenia narządów w bramach przepuklinowych występuje na różne sposoby:

 1. Elastyczne naruszenie przepukliny żołądka powstaje po uderzeniu w miejsce jelit w bramce przepuklinowej, skąd pętla nie może powrócić do miejsca po powrocie bramek przepuklinowych w pozycji wyjściowej. W przypadku sprężystego (lub elastycznego) naruszenia podczas ciężkiego wysiłku fizycznego narządy wewnętrzne są przeciskane przez wąski otwór przepukliny pępowinowej i są uwięzione. Nie możesz sam ich naprawić. Ze względu na ściskanie pierścienia przepuklinowego rozpoczyna się niedokrwienie (upośledzony krążenie zwichniętych narządów).To powoduje silny ból. Skurcze, które wynikają z zespołu bólowego, powodują wzrost ściskania pierścienia przepuklinowego, co powoduje martwicę - śmierć tkanek zawartych w worku przepuklinowym. Przy elastycznym naruszeniu, martwica pętli jelitowej rozpoczyna się w ciągu kilku godzin od błony śluzowej. Następnie martwica wpływa na warstwę podśluzówkową, błonę mięśniową i błon surowiczych. Jest to koniecznie brane pod uwagę przy wyznaczaniu leczenia.
 2. Kału naruszenie wynika z faktu, że zmniejszona ruchliwość jelit zapobiega promocji kału i gromadzą się w worka przepuklinowego. Podczas złamania przepukliny pępowinowej w kale wzrasta ciśnienie treści przepukliny z powodu przepełnienia porcji kałowej, która wypadła z jelita. Staje się to możliwe, jeśli istnieją szerokie przepuklinowe bramy. Wynikające z tego ściskanie i spłaszczenie odwracającej części jelita powoduje naruszenie dopływu krwi i stopniową martwicę (śmierć narządów i tkanek). Z powodu śmiertelnego naruszenia martwica pętli jelitowej pojawia się w ciągu kilkudziesięciu godzin. Przyczyną kałowej naruszenia nie wykonywać i zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego i ruchliwość jelit, wrzody wykrzywienie lub załamań część zaciśnięty przepuklinowego pierścienia.Obcięcie płatków jest zwykle powikłaniem przewlekłej niekontrolowanej przepukliny, dlatego diagnozuje się go głównie u osób starszych i starczych.
 3. Mieszane naruszenie ma miejsce, gdy pętle jelitowe wypełnione masami okrężnicy zostają naruszone przez portal przepuklin.
Powrót do spisu treści

Co to jest niebezpieczna zraniona przepuklina pępkowa?

Osaczeni zawartości worka przepuklinowego mogą być niebezpieczne dla poszczególnych odcinków jelita, sieci większej, rzadziej cierpią działów jelicie grubym. Znacznie rzadziej zapadają się pęcherza moczowego, jelita ślepego lub macicy. Wyciskanie, spłaszczenie lub skręcenie jelicie worka przepuklinowego wpływa na rozwój niedrożności jelit, ogólnego zatrucia organizmu rozwój bólu i martwicę tkanek. Dlatego stanowi wielkie zagrożenie dla ludzkiego ciała.

Uszkodzona przepuklina pępkowa, z reguły, powoduje naruszenie normalnego dopływu krwi do upadłej części jelita. Zastój w powodują martwicę jelita konsekwentnie uderzenia wewnątrz okrężnicy, błony śluzowej i warstwy cienkiego, jelita cienkiego i mięśni błony surowiczej.

Kiedy przepuklina pępkowa jest naruszona, płyn (przepuklina) gromadzi się w worku przepuklinowym.Przepuszczalna woda jako pierwsza nie ma koloru, ale stopniowo staje się różowa, a następnie czerwonawo-brązowa. Uderza martwicy ściany jelit nie jest przeszkodą do powstania z niego flory bakteryjnej tak przepuklinowego woda staje ropne kolibatsillyarnym specjalnym zapachu.

Oprócz innych powikłań spowodowanych przepukliną przepuklinową może wystąpić spękanie worka przepuklinowego. Flegmon pojawia się z reguły kilka dni po naruszeniu przepukliny. W tym okresie tkanki i narządy, które pojawiły się w worku przepuklinowym, stopniowo zanikają. Niedrożny organ upośledzony w worku przepuklinowym traci prawidłowy krążenie limfatyczne i krążenie krwi. Ciecz, która gromadzi się w jelicie - przepuklina wody - staje się toksyczna. Zaczyna ropne zapalenie, które niszczy ścianę jamy brzusznej. Flegmatyka worka przepuklinowego jest wynikiem elastycznego, kałowego lub mieszanego naruszenia przepukliny.

Główne objawy phlegmon:

 1. Ostry ból w miejscu ucisku przepukliny, stopniowo ustępujący.
 2. Gorączka, wzdęcia, wymioty z zapachem stolca, przygnębiona świadomość.
 3. Opuchlizna, zaczerwienienie, bolesność i gorączka wokół przepukliny.

Flegmatyka worka przepuklinowego jest konsekwencją elastycznego, kałowego lub mieszanego naruszenia przepukliny i stanowi poważne zagrożenie dla organizmu.

W leczeniu phlegmon, torebka przepuklinowa jest otwierana podczas zabiegu chirurgicznego w celu usunięcia przepukliny wody, a dotknięte narządy są myte ze środkami dezynfekującymi.

Po operacji prowadzony jest kurs antybiotykoterapii.

Powrót do spisu treści

Przepuklina: objawy uduszenia

Przepuklina pępowinowa jest długi czas nie przeszkadzać osobie, powodując u niego tylko pewien dyskomfort. Jeśli jednak zostanie naruszony, stanie się niebezpieczny dla zdrowia. Wśród głównych objawów naruszenia przepukliny u dzieci i dorosłych należy zauważyć:

 • silny ból w okolicy pępka;
 • upośledzone trawienie;
 • nudności i wymioty;
 • zaparcie i niedrożność jelit;
 • obecność krwi w kale;
 • nieodwracalna przepuklina;
 • ogólne osłabienie, upośledzenie świadomości.

Nawet jeśli pacjent był w stanie poprawić przepuklinę pępkową w domu, należy skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć błędów i nieprzyjemnych konsekwencji. Ale w końcu lepiej zrezygnować z samoleczenia.

Najważniejsze jest, aby pamiętać, że przy naruszeniu przepukliny pępkowej jest bezwzględnie przeciwwskazane, aby przyjmować leki przeciwskurczowe i przeciwbólowe. Konieczne jest odmawianie i odbieranie ciepłego prysznica lub kąpieli.

Powrót do spisu treści

Leczenie naruszenia przepukliny żołądka

W przypadku pojawienia się co najmniej 2-3 oznak upośledzenia, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc do specjalisty. Po naruszeniu przepukliny zaczyna obumierać tkanki. Dlatego im szybciej rozpocznie się leczenie, tym lepszy wynik.

Ciasna przepuklina zwykle wymaga interwencji chirurgicznej. Operacja, przeprowadzona w pierwszych godzinach po uszczypnięciu, uwolni zablokowane miejsce jelita, unikając jego martwicy.

W przypadku późniejszego wniosku do specjalisty konieczne będzie usunięcie martwicowej części jelita (w celu resekcji). Po resekcji bardzo trudno przywrócić funkcjonowanie jelita. Będzie to wymagać długiego okresu leczenia regeneracyjnego, przestrzegania specjalnego systemu, specjalnie dobranej diety.

Powrót do spisu treści

Uszkodzona przepuklina: zapobieganie

Aby zapobiec naruszeniu przepukliny pępkowej, niezwykle ważne jest, aby w porę zachować nieobsługiwaną przepuklinę. Aby zapobiec możliwym powikłaniom, wykonuje się operację plastyczną przepukliny. Interwencja chirurgiczna jest przeciwwskazana u kobiet w okresie ciąży iu dzieci w wieku poniżej trzech lat. Przechodzi kurację zachowawczą.Kobietom w ciąży zaleca się noszenie specjalnych bandaży.

Dobry efekt w zapobieganiu przepuklinom pępkowym to:

 • wzmacnianie mięśni brzucha (kołysanie prasy);
 • masaż w celu wyeliminowania złogów tłuszczu;
 • terminowe pozbycie się nadwagi i otyłości;
 • prawidłowe żywienie, aby zapobiec zaparciom.

Ponadto konieczne jest wykluczenie ciężkiej pracy fizycznej.

Loading...